Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
kowalik
Forumowicz
Forumowicz

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: kowalik » 29 sty 2018, 16:46

Jeśli szukacie dobrego narzędzia dp fakturowania, to polecam te o nazwie Faktura.pl od firmy https://bluemedia.pl/ . Warto poczytać o nich więcej, bo to nie tylko generator faktur ale również elastyczne narzędzie, z pomocą którego usprawnisz cały proces fakturowania i rozliczeń, będziesz mieć stały dostęp do historii wystawionych dokumentów oraz możliwość ich edycji czy usunięcia. Mozna za jego pomocą podpiąc nawet możliwość powiadomień SMS, gdy przyjdzie nowy dokument. Super nowoczesna technologia!

hepli
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: hepli » 29 sty 2018, 22:17

myślicie, że księgowość internetowa jest dobrym rozwiązaniem ?
Nessa
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Nessa » 30 sty 2018, 17:16

Przezbiuro księgowe. Przecież tam pracują profesjonaliści.
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Desdemona » 31 sty 2018, 15:08

pepperoni pisze:Tax care ma niezłą ofertę, możesz wiele rzeczy zalatwić online, szukałam biura które będzie miało kompleksową obsługę, oni mają fajne pakiety, można nawet z pomocy informatyka skorzystać. Kontakt z nimi jest szybki, nie mam żadnych zastrzezen.

No w sumie o tax care słyszałam, ale oni nie zajmują się dużymi firmami tylko?
jaroslaw-lisowski-60
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jaroslaw-lisowski-60 » 06 lut 2018, 10:11

Bez wątpienia system obiegu faktur gra w dziale księgowości kluczową rolę. Jeśli to zawiedzie, wszystko inne spali na panewce.
Albinos
Level 1
Level 1

Postautor: Albinos » 07 lut 2018, 10:25

Nie no, zdecydowanie biuro rachunkowe, ja sobie załatwiania takich kwestii online całkowicie nie wyobrażam, a na http://ksiegowoscrabat.pl/ w pełni polegam i wiem, że moje finanse są bezpieczne
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: pepperoni » 09 lut 2018, 11:23

Desdemona pisze:
pepperoni pisze:Tax care ma niezłą ofertę, możesz wiele rzeczy zalatwić online, szukałam biura które będzie miało kompleksową obsługę, oni mają fajne pakiety, można nawet z pomocy informatyka skorzystać. Kontakt z nimi jest szybki, nie mam żadnych zastrzezen.

No w sumie o tax care słyszałam, ale oni nie zajmują się dużymi firmami tylko?

nie, wszystko możesz sobie sprawdzić przez neta, wykupujesz pakiet jaki cię interesuje i nie ma znaczenai czy masz wielką czy małą firmę
katarzyna.janiszewska93
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: katarzyna.janiszewska93 » 12 lut 2018, 11:43

ja w mojej firmie na początku robiłam sama księgowość ale gdy biznes się rozrósł to musiałam wynająć biuro rachunkowe. To duża ulga gdy ktoś robi to za ciebie.
Eizzy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Eizzy » 12 lut 2018, 14:31

Jeśli firma jest mała to mając odrobinę wiedzy z dziedziny rachunkowości można poprowadzić księgowość samemu. W większych przedsiębiorstwach może okazać się, że potrzebna jest pomoc. Tak czy inaczej warto na pewno wprowadzić e-faktury. Zarządzanie fakturami elektronicznymi znacznie skraca czas ich realizacji oraz zmniejsza ilość potrzebnego na sterty dokumentów miejsca do minimum. Dzięki temu możemy również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dużo informacji na ten temat znajduje się na https://www.ideo.pl/e-faktury/ . Warto przeczytać. :)
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Desdemona » 27 lut 2018, 17:53

No właśnie akurat w rachunkowości co chwila się coś zmienia, a ja nie wiem czy miałabym do tego głowę, żeby niczego nie pominąć, dlatego jednak biuro bardziej by mi odpowiadało. @pepperoni zajrzałam na stronę tax care i nieźle to wygląda. Wiesz może co ogarniają w ramach zakładania działalności? Dużo trzeba samemu załatwiać?
Awatar użytkownika
Do_Oma
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Do_Oma » 27 lut 2018, 20:44

Ja preferuję biuro rachunkowe. Jest to ogromna oszczędność czasu, którego często brakuje.
sandersania
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: sandersania » 02 mar 2018, 07:12

Moim zdaniem sprawy podatkowe najlepiej zlecić firmie zewnętrznej, ja wynajęłam w swojej firmie biuro rachunkowe warszawa mokotów. W mojej firmie ta firma sprawdza się bardzo dobrze, polecam ją :)
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: mart_dyskutantka » 05 mar 2018, 11:13

Najlepiej zlecić, masz mniej rzeczy na głowie. Polecam też korzystać z kancelaria notarialna wrocław i wrocław notariusz, bo nie musisz myśleć o rzeczach na których się nie znasz :)
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wesoły żniwiarz » 09 mar 2018, 12:06

Desdemona pisze:No właśnie akurat w rachunkowości co chwila się coś zmienia, a ja nie wiem czy miałabym do tego głowę, żeby niczego nie pominąć, dlatego jednak biuro bardziej by mi odpowiadało. @pepperoni zajrzałam na stronę tax care i nieźle to wygląda. Wiesz może co ogarniają w ramach zakładania działalności? Dużo trzeba samemu załatwiać?

To jest usługa w ramach abonamentu księgowego, czyli od razu decydujesz się też na księgowość u nich. Robią z Tobą krok po kroku wszystkie formalności, pomagają w doborze opodatkowania, dopięciu tematów urzędowych etc. Tu wszystko dokładnie opisane masz https://taxcare.pl/oferta/pomoc-w-zalozeniu-firmy
fillipp88
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: fillipp88 » 10 mar 2018, 11:35

zawsze księgowość jest ważne i według mnie to tylko biuro rachunkowe może dobrze to zrobić

Wróć do „Forum Prawne”