Życie po gwałcie

Przyjaźń, miłość i seks - Przyjaźń - Forum dyskusyjne.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Życie po gwałcie

Postautor: jenny1 » 12 lut 2016, 12:42

rozumiem, że zostałaś skrzywdzona le nie możesz mieć do nas pretensji o to że mamy takie a nie inne przemyślenia.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Życie po gwałcie

Postautor: szyna » 30 cze 2016, 12:08

Sama nie mam takich doświadczeń, ale przypuszczam, że taka trauma to piętno na całe życie.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Życie po gwałcie

Postautor: jenny1 » 18 lip 2016, 17:37

jest to trauma ale z odpowiednią pomocą można to przezwyciężyć
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Życie po gwałcie

Postautor: dyskutantka » 18 lip 2016, 20:36

Dzisiaj słyszy się coraz częściej o takich sytuacjach, ale gdyby była odpowiednio surowa kara dla gwałcicieli,pedofili i innych przestępców, zapewne dwa razy by się zastanowili,zanim popełniliby jakiekolwiek wykroczenie.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Życie po gwałcie

Postautor: szyna » 09 sie 2016, 09:52

Tak naprawdę takie życie to musi być koszmar, wyobrażam sobie ze taka osoba spędza jego resztę na terapii.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Życie po gwałcie

Postautor: dyskutantka » 09 sie 2016, 11:15

Dorosła osoba,jakoś z tym potrafi żyć, natomiast gorzej z małymi skrzywdzonymi dziećmi,oni nie rozumieją co się tak naprawdę stało,wiedzą tylko, że dorosłemu nie należy ufać,no a potem pretensje,że dziecko nie słucha swoich rodziców - a tak niestety bywa i to bardzo często.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Życie po gwałcie

Postautor: szyna » 20 lip 2017, 13:30

Trudny jest temat takiego życia, nie wiem czy nawet sesja z psychoterapeuta byłaby w stanie uleczyć taką osobę....
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: Życie po gwałcie

Postautor: dyskutantka » 22 lip 2017, 10:05

Jeśli znajdzie się odpowiedni specjalista,który będzie umiał podejść do takiej skrzywdzonej osoby - wszystko jest do "naprawienia".Zresztą tak jak wspomniałam wcześniej,po pierwsze należy niezwłocznie takie sprawy zgłaszać na Policji,następny krok to wizyta u lekarza - zresztą Policja w takich sytuacjach sama zgłasza sprawę do Szpitala.A sama terapia nie musi trwać całe życie - przesada,a to dlatego,że kobiety są silniejsze niż komukolwiek może się wydawać,pamiętać o tym co się stało będą zawsze,ale szybka reakcja tak Policji,jak i specjalisty potrafi zdziałać cuda.A po drugie nie dojdzie do takich sytuacji,jeśli nie będzie się prowokować,samemu nie będzie się wychodziło z domu,czy przebywało w różnych Klubach - to stwarza korzystne warunki,możliwości każdemu zboczeńcowi.Niestety. Nieraz się słyszy,jak taka "odważna" wraca do domu przez las,bo ma krótszą drogę,sama prosi się o kłopoty.Taka jest prawda,z drugiej strony każdy powinien poruszać się kiedy i jak chce i to bez strachu,że coś się stanie, ale wiemy,że tak nie jest,dlatego należy uważać na to jak postępujemy i co robimy.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Życie po gwałcie

Postautor: jenny1 » 29 wrz 2017, 13:04

z każdą traumą można sobie jakoś poradzić ale trzeba szukać pomocy gdzie się da. Nie można zamknąć się z tym w domu, samemu w czterech ścianach bo to się może źle skończyć.
martuszek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:50

Re: Życie po gwałcie

Postautor: martuszek » 24 paź 2019, 16:48

Oj nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak ciężkie musi być życie po tak strasznym doświadczeniu... Na pewno kluczowe jest tutaj uwierzenie w siebie i swoją wartość. Dobrze jest pracować nad swoją pewnością siebie https://uwolnijpewnoscsiebie.pl/, ja robię to nawet i bez takich doświadczeń. No i terapia, myślę że niezbędna :)
Awatar użytkownika
kirsten.strosin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2020, 23:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Życie po gwałcie

Postautor: kirsten.strosin » 10 sty 2020, 23:47

Jest ono bardzo trudne, ale możliwe. Najważniejsze jest, by nie zamykać się na ludzi, którzy chcą nam pomóc, wtedy jesteśmy w stanie przejść przez całą terapię szczęśliwie

Wróć do „Miłość, Przyjaźń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość