Nauka angielskiego - Jak uczyć się słówek?

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
mikolajseo
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Nauka angielskiego - Jak uczyć się słówek?

Postautor: mikolajseo » 30 cze 2017, 02:51

Nauka języka angielskiego to nie tylko gramatyka. Aby dobrze komunikować się z innymi za granicą, musimy mieć pewien zasób słownictwa. Jak się do

tego zabrać? Opisuję to w poniższym poradniku, zachęcam do oceny :)
https://www.youtube.com/watch?v=oEn-hSeFrjk&t

miracle
Junior Admin
Junior Admin

Re: Nauka angielskiego - Jak uczyć się słówek?

Postautor: miracle » 30 cze 2017, 08:40

Ja najwięcej nauczyłam się z amerykańskich seriali.
jadziana102
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: jadziana102 » 04 lip 2017, 09:38

Ja się uczę ze słownika, w którym jest opisane wszystko od początku - odmiana, czasy itp. Zamiast wymowy fonetycznej jest uproszczona wymowa zapisana normalnie jakby po polsku ;) Codziennie staram przeczytać parę razy kolejną stronę. Kupiłam go na Sofia sklep. Sprawdź sobie http://sofia.sklep.pl/p/11620-ilustrowa ... 72836.html
Awatar użytkownika
vadimka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: vadimka » 13 lip 2017, 21:24

Ja zawsze walczyłam z barierą językową. Zawsze umiałam gramatykę, zasób słownictwa też był całkiem spory. Jedyny problem to skuteczne komunikowanie się w tym języku. Znajoma poleciła mi wyjazd na angloville.pl, czyli angielską wioskę, gdzie prowadzony był intensywny praktyczny kurs 1-1 z native speakerami. Dopiero po takim kilkudniowym "obyciu się" z językiem uwierzyłam w swoje umiejętności i udało mi się otworzyć.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1

Postautor: Kubalek3 » 22 sie 2017, 13:24

Ja polecam You Tube tam masz mnóstwo filmików prowadzonych przez nativspeaker
asiamachnik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: asiamachnik » 28 sie 2017, 08:34

Na pewno warto zapisać się na dobry kurs do szkoły językowej. Ja chodzę do tej szkoły i jestem bardzo zadowolona z efektów :) Są tam świetni lektorzy, którzy potrafią wprowadzić na zajęcia przyjazną atmosferę, która sprzyja nauce - a przecież o to chodzi, żeby takie zajęcia nie były dla nas męczarnią, a dobrą zabawą:)
Arkadiusz1
Level 1
Level 1

Postautor: Arkadiusz1 » 02 wrz 2017, 11:15

Tak naprawdę wszystko rozgrywa się w głowie. Jeśli odpowiednio podejdziecie do tematu rozwoju maluchów w młodym wieku, to bardzo zaprocentuje to w kolejnych latach życia. Warto pomyśleć o metodzie zwanej arytmetyką mentalną, bo dzięki temu umysł dziecka stanie się o wiele bardziej chłonny. Więcej na ten temat znajdziecie w http://www.abakus-center.eu/pl-pl/nauczanie/metoda Powinniście się tym zainteresować.
Eizzy
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Eizzy » 05 wrz 2017, 11:44

Grunt to systematyczność. Ciągłe powtarzanie, czytanie, słuchanie materiałów po angielsku. Dobry pomysł i chyba najskuteczniejszy to wybranie się do szkoły językowej, gdzie specjaliści będą wiedzieć na co należy położyć nacisk. :)
tegeza
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: tegeza » 06 wrz 2017, 18:59

też myślę, że systematyczność może przynieść najlepsze efekty :)
agus123
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: agus123 » 11 wrz 2017, 23:15

Warto korzystać z takich nowinek jak ta platforma https://www.ellalanguage.com/ . Teraz z tym kodem BRPM47fb3c otrzymujecie dodatkową zniżkę 20%. Co najważniejsze słówka możecie powtarzać wszędzie, nawet w drodze do pracy czy w podróży.
paulasmardzew
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: paulasmardzew » 28 wrz 2017, 09:54

są fajne aplikacje, które pozwalają na naukę podczas kiedy sie nudzisz, np. podróży autobusem czy staniu w kolejce ;p
monetay
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: monetay » 23 paź 2017, 13:48

Dokładnie też tak robiłem, albo naet przed szkołą gdzie miałem kartkówke ze słówek powtarzałem sobie w apliakcji. Mówię o aplikacji QUIZLET, naprawdę polecam tą aplikacje. Wygodna i dużo daje.
Krater
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Krater » 24 paź 2017, 21:59

Ja tam zawsze zapisywałem sobie na kartce i przepisywałem na następną
monikabert90
Level 1
Level 1

Postautor: monikabert90 » 19 lis 2017, 21:20

mikolajseo pisze:Nauka języka angielskiego to nie tylko gramatyka. Aby dobrze komunikować się z innymi za granicą, musimy mieć pewien zasób słownictwa.

Dokładnie, mając gramatykę w jednym paluszku i tak może być problem z dogadaniem się za granicą. Znajomość słownictwa też jest bardzo ważna, jednak ja jestem zdania, że najlepiej po prostu postawić na taką metodę nauki, która będzie kładła nacisk głównie na umiejętność komunikowania się. Na przykład pozwala na to metoda CLT (komunikacyjna), która jest wykorzystywana w kursach nauki języka angielskiego przez SYPE (http://englishviaskype.pl/). Można zapisać się najpierw na lekcję próbną, aby ocenić, czy wogóle ten sposób nauki nam przypasuje, za co bardzo duży plus ;)
mglisty
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: mglisty » 22 lis 2017, 15:17

Ja się uczyłem angielskiego w czasach, gdy nie było aplikacji na smartfony, a że jestem wzrokowcem, to też najbardziej mi pomagało spisywanie sobie słówek na osobnych kartkach z tłumaczeniem i wkuwanie, jak leci. Faktycznie, sama znajomość gramatyki i poprawnego układania zdań nic nie da, jeśli zapomnisz jakiegoś słowa. Akurat w tym przypadku jestem bardziej tradycjonalistą i muszę sobie zapisywać takie rzeczy na kartce, by o nich nie zapomnieć, bardzo mi to pomogło w czasach edukacji szkolnej i pomaga teraz. Próbowałem używać aplikacji ze słówkami, która jest całkiem przydatna, jak np. jesteśmy w drodze i po powrocie do domu nie chce nam się niczego uczyć, ale nie podeszła mi, bo to nie to samo.

Wróć do „Edukacja”