Ratowanie świata

My, Świat, który nas otacza
Awatar użytkownika
nydiss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2018, 08:12

Ratowanie świata

Postautor: nydiss » 17 sie 2018, 10:14

Co robicie, aby ograniczyć ilość produkowanych przez Was śmieci? W marketach widzę jak ludzie pakują każdy jeden owoc do osobnej siatki, praktycznie każde opakowanie jest stworzone z plastiku, dużo rzeczy posiada zbędne drugie opakowanie. Ja uszyłam sobie pojemne woreczki lniane i do nich wkładam kupowane owoce i warzywa. Nie dotykają one brudnych wag czy blatów kasowych, a też ważą zaledwie parę gramów, więc wcale nie płacę więcej, a nie znoszę do domu kolejnych cienkich jednorazówek, z którymi nie mam co potem zrobić.
wonwonka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2018, 23:38

Re: Ratowanie świata

Postautor: wonwonka » 01 paź 2018, 23:41

Przede wszystkim trzeba ograniczyć worki zabierane w sklepach.. i kupić sobie jedną torbę na zakupy.
pattik3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2018, 14:01

Re: Ratowanie świata

Postautor: pattik3 » 05 lis 2018, 14:09

Nie kupować plastików typu słomki, reklamówki wielokrotnego użytku itd Ostatnio przylądam się fabrykom, rolnictwu i tam widzę wiele problemów. częstto nieprzydatne części, czy maszyny są wyrzucane byle gdzie. U rodziców na wiosce widziałam w lesie granulator talerzowy! To straszne, jak nie dbamy o środowisko.
Awatar użytkownika
Nitka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2018, 18:01

Re: Ratowanie świata

Postautor: Nitka » 27 lis 2018, 18:21

Nie stosuję słomek plastikowych, używam papierowych toreb na zakupy.
aakorn
Level 1
Level 1
Posty: 213
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:43

Re: Ratowanie świata

Postautor: aakorn » 26 sie 2019, 20:00

Ja do powyższych doda jeszcze ze warto kupowac w lumpeksach nie dosc ze taniej to jeszcze ekologicznie. żona wymienia sie tez ciuchami z koleżankami.

Wróć do „My, Świat, który nas otacza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość