Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
socha_nina
Forumowicz
Forumowicz

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: socha_nina » 21 gru 2017, 15:45

Samodzielna księgowość to moim zdaniem duże ryzyko. Do tego jeżeli robimy coś zupełnie innego, to czas tracony na prowadzenie księgowości można spożytkować zupełnie inaczej i lepiej na tym wyjść. Najlepszym wyborem jest zewnętrzne biuro księgowe. Zatrudnienie własnej księgowej to za duży koszt. No chyba, że firma jest już odpowiednio duża i to jej się opłaca. Ale małe firmy raczej prowadzą działalność poprzez właśnie zewnętrzne biura księgowe. Tak prowadzi firmę mój facet. Zanosi wszystkie dokumenty do księgowości i oni się tym zajmują. Ostatnio wprowadzili u siebie rozwiązanie InvoiceDigitizer - to skaner faktur. Mąż opowiadał, że wszystkie faktury zostały zaksięgowane podczas jego wizyty. A wcześniej ręczne wprowadzanie trwało na tyle długo, że księgowa jak miała swoje uwagi do nich to dzwoniła dopiero na następny dzień. A teraz wszystko jest załatwiane od ręki.

Lilka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Lilka » 22 gru 2017, 10:14

Kiedyś myślałam podobnymi kategoriami - samemu będzie taniej. Znam się trochę na tym, nic skomplikowanego. Ale jak 6 miesiącach okazało się, że zajmuje mi to już zgoła 1/3 czasu przeznaczonego na pracę i muszę siedzieć nocami i szukać odpowiedniego komentarza - to podziękowałam. Zaczęłam współpracę z warszawskim biurem Gama - nie dość, że robią mi to szybciej i lepiej, płacę mało to do tego mam ubezpieczenie.
huteran
Level 1
Level 1

Postautor: huteran » 23 gru 2017, 19:25

Wedug mnie warto zwrócić uwagę na biura rachunkowe online. Korzystanie z nich jest znacznie wygodniejsze. Dodatkowo np. oferat http://wfirma.pl/ jest znacznie korzystniejsza cenowo niż oferta wielu firm stacjonarnych. Dlatego według mnie lepiej wybrać księgowość online.
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Desdemona » 29 gru 2017, 09:22

Właśnie zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności, ale temat księgowości mnie męczy, bo albo siedzenie w papierkach, albo zajmowanie się tematami firmowymi. Jednak jakoś księgowość online do mnie nie przemawia taka bezosobowa i nie wiadomo kto się tym zajmuje, a z drugiej strony zatrudnienie księgowej odpada. Macie jakieś inne pomysły?
jasiek
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jasiek » 29 gru 2017, 10:53

Ja jestem za tym aby jednak kogoś do tego zatrudnić czy to księgowego na etat czy jakieś biuro rachunkowe. Samodzielnie także można robić księgowość, ale po co tracić czas i nerwy. Na przykład jakbyśmy należeli do osób wymienionych w https://www.monevia.pl/dla-kogo-sprzedaz-faktur/ to zaksięgowanie takiej rzeczy zajęło by nam 2 jak nie i 3 razy dłużej niż wykwalifikowanemu księgowemu. Bo jednak to by była jakaś nowa rzecz i pewnie za każdym razem szło by lepiej. A też jako szef ma się dużo pracy, więc po co się jeszcze obciążać księgowością.
Grig
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: Grig » 29 gru 2017, 13:26

Zdecydowanie lepiej kogos zatrudnić do księgowości. Ja korzystałem z biura rachunkowe gdańsk
Mateo 77
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Mateo 77 » 30 gru 2017, 10:47

Samodzielne prowadzenie księgowości wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale też niesamowitej dokładności. Właśnie dlatego lepiej powierzyć takie zadania do sprawdzonego biura rachunkowego. Dobrym wyborem będzie MDDP. W http://www.mddp-outsourcing.pl/uslugi/kadry-place/ znajdziecie informacje na temat świadczonych przez nich usług. Ja powiem Wam tylko tyle, że ponad setka specjalistów odpowiednio zadba tam o Wasze finanse.
Awatar użytkownika
Wesoły żniwiarz
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Wesoły żniwiarz » 31 gru 2017, 00:24

Desdemona pisze:Właśnie zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności, ale temat księgowości mnie męczy, bo albo siedzenie w papierkach, albo zajmowanie się tematami firmowymi. Jednak jakoś księgowość online do mnie nie przemawia taka bezosobowa i nie wiadomo kto się tym zajmuje, a z drugiej strony zatrudnienie księgowej odpada. Macie jakieś inne pomysły?

To Tax Care weź. Z jednej strony możesz załatwić wszystko na telefon i maila, a z drugiej - zawsze możesz też spotkać się z księgową, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Duża wygoda.
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Desdemona » 31 gru 2017, 00:38

Grig pisze:Zdecydowanie lepiej kogos zatrudnić do księgowości. Ja korzystałem z biura rachunkowe gdańsk

No cóz do Gdańska mam raczej daleko, a co do tej drugiej firmy, to nigdy o niej nie słyszałam nawet i nie mam zamiaru na razie zatrudniać pracowników. Myślałam raczej o jednoosobowej działalności na początek, jak dobrze pójdzie to pomyśle o rozwijaniu żagli. Potrzebowałabym raczej wsparcia w rozliczeniach, faktury, podatki, składki itp.
quadrat
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: quadrat » 31 gru 2017, 13:49

Jeżeli zdecydujesz się na biuro w firmie, to tutaj widziałam ciekawy artykuł na temat odpowiedniego komputera http://techfresh.pl/jaki-komputer-do-bi ... ch-modeli/ Porządny sprzęt to podstawa, dlatego narzędzia pracy powinny być rozważnie dobierane do naszych potrzeb oraz umiejętności.
pepperoni
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: pepperoni » 19 sty 2018, 08:58

Tax care ma niezłą ofertę, możesz wiele rzeczy zalatwić online, szukałam biura które będzie miało kompleksową obsługę, oni mają fajne pakiety, można nawet z pomocy informatyka skorzystać. Kontakt z nimi jest szybki, nie mam żadnych zastrzezen.
maq
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: maq » 19 sty 2018, 12:54

Ofert na rynku jest cała masa. Nie wiem tylko, czy dla paru stów warto tracić czas na obsługę dokumentów. Lepiej od razu wpisać w wyszukiwarkę frazę typu biuro księgowe + miasto albo księgi handlowe opole i przefiltrować najlepsze odpowiedzi.
Jess
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Jess » 25 sty 2018, 15:27

Nie znam się na samodzielnej księgowości, mam za mały biznes na to, by zatrudniać księgową. Polegam na biurze księgowym lublin
Kacha88
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kacha88 » 27 sty 2018, 10:44

Moim zdaniem samemu można prowadzić księgowość tylko wtedy kiedy człowiek naprawdę się na tym zna. Ciągle zmieniające się przepisy, kruczki w prawie i pamiętanie o wszystkim - to trudne, gdy człowiek zajmuje się biznesem. Gdyby ktoś szukał to mogę polecić firmę, która zajmuje się moimi finansami, wszystko znajdziecie tu.
opatka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opatka » 27 sty 2018, 17:59

kazdy wybiera taki rodzaj ksiegowosci jaki jest dla niego najlepszy:) jak zakladalam firme i uslyszalam ze ksiegowa krzyczy 400 zl za miesiac to szczeka mi opadla i zaczelam testowac oprogramowanie https://wfirma.pl/jpk troche sie pobawilam, poklikalam i teraz nie wyobrazam sobie innego sposobu na ksiegowanie i wsytawianie faktur czy tez plikow jpk. wfirma jest dla mnie najwygodniejszym rozwiazaniem

Wróć do „Forum Prawne”