komunia - religia czy komercja

Forum wielowyznaniowe
Annidort
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:01

komunia - religia czy komercja

Postautor: Annidort » 12 wrz 2019, 08:54

Uroczystość pierwszej komunii świętej dziecka jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Tylko że ja mam wrażenie, że wszyscy zaczęli ją traktować jako okazję do zademonstrowania swojego statusu materialnego. Robią wystawne obiady, wręczają 8 czy 9-latkom drogie prezenty... a wymiar religijny gdzieś się w tym wszystkim zaciera. Tak szczerze - kto kiedyś oglądał film ze swojej komunii kręcony w kościele?
Ja jak wybieram się na komunię, to staram się podkreślać rolę wiary - nie wręczam zabawek, tylko okolicznościowe pamiątki. Muszą być ściśle związane z chrześcijańskimi podstawami. Coś takiego jak na https://www.e-azur.pl/srebrne-obrazki-s ... nia-swieta mają. Ludzie tyle narzekają, że młodzi oddalają się od Boga, a sami ich od Niego odciągają :mur: !!!
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: jjusti18 » 19 wrz 2019, 19:40

Pierwsza Komunia Święta jest to naprawdę spore i ważne wydarzenie. Dlatego nic dziwnego, że jest przy tym tak wiele przygotowań. Sama mam za niecały rok komunię i już powoli zaczęłam ku temu przygotowania. Wstępnie znalazłam już albę komunijną na stronie https://mkmaryla.pl/ . Nawet nie spodziewałam się, że trafię na tak dobrą ofertę. Bo alba ich jest ładna i naprawdę niedroga.
astonek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:36

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: astonek » 22 wrz 2019, 18:41

dzięki kochani za linki
Wrona97
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2019, 03:08

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: Wrona97 » 23 wrz 2019, 03:09

Dla mnie to ma coraz mniej wspólnego z religią i imprezy okołokomunijne osiągają rangę wesela.
Maciej
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 04 paź 2019, 13:08

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: Maciej » 04 paź 2019, 13:15

To prawda, komunie coraz bardziej przypominają przygotowania wesela. Natomiast znam rodzinkę, która niestety nie ma pieniędzy na tak wystawne przyjęcia i jakoś też sobie poradzili. W domu kawa, ciasto, ciastka i domowy obiad. Chłopiec dostał rower, najbliższa rodzina nie była jakoś przesadnie wystylizowana. Dzieciak szczęśliwy, rodzinka też. Najważniejsze że zdrowi i faktycznie przeżyli to bardziej duchowo, niż na pokaz :)
bianka
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 16 paź 2018, 09:21

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: bianka » 07 paź 2019, 14:38

Moim zdaniem komercja. Z wiary uczyniono sobie niezły biznes co świetnie przedstawia najnowsza książka Pawła Reszki "czarni"
Scyzoryk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2019, 22:58

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: Scyzoryk » 16 paź 2019, 22:58

Zdecydowanie komercja i festyn, rewia mody.
ada.dubuque
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:04

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: ada.dubuque » 18 paź 2019, 17:11

Popisy przed sąsiadami oraz znajomymi
MagdalenaObreczarek89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2019, 12:16

Re: komunia - religia czy komercja

Postautor: MagdalenaObreczarek89 » 30 paź 2019, 12:29

Moim zdaniem jeżeli sam rodzic nie przygotuję dziecko na to czym tak naprawdę jest komunia święta to nikt tak naprawdę za nas tego nie zrobi.

Wróć do „Religia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość