7klasy opinie

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz

7klasy opinie

Postautor: karlajna » 04 paź 2017, 14:01

Czesc, postanowiłam założyc wątek na czasie i zapytac o wrazenia tych z was którzy mają dzieci w 7 klasach. Kilka tygodni juz minęło, emocje opadły, można sie dzielic ;) To jakie mają przedmioty wszyscy wiemy ale ciekawi mnie jak wygląda u was sprawa wychowania i takich mniej mierzalnych rzeczy. Ustawa tam wprowadza duzo zmian takich ideowych z tego co czytałam. Jak sie to u was przejawia? Bo u nas powiem szczerze poza zmianą kilku nauczycieli (ale to często ktos nowy dochodizł, nie tylko po reformie) i tych przedmiotów to niewidze zmian w wychowaniu ale moze jeszcze za wczesnie?

agniecha88
Forumowicz
Forumowicz

Re: 7klasy opinie

Postautor: agniecha88 » 05 paź 2017, 11:17

Ale o jakich zmianach “ideowych” własiciwie piszesz? Ja tez nie zauwazyłam rewolucji w naszej szkole, podstawówka była w jednym budynku w gimnazjum więc nie mamy ani przepełnionych klas ani innych dziwnych histori o których czytam w internecie.
psp5krakow
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: psp5krakow » 06 paź 2017, 15:04

Prawdą jest, że wśród zmian, jakie wprowadzono w ramach reformy edukacji jest wiele takich, które trudno zmierzyć i ocenić po kilku tygodniach od wdrożenia ustawy. O ile łatwo jest zweryfikować plan zajęć siódmoklasistów i sprawdzić, czy realizowana jest podstawa programowa w narzuconym wymiarze godzin, o tyle kłopot jest chociażby z oceną szkolnego programu wychowawczego. To proces rozłożony w czasie, wpływający na rozwój dziecka, więc trudno mówić o efektach w październiku. Głównym założeniem w tym zakresie jest połączenie programu wychowania z programem profilaktyki i podkreślenie wychowawczej, a nie tylko edukacyjnej roli szkoły. Takich “nieedukacyjnych” zmian jest więcej, opisujemy je na naszym blogu: http://www.prywatna-szkola5.pl/blog/naj ... rogramowej, a wszystkie szczegóły na temat założeń reformy można znaleźć na stronie ministerstwa.
karlajna
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: karlajna » 09 paź 2017, 15:27

Tak własnie o te zmiany mi chodzi, te “nieedukacyjne”, złego słowa użyłam na początku ale trudno wymyślic pasujące. Chodzi nie o to co w planie zajęc tylko dookoła. Chyba faktycznie na takie efekty to trzeba poczekac, możliwe ze aż dziecko skonczy szkoły i sie okaze co z niej wyniesie (“prócz kwiatka” jak mawiał mój wychowawca w liceum hehe).
Anten
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Anten » 28 lut 2018, 08:59

Moim zdaniem gimnazja zostały zlikwidowane akurat wtedy, kiedy zaczęły dobrze funkcjonować - i dzieciaki, i nauczyciele odnaleźli się w tej rzeczywistości. Taka zmiana czegoś, co akurat zaczęło się sprawdzać, nie jest dobra...

Wróć do „Edukacja”