czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Forum Prawne: bezpłatne porady prawne, pomoc prawna.
komiten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 07:31
Lokalizacja: Wejherowo

czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: komiten » 26 paź 2012, 09:57

potrzebuje Waszej pomocy, nie wiem co robić. Dostałam pozew do zapłaty na 25 tys. zl dla PKO w GDYNI, za tydzień mam rozprawe, prosze pomozcie! Przedstawie krotko moja sytuacje: bylam z narzeczonym 3 lata, wszystko bylo fajnie, dobrze nam sie ukladalo, mielismy razem zamieszkać. Kupic mieszkanie, potem wziac slub... jakis rok temu wzielismy kredyt na 20 tys zeby kupic auto, ja wzielam ten kredyt na siebie, bo narzeczony mowil ze bedzie splacal i fakt na poczatek splacal, tylko ze kiedy
sie rozstalismy to przestal a ja nie mam pracy i wtedy jak bralam ten kredyt to tez nie mialam ale narzeczony przelewal pieniadze na moje konto wiec myslalam ze wszystko bedzie w porzadku... prosze was, ma ktos jakis pomysl jak wyjsc z tego bagna?
lokart5151
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:21
Lokalizacja: opole

Postautor: lokart5151 » 26 paź 2012, 13:08

Cóż. PKO nie będzie to niestety obchodzić Twoja sytuacja. Jedyne co będziesz mogła zrobić to złożyć wniosek o rozłożenie tej kwoty na raty.
adaponik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, 07:45
Lokalizacja: Wejherowo

Postautor: adaponik » 26 paź 2012, 16:41

no sytuacja faktycznie beznadziejna, ale ze w ogole dali ci ten kredyt skoro bylas bezrobotna i z reszta naiwna bo teraz ani nie masz pieniedzy a i musisz splacac to co ten cwaniak zabral, ja to bym takiego za **** powiesila, idz do jakiegos prawnika moze cos doradzi, bo sama na pewno z monopolista nie wygrasz, masz jakies dowody na to ze tak naprawde to on z tych pieniedzy z kredytu korzystal?
komiten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2012, 07:31
Lokalizacja: Wejherowo

Postautor: komiten » 29 paź 2012, 07:36

no on przelewal na moje konto pieniadze ze swojego wynagrodzenia i w ten sposob splacal raty kredytu, ale kiedy sie rozstalismy to przestal, zabral wszystko, a ja zostalam doslownie z niczym i jeszcze splacac musze, boze jak moglam byc taka glupia
purtuk
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2012, 11:48
Lokalizacja: Opole

Postautor: purtuk » 29 paź 2012, 08:55

Dokładnie. Teraz praktycznie każdy radca prawny świadczy takie usługi za darmo. Może coś wymyśli i postara się Tobie pomóc w tej beznadziejnej sytuacji.
adaponik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, 07:45
Lokalizacja: Wejherowo

Postautor: adaponik » 29 paź 2012, 13:37

sprawa jest zbyt skomplikowana jak dla mnie, ja bym radził iść do prawnika, bo samodzielnie to sie nie wybronisz, a lepiej sie zapozyczyc na 1-2 tys dla prawnika niz zostac z 25 tys do zaplaty
Awatar użytkownika
dott
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2012, 19:38
Lokalizacja: Kto wie

Postautor: dott » 15 gru 2012, 20:00

Jestem w podobnej sytuacji, nie wybroniłam się, spłacam ale wiem że to możliwe, jeśli jeszcze masz trochę grosza to się broń :(
kolega1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:07
Lokalizacja: Wrocław

Prawnik

Postautor: kolega1975 » 01 maja 2013, 15:21

Moim zdaniem jeśli masz trochę pieniędzy skontaktuj się z prawnikiem. Jeśli nie masz nic - żadnego majątku, mieszkania, samochodu, pracy to mimo niekorzystnego wyroku komornik nic nie wskóra. Po prostu nie będzie miał czego spieniężyć, ani skąd ściągnąć należnych bankowi pieniędzy. Jeśli bank dał Ci kredyt mimo, że nie pracowałaś to znaczy, że nie działał prawidłowo. To też może być argument dla sądu.


notariusz Wrocław
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 23 maja 2013, 14:19

Ja też myślę, że w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z prawnikiem. Jeżeli to za duży wydatek, istnieją podobno różne serwisy z darmowymi poradami prawnymi, ale sama z nich jeszcze nie korzystałam, więc nie wiem, czy to wiarygodne źródło.
mamakaroliny89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2017, 16:23

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: mamakaroliny89 » 05 lut 2017, 18:21

Polecam kancelarię adwokacką w Katowicach która ma dośc spore doświadczenie w tego typu sprawach. Odezwij się do nich, a napewno pomogą Ci rozwiązać problem i doradzą.
Ola78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 22 cze 2016, 14:26

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: Ola78 » 06 lut 2017, 21:59

Bardzo przykry temat, niestety takie rzeczy w życiu się zdarzają ale dobrze, że szukasz rozwiązania tej trudnej sytuacji. Znalazłam coś takiego https://kredyt123.pl/upadlosc-konsumencka może warto w Twojej sytuacji było by postarać się o upadłość konsumencką. Jest to chyba najlepsze wyjście z takiej sytuacji i spróbować zacząć życie na nowo. Jak by się udało miała byś spokój z komornikami i innymi wierzycielami, odsetki by nie rosły a rate miała byś pewnie dostosowaną do Twoich możliwości. 
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: Piotr30 » 10 maja 2017, 08:22

A może zwrócisz się o pomoc do nich? Z tego co kojarzę prowadzili niejedną beznadziejną sytuację z powodzeniem, więc może warto spróbować?
Olaffowy3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 16 maja 2017, 20:17

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: Olaffowy3 » 19 maja 2017, 11:02

Nawet w najtrudniejszej sytuacji mozecie wygrac sprawe, a jak nawet nie wygrac to zminimalizowac swoj wymiar kary :) Trzeba tylko zglosic sie po odpowiednia pomoc prawna. Znajoma myslala, ze juz jest w sytuacji bez wyjscia jednak kancelaria http://zaufanyprawnik.pl/ swietnie jej doradzila jak wybrnac z tej patowej sytuacji. Dlatego tez polecam wam zglaszac sie do takich kancelarii po pomoc w waszych srpawach.
Awatar użytkownika
justdobosz21
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2017, 12:30

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: justdobosz21 » 18 paź 2017, 12:20

Najlepiej rozwiązać to u prawnika czyt. np: u Notariusz Szczecin . Szybkie rozwiązywanie problemów.
granek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2017, 18:11

Re: czy można wygrać w takiej beznadziejnej sytuacji?

Postautor: granek » 18 paź 2017, 18:11

też wydaje mi się, że pomoc wykwalifikowanego prawnika się przyda w takiej sytuacji

Wróć do „Forum Prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość