7klasy opinie

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

7klasy opinie

Postautor: karlajna » 04 paź 2017, 14:01

Czesc, postanowiłam założyc wątek na czasie i zapytac o wrazenia tych z was którzy mają dzieci w 7 klasach. Kilka tygodni juz minęło, emocje opadły, można sie dzielic ;) To jakie mają przedmioty wszyscy wiemy ale ciekawi mnie jak wygląda u was sprawa wychowania i takich mniej mierzalnych rzeczy. Ustawa tam wprowadza duzo zmian takich ideowych z tego co czytałam. Jak sie to u was przejawia? Bo u nas powiem szczerze poza zmianą kilku nauczycieli (ale to często ktos nowy dochodizł, nie tylko po reformie) i tych przedmiotów to niewidze zmian w wychowaniu ale moze jeszcze za wczesnie?
agniecha88
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2017, 14:20

Re: 7klasy opinie

Postautor: agniecha88 » 05 paź 2017, 11:17

Ale o jakich zmianach “ideowych” własiciwie piszesz? Ja tez nie zauwazyłam rewolucji w naszej szkole, podstawówka była w jednym budynku w gimnazjum więc nie mamy ani przepełnionych klas ani innych dziwnych histori o których czytam w internecie.
psp5krakow
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:13

Re: 7klasy opinie

Postautor: psp5krakow » 06 paź 2017, 15:04

Prawdą jest, że wśród zmian, jakie wprowadzono w ramach reformy edukacji jest wiele takich, które trudno zmierzyć i ocenić po kilku tygodniach od wdrożenia ustawy. O ile łatwo jest zweryfikować plan zajęć siódmoklasistów i sprawdzić, czy realizowana jest podstawa programowa w narzuconym wymiarze godzin, o tyle kłopot jest chociażby z oceną szkolnego programu wychowawczego. To proces rozłożony w czasie, wpływający na rozwój dziecka, więc trudno mówić o efektach w październiku. Głównym założeniem w tym zakresie jest połączenie programu wychowania z programem profilaktyki i podkreślenie wychowawczej, a nie tylko edukacyjnej roli szkoły. Takich “nieedukacyjnych” zmian jest więcej, opisujemy je na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/naj ... rogramowej, a wszystkie szczegóły na temat założeń reformy można znaleźć na stronie ministerstwa.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2017, 15:16

Re: 7klasy opinie

Postautor: karlajna » 09 paź 2017, 15:27

Tak własnie o te zmiany mi chodzi, te “nieedukacyjne”, złego słowa użyłam na początku ale trudno wymyślic pasujące. Chodzi nie o to co w planie zajęc tylko dookoła. Chyba faktycznie na takie efekty to trzeba poczekac, możliwe ze aż dziecko skonczy szkoły i sie okaze co z niej wyniesie (“prócz kwiatka” jak mawiał mój wychowawca w liceum hehe).
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: 7klasy opinie

Postautor: zorba » 03 sie 2018, 08:07

Jak będzie po zmianie to się okaże Ja jednak uważam że to jest dobra zmiana bo to co się dzieje w szkołach to prosi o pomstę do nieba Brak jakiejkolwiek kontroli nauczycieli nad dziećmi Zanim nauczyciel poznał ucznia to On już kończył szkołę Ponadto same dzieci były dla siebie okrutne ,zwłaszcza te słabsze mniej zdolne Znając się lepiej myślę że będzie mniej nienawiści bo znają się już dłużej ( mam na myśli fale, chrzty itp)

Wróć do „Edukacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość