Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
hunda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2018, 20:07

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: hunda » 29 sty 2019, 13:47

Jeśli firma jest mała to mając odrobinę wiedzy z dziedziny rachunkowości można poprowadzić księgowość samemu. W większych przedsiębiorstwach może okazać się, że potrzebna jest pomoc. Tak czy inaczej warto na pewno wprowadzić e-faktury.

firma sprzątająca Łódź
Alexa555
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 24 cze 2018, 17:14

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Alexa555 » 29 sty 2019, 15:58

Ja skorzystałam z księgowości online i przyznam, że jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Nie muszę się nigdzie wybierać a sprawy wszystkie i tak mam załatwione - https://www.i-malaksiegowosc.pl/prowadz ... -internet/ . Dzisiejszy świat pozwala nam dziś wszystko załatwić przez internet.
Awatar użytkownika
Lukaszeczek94
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2019, 18:07

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Lukaszeczek94 » 29 sty 2019, 19:54

Popytajcie znajomych w tej kwestii. Na pewno będą w stanie pomóc.
monika3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2019, 08:52

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: monika3 » 01 lut 2019, 12:41

Zdecydowałabym się raczej na biura księgowe w warszawie, tych spraw jest za dużo jak na osobę, która ma mnóstwo innych obowiązków. Ryzyko przeoczenia zmian prawnych jest zbyt wysokie, jeśli równolegle musimy zająć się prowadzeniem działalności.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: wschodnia5 » 05 lut 2019, 08:18

Prowadzenie ksiegowosci to jednak mnostwo dokumentow, pilnowanie terminow, sprawy urzedowe, wiec nie musimy miec tego wszystkiego na glowie. Firma https://apksiegowosc.pl/ z Poznania zajmie sie dla nas takimi dzialaniami. Maja kompleksowe uslugi.
tom.m
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 04 lut 2019, 10:57

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: tom.m » 05 lut 2019, 09:14

Księgowość potrafi być żmudną i męczącą częścią prowadzenia własnego biznesu. W mojej firmie zawsze korzystamy z biuro księgowe wrocław. Profesjonalni i rzetelni, mogę szczerze polecić.
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: rafon » 14 mar 2019, 15:22

Jeśli jesteśmy już w temacie finansów, to czy ktoś z was wie kim jest beneficjent rzeczywisty oraz co kryje się pod pojęciem beneficjent rzeczywisty w spółce komandytowej?
SukcesKrzys
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2019, 08:44

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: SukcesKrzys » 19 mar 2019, 09:01

Sam borykałem się z problemem księgowości,postawiłem na proste działanie przejrzałem sporo ofert i najlepszym rozwiązaniem okazała się https://www.bdkconsulting.pl/,profesjonalnie zajęli się prowadzeniem na bieżąco ksiąg rachunkowych.Indywidualne podejście do klienta,wygodna komunikacja,oraz przyzwoita Cena.Z całego serca mogę polecić,każdemu usługi państwa.
MAKOG
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2018, 14:03

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: MAKOG » 27 mar 2019, 10:36

Jeśli potrzebujecie zaawansowanej księgowości, która działa również na rynki zachodnie, to ja mogę polecić https://atca.ch/. Pracują tam zawodowcy, którzy posługują się w wielu językach i pracowali w wielu międzynarodowych korporacjach.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: pawi » 29 mar 2019, 12:20

Coraz mniej osób decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości we własnej firmie i to z prostej przyczyny - zajmuje ona zbyt wiele czasu, a wynajęcie księgowej jest bardzo tanie, bo ceny średnio wynoszą 100zł w małych firmach. Dla mnie świetnie spisuje się księgowa z biura http://biurorachunkowebr.pl/ to dla mnie zdecydowanie czołówka, jeżeli chodzi o księgowość.
Awatar użytkownika
rakrak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2019, 21:13

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: rakrak » 29 mar 2019, 21:34

W Sieci na pewno znajdą się informacje na ten temat. Wystarczy troszkę poszukać :)
woman
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 18 lip 2018, 10:55

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: woman » 10 kwie 2019, 07:12

Jak dla mnie tylko biuro rachunkowe grudziądz. Nie znam się na księgowości więc szkoda mi czasu na księgowość po omacku, skoro za nieduże pieniądze mogę mieć kompleksowe usługi, a w tym czasie zająć się zarabianiem na swojej profesji.
lactak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 21:01

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: lactak » 11 kwie 2019, 21:20

Warto popytać w tej materii znajomych. Na pewno będą w stanie pomóc.
Różyczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2018, 01:09

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: Różyczka » 16 kwie 2019, 22:08

niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Postautor: niebieskiorzel » 17 kwie 2019, 21:01

Moim zdaniem to zależy :) Czasem dużo bardziej opłaca się prowadzić księgowość samodzielnie, ale to dość indywidualna kwestia. Najlepiej wejdź sobie na http://forbesl.pl/artykuly/ksiegowosc-o ... dla-firmy/ i trochę o tym poczytaj! Mają tam bardzo dobre wskazówki na ten temat.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość