Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
izabelaa93
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: izabelaa93 » 23 kwie 2016, 10:34

Prowadzić księgowość swojej firmy samemu, czy zlecić to biurowi rachunkowemu? Co jest waszym zdaniem lepszym rozwiązaniem?

ignacyy91
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe

Postautor: ignacyy91 » 23 kwie 2016, 12:08

Prowadzenie księgowości samemu polecam jedynie w przypadku małych firm - w większych firmach lepiej zlecić to profesjonalistom. Do samodzielnego prowadzenia księgowości potrzebne są odpowiednie narzędzia, w tym program do faktur, a jeśli w firmie jest samochód, to także taki program do przebiegu pojazdu https://wfirma.pl/kilometrowka-online - koszty takich narzędzi są znikome, także polecam.
mershuna
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mershuna » 25 kwie 2016, 15:18

Dokładnie. Jeśli masz większą firmę, to lepiej zlecić księgowość na zewnątrz. Mamy wtedy pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak należy. Warto np zwrócić uwagę na ten program kadrowo-płacowy http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr od Unit4, dzięki któremu mamy zapewnianą profesjonalną obsługę kadrowo-płacową.
kornel78
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kornel78 » 27 kwie 2016, 19:27

Jeśli prowadzisz firmę jednoosobową to możesz jak najbardziej skorzystać z programu online na przykład do wystawiania faktur, po co masz płacić księgowej spore pieniądze jak możesz samemu wystawiać faktury przez internet bez żadnego problemu a w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz śmiało dzwonić i o wszystko zapytać. https://wfirma.pl/program-do-faktur-online to jest sprawdzona platforma przeze mnie z której korzystam już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony.
trylogia
Level 2
Level 2

Postautor: trylogia » 11 maja 2016, 10:00

Samodzielne prowadzenie księgowości moim zdaniem nie jest zbyt łatwe. Uważam, że lepiej zlecić to specjalistom. Bowiem co wiemy o podatku vat adwords na Maxmag, czy innych - nowych, ważnych zmianach. Z tym trzeba być na bieżąco, by nie popełnić błędów.
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: bandrzej85 » 11 maja 2016, 14:28

ja samemu za pomocą ifirma.pl, zależy w sumie od tego jak dużą ma się firmę, gdybym mieł dużą to bym tego sam nie ogarniał
Antek80
Forumowicz
Forumowicz

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Antek80 » 23 maja 2016, 20:25

Ja tam wolę, żeby ktoś się tym zajął, bo wiem, ze zrobi to lepiej niż ja. Mojej firmie księgowość robi http://www.compo-system.pl/ i jestem zadowolny ze współpracy z nimi. Zdecydowanie fachowo i konkretnie.
Siena
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Siena » 23 sie 2016, 21:53

trylogia pisze:Samodzielne prowadzenie księgowości moim zdaniem nie jest zbyt łatwe. Uważam, że lepiej zlecić to specjalistom.

OK, ale jeśli ma się niezbędną wiedzę albo jest taka osoba w firmie czy w bliskiej rodzinie, która mogłaby się podjąć takich zadań, to uważam, że tę "okazję" należy wykorzystać. Oczywiście, jak zostało napisane, mała księgowość nie należy do najprostszych zagadnień, niemniej wszystko jest dla ludzi, zaś czasem outsourcing takich usług może okazać się sporym obciążeniem budżetu, podczas gdy "pod ręką" jest osoba kompetentna, której do ogarnięcia tematu wystarczyłby w zasadzie tylko dobry program księgowy (przy okazji: Super Księga Podatkowa - polecam się z nią "zapoznać). Tak więc, po prostu, nie podejmujmy pochopnych decyzji, jakiekolwiek by one nie były.
Arkadiusz1
Level 1
Level 1

Postautor: Arkadiusz1 » 26 wrz 2016, 20:41

Żeby mieć wiedzę, to trzeba przez kilka lat zajmować się księgowością i zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Nie chciałbym powierzyć firmowych finansów komuś, kto nie zna się na tym, co robi. Własnie dlatego uważam, że najlepsze są takie biura ksiegowe jak http://amiro.com.pl/kontakt/ Oni mają przede wszystkim doświadczenie, a dla mnie jest to najważniejsze.
Awatar użytkownika
klaudiaa1996
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: klaudiaa1996 » 30 wrz 2016, 12:57

Super :) Wielkie dzięki :) Przyda mi się z całą pewnością :)
foczka
Level 1
Level 1

Postautor: foczka » 27 paź 2016, 07:57

Biuro rachunkowe ma przede wszystkim duże doświadczenie w prowadzeniu najróżniejszych firm. Myślę, że warto oddać takie zadanie w ręce osób, które się na tym znają. Jeśli mogę Ci kogoś polecić to przejrzyj ofertę biura rachunkowego Tax Bonus http://tax-bonus.com.pl/katowice-biuro-rachunkowe-ksiegowosc-uslugi-ksiegowe/. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2

Postautor: jenny1 » 28 paź 2016, 11:34

Ja uważam, że w przypadku księgowości trzeba stawiać na profesjonalistów i im zostawić prowadzenie dokumentacji firmowej. To wbrew pozorom jest ciężkie zadanie i lepiej się za nie nie zabierać, jeśli nie ma się o tym pojęcia. Trzeba wybierać biuro rachunkowe z doświadczeniem, kwalifikacjami i wiedzą, czym zapewnicie sobie spokój i porządek w firmie.
zorba
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zorba » 13 lis 2016, 10:49

Prowadząc własną firmę najlepiej sprawy związane z działalnością polecić osobom kompetentnym Proponuję dobre biuro rachunkowe które proponuje kompleksową obsługę rozliczeń w obszarze kadry i płace oraz prowadzi usługi księgowe dla osób fizycznych (podatkowa księga przychodów i rozchodów), spółek (z o.o., akcyjnych, jawnych, komandytowych, cywilnych), fundacji, stowarzyszeń, wspólnot mieszkaniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do prowadzenia pełnej księgowości.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: DorisAxline » 06 gru 2016, 17:31

Witam
Dobre pytanie
W moim przypadku - zdecydowałem sie na biuro rachunkowe częstochowa i jestem bardzo zadowolony i ich pracy. A koszty ich pracy wcale nie są aż tak wysokie jakby się to moglo wydawać na pierwszy rzut oka. Płace niewiele, ale mam pewność że wszystkie sprawy związane z księgowością prowadzone są dobrze i urząd skarbowy sie o nic do mnie nie przyczepi.
aniaola37
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: aniaola37 » 21 gru 2016, 08:47

Moim zdaniem lepszą opcją jest biuro rachunkowe - można lepiej skupić się na firmie, a księgowość prowadzi za Ciebie ktoś inny. Ja mam swoje sprawdzone biuro rachunkowe płock i zawsze mogę na nich liczyć :)

Wróć do „Forum Prawne”