Doradca podatkowy

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
Awatar użytkownika
miastowy
Level 1
Level 1
Posty: 212
Rejestracja: 08 lis 2013, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Doradca podatkowy

Postautor: miastowy » 01 gru 2013, 19:30

Czy korzystacie z usług doradców podatkowych? Czy macie w tym zakresie doświadczenie?
fantbi.pl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 0
Rejestracja: 09 sie 2020, 10:51

Re: Doradca podatkowy

Postautor: fantbi.pl » 03 gru 2013, 09:08

Korzystam, moja księgowa jest zarazem doradcą podatkowym. Doświadczenia pozytywne, aczkolwiek musimy pamiętać, że nie zawsze każdy zna od ręki odpowiedzi na każde pytanie. Potrzeba czasu na zastanowienie, sprawdzenie.
kolega1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doradca podatkowy

Postautor: kolega1975 » 17 gru 2013, 12:49

Moja żona prowadząc firmę nie korzystała. Księgowe natomiast na niczym się nie znały i nie chciały się znać. Dobrze więc chyba skorzystać z porad doradcy - w biznesie to bardzo ważne.
Adela
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2015, 09:59

Re: Doradca podatkowy

Postautor: Adela » 13 paź 2015, 10:06

Nie trzeba od razu korzystać z doradcy podatkowego. Wystarczy księgowy.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Doradca podatkowy

Postautor: trylogia » 06 lis 2015, 13:52

Moja znajoma korzysta z usług doradcy podatkowego katowice jasta.pl i jest zadowolona. Najważniejsze to mieć na kogo liczyć w tak ważnych kwestiach, jakimi są finanse, czy firmowe, czy osobiste. Na własną rękę nie ma co robić takich rzeczy, bo można sobie tylko zaszkodzić.
kornel78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016, 12:08

Re: Doradca podatkowy

Postautor: kornel78 » 28 lut 2016, 13:38

Na stronie aty.pl sprawdzaliście artykuły dla przedsiębiorców o tematyce podatkowej czy prawnej? warto czasami wejść na stronę http://aty.pl/ i sprawdzić czy pojawiły się jakieś zmiany w kwestii podatkowej.
kornel78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 23 lut 2016, 12:08

Re: Doradca podatkowy

Postautor: kornel78 » 04 kwie 2016, 13:37

Korzystaliście może z porad tej firmy http://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac ... row-z-chin w związku z księgowaniem towaru importowanego? bo mam duży problem z rozliczeniem 2 dokumentów i tak się zastanawiam czy mogę skorzystać z tych cennych informacji znajdujących się na ich stronie? jak myślicie?
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Doradca podatkowy

Postautor: jenny1 » 09 maja 2016, 13:58

Takie usługi są bardzo korzystne dla przedsiębiorców ale niestety, mało który się na to decyduje bo albo uważa że to wyrzucanie pieniędzy w błoto albo boi się, że za takiego doradcę to trzeba dużo płacić. To wszystko to tylko szukanie dziury w cały. O tym jak wiele płynie z tego korzyści możecie przeczytać w tym artykule http://kedu.pl/zalety-wspolpracy-z-ksiegowoscia-w-ramach-doradztwa-podatkowego/ Biorąc pod uwagę jak ciężko jest utrzymać firmę na rynku, głupota jest nie skorzystać z takiej pomocy.
Kasiaaa
Level 1
Level 1
Posty: 287
Rejestracja: 29 sie 2016, 23:45

Re: Doradca podatkowy

Postautor: Kasiaaa » 15 lis 2016, 18:51

Najlepiej mieć księgowego i doradce podatkowego w jednym. Można takie osoby znaleźć. Nawet na http://pracawksiegowosci.com.pl/ widziałam pare ogloszeń. Wszystko zależy od nas i jak bardzo postaramy się w tych poszukiwaniach ;) A porządny księgowy, jak wiadomo, to skarb!:)
ale.kow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:20

Re: Doradca podatkowy

Postautor: ale.kow » 16 lis 2016, 17:26

Osobiście korzystałem z biura rachunkowego, ale tylko w celu rozliczenia pit 38. Planuję natomiast założenie działalności i chyba na początek zdecyduję się na AIP, który oferuje skromną księgowość w ramach podstawowej opłaty wynoszącej 300 zł miesięcznie.

Pozdrawiam serdecznie!
ale.kow
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Doradca podatkowy

Postautor: Wiktoria » 05 gru 2016, 16:09

Ja nie korzystam z doradcy podatkowego. Prowadzę firmę jednoosobową i sama zajmuję się KPiR. Za to mogę polecić fajny program do fakturowania. To: http://afaktura.pl/. Z tym programem żadna faktura nam nie umknie, nie zapomnimy o terminie płatności. Zrobi się w nim wszystko co dotyczy faktur, od tłumaczenia na 31 języków, po inwentaryzację online.
MoniaBest
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 21 gru 2016, 13:46

Re: Doradca podatkowy

Postautor: MoniaBest » 22 gru 2016, 11:58

Tzw doradca podatkowy doradca podatkowy doradza z reguły jak ominąć bądź zredukować podatki. To taki zawód na pograniczu prawa.
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Doradca podatkowy

Postautor: bella91 » 02 mar 2017, 08:20

Ja jestem zdana, ze najlepiej prowadzić samodzielnie swoją księgowość i odprowadzać podatki. Na https://wfirma.pl/program-do-faktur-online znajazłam bardzo prosty w obsłudze program do wystawiania faktur. Mam firmę od jakiegoś czasu i samodzielnie ogarniam księgowość, to nic trudnego.
JacekBrzezinski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2016, 20:04

Re: Doradca podatkowy

Postautor: JacekBrzezinski » 15 maja 2017, 21:32

Dobry doradca podatkowy jest czasami na wagę złota. Patrząc jak bardzo pokręcone są obecne przepisy, jak ciągle przykręcana jest śruba przedsiębiorców, to ja wolę osobiście mieć spokój i zapłacić komuś za prowadzenie tego typu spraw. Nie stać nas na to, by się na wszystkim znać. Ja swoje sprawy podatkowe (i nie tylko) powierzyłem biuru rachunkowo-podatkowemu Kasprzyk&Niziołek z Gliwic. Znają się na rzeczy, mają całkiem fajną obsadę i miło się z nimi współpracuje. Nigdy nie miałem z nimi problemu i zawsze rozwiązują moje podatkowe problemy i dylematy (o co nietrudno w dzisiejszych czasach).
Awatar użytkownika
KrzakMiachał
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 04 wrz 2017, 10:36

Re: Doradca podatkowy

Postautor: KrzakMiachał » 07 wrz 2017, 15:30

Księgowego nie tylko dobrze jest załatwić sobie gdy mamy własną działalność jednakże dobrze jest mieć kogoś takiego przy sobie gdy nie radzimy sobie z własnymi finansami.

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość