Co po maturze?

Forum Maturzysty: tematy maturalne, przykładowe prace, zadania oraz arkusze egzaminacyjne.
Walentyna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:25

Co po maturze?

Postautor: Walentyna » 16 lip 2018, 17:30

Myślicie, że studia po maturze to jedyna słuszna opcja?
Może warto rozważyć też inne?
Tutaj http://www.uczelnie.pl/ czytałam z kolei ostatnio jakie uczelnie w Warszawie są warte uwagi.
Chciałabym dowiedzieć się jednak czegoś więcej od was.
Co wy sądzicie np. o szkołach policealnych albo tzw. gap year?
Assenoiss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2018, 17:13

Re: Co po maturze?

Postautor: Assenoiss » 12 lis 2018, 17:22

Tak z własnego podwórka.... Zastanawiałem się, czy po szkole średniej iść na studia, jednak zrezygnowałem i zacząłem pracować. W tym roku moi znajomi pokończyli swoje kierunki i szukają pracy. Ci którzy znaleźli pracują za marne grosze, bo nie mają doświadczenia... Niestety dobre studia to tylko takie, po których istotnie coś umiesz. Wszelkiego rodzaju studia ogólne, albo zwyczajnie nijakie, to strata czasu. A i tak najbardziej liczy się doświadczenie, którego nabierzesz pracując. Lepiej mieć kilka kursów i umiejętności nabytych niż dyplom byle jakiej uczelni.
Feniks
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2019, 00:42

Re: Co po maturze?

Postautor: Feniks » 21 sty 2019, 00:44

Studia jesli matura w liceum. po technikum lepiej do pracy

Jak szpiegować czaty i rozmowy na Facebooku
Ostatnio zmieniony 21 paź 2019, 17:07 przez Feniks, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Co po maturze?

Postautor: Mateo 77 » 29 sty 2019, 18:34

Problem w tym, że wiele osób decyduje się na studia bez wcześniejszego przemyślenia tematu. To poważny błąd, bo przecież powinno sie dobierać studia pod kątem własnych pasji i zainteresowań. Wiele osób bardzo chwali uczelnię https://www.wsr.edu.pl/ więc myślę, że warto sprawdzić ich ofertę. To może być dla Was niesamowitą szansą, przekonajcie sie o tym.
Benox
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2019, 16:28
Lokalizacja: Jasło

Re: Co po maturze?

Postautor: Benox » 19 sie 2019, 16:32

Zazwyczaj po maturze dzieciaki dalej nie wiedzą dokładnie co chcą robić, więc studia są dobrą opcją na poznanie siebie.
Awatar użytkownika
annetta.murazik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2019, 14:59
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: Co po maturze?

Postautor: annetta.murazik » 03 paź 2019, 15:06

Nie dla każdego, uczyć trzeba się chcieć.
shes-karo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:31

Re: Co po maturze?

Postautor: shes-karo » 28 paź 2019, 14:10

Warto się dobrze zastanowić, by nie tracić czasu na uczelni i kierunku, który będzie nie dla nas. Warto zastanowić się nad swoimi pomysłami i planami, a przy tym też uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Polecam tutaj poczytać, to naprawdę dużo daje - https://uwolnijpewnoscsiebie.pl/
Awatar użytkownika
egutmann
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2020, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po maturze?

Postautor: egutmann » 04 sty 2020, 18:24

To zależy co chcesz osiągnąć w życiu i co Cię interesuje.
joni
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 16:23

Re: Co po maturze?

Postautor: joni » 27 maja 2020, 16:32

czy po maturze szukacie pracy na wakacje??




..........
http://imagedesign.pl/
DorisDay
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2020, 22:10

Re: Co po maturze?

Postautor: DorisDay » 19 paź 2020, 13:54

To zależy w jakiej branży widzisz swoją przyszłość, ale według mnie warto rozważyć szkoły policealne. Już po 1-2 latach możesz zdobyć dobry i perspektywiczny zawód. Sama kończyłam Cosinus i wiem, że szkoła jest bezpłatna, a ma do wyboru wiele ciekawych kierunków, w tym kierunki medyczne.
pawel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 06 lip 2020, 10:50

Re: Co po maturze?

Postautor: pawel » 27 lis 2020, 15:25

Dobre pytanie. Tylko odpowiedź może nie być zbyt łatwa do udzielenia. Są osoby, które mają sprecyzowane plany i pomysł na siebie. Mój brat ma w planach studia zarządzanie nieruchomościami i jest zdecydowany na takie praktycznie w 100%. Ale jest część osób nie do końca zdecydowanych, wtedy to już większy problem.
sweimann
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2020, 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co po maturze?

Postautor: sweimann » 03 gru 2020, 12:04

Oczywiście, że dobrym rozwiązaniem jest dalszy rozwój. Praca magisterska to chyba jedna z najtrudniejszych do napisania prac. Jeżeli zdecydowałeś się na studia, kończące się obroną pracy magisterskiej, z pewnością moment ten zbliża się nieuchronnie. Nie oznacza to jednak, że musisz na niego czekać biernie. Do dyspozycji masz dwie możliwości. Albo samodzielne napisanie pracy magisterskiej od A do Z, albo posiłkowanie się naszą profesjonalną pomocą. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie opowiem więcej o pomocy w pisaniu pracy magisterskiej, z której korzystałam http://www.pisanie-prac.org.pl/k/oferta/prace-magisterskie/.
Areek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 26 sie 2019, 10:46

Re: Co po maturze?

Postautor: Areek » 17 gru 2020, 09:22

Myślę, że wiele młodych osób tak naprawdę nie wie co chce robić po maturze. Najlepszym przykładem jest mój brat, który jest obecnie w klasie maturalnej, ale do końca nie wie na jaki kierunek studiów się zdecydować. Rozważa dwie opcje: bezpieczeństwo wewnętrzne lub studia informatyczne Warszawa https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/i ... nformatyka Osobiście jestem za tym, żeby wybrał informatykę, bo zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest w dalszym ciągu bardzo duże. Co myślicie?
domnia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 24 wrz 2020, 21:36

Re: Co po maturze?

Postautor: domnia » 19 gru 2020, 17:21

Oczywiście, że studia. Nie wyobrażam sobie innej drogi, każdego teraz stać na to by studiować i każdy znajdzie taki kierunek dla siebie na którym sobie poradzi. Z najlepszych uczelni w stolicy warto zapoznać się z ofertą jaką ma dla studentów Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Ciekawe kierunki, najlepsza kadra, wiele programów wspierających edukację i rozwój studentów. Sama przyjemność studiować właśnie tam. A możliwości mnóstwo, zarówno na studia dzienne jak i zaoczne.
dachotek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2020, 17:36

Re: Co po maturze?

Postautor: dachotek » 28 gru 2020, 09:47

jedni idą na studia inny do pracy kazdy ma sój los ;p

uprawnienia budowlane

Wróć do „Matura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość