Egzamin z teorii na prawo jazdy

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
Awatar użytkownika
milena1m
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:40

Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: milena1m » 18 sty 2016, 13:06

Hejka! Pomożecie dziewczynie w potrzebie? :) Zbliża mi się termin egzaminu teoretycznego i chciałabym się do niego jakoś porządnie przygotować. Polecicie jakieś sprawdzone podręczniki, testy, aplikacje, kursy, cokolwiek? Najlepiej coś z czego już korzystaliście - sama sprawdzałam kilka darmowych ale były raczej kiepskie... Z góry dziękuję bardzo za pomoc :)
Awatar użytkownika
mazur1337
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2016, 14:07

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: mazur1337 » 18 sty 2016, 13:45

Ogólnie odradzam wszelkiej maści darmowe testy online. Zasyfione reklamami i nieistniejącymi pytaniami - teraz to prawdziwa plaga. Sam kiedyś robiłem taki - losowo znaleziony w internecie - gdzie było pytanie o wymiary tablicy rejestracyjnej... Mój egzaminator był bardzo sympatyczny i jak mi uzupełniał formularz egzaminu - już po jego zdaniu oczywiście - to go zapytałem o takie pytania. Odparł że to bzdura i nie ma nic takiego - różne firmy po prostu dodają pytania tego typu żeby zapchać całą pulę by następnie się lepiej zareklamować ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Awatar użytkownika
sikor69
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2016, 13:50

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: sikor69 » 18 sty 2016, 14:25

Moja siostra zdawała egzamin 3 tygodnie temu, teorię zdała bez żadnego błędu :) Dostała gdzieś jakąś płytkę - Prawko B Special i bardzo sobie chwaliła - ogromna baza pytań i testy na wzór egzaminu, nawet z tym samym interfejsem. Myślę, że to całkiem wygodna opcja a jak tu sprawdzam cenę i dostępność w internecie to te 20 zł na pewno warto wydać. Powodzenia na egzaminie! :)
paluch686
Level 1
Level 1
Posty: 296
Rejestracja: 18 sty 2016, 17:24

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: paluch686 » 18 sty 2016, 17:39

Ja mogę napisać tylko, że strasznie Ci współczuję....
Aniela311
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2016, 18:46

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: Aniela311 » 18 sty 2016, 20:33

Ja też korzystałam z tego programu co polecił Sikor69 - Prawko B Special.
Dostałam go od instruktora ze szkoły nauki jazdy, więc może podejdź sobie do szkoły gdzie się uczyłaś jeździć i poproś żeby Ci dali program z testami. W sumie dziwię się że nie dostałaś? go od razu od instruktora ;)
W każdym razie życzę Ci powodzenia ;))
Awatar użytkownika
kutymas1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2016, 20:06

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: kutymas1 » 20 sty 2016, 10:01

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: trylogia » 20 sty 2016, 13:21

Dokładnie - znajomość kodeksu to podstawa. Poza tym - rób dużo testów.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: AinEingarp » 21 sty 2016, 12:48

Nie zawsze sama znajomość kodeksu pomoże. Przykład: w kodeksie jak byk jest napisane, że na skrzyżowaniu o ruchu niekierowanym nie można wyprzedzać. Żadnych wyjątków. Pytanie egzaminacyjne z oficjalnej puli: filmik, skrzyżowanie o ruchu niekierowanym, a na nim rowerzysta. Czy można go wyprzedzić: Tak. Z jakiej racji? Nie wiadomo. Choć oczywiście, kodeks trzeba znać. Zresztą dziewczyna nie pyta tylko o testy, ale o materiały również. Na portalu zdamyto.pl masz kurs online i testy (część pytań z oficjalnej bazy), płaci się za to, ale moim zdaniem warto wydać te 10 czy 20 zł. W necie znajdziesz też testy udostępnione przez Rafała Górskiego, który walczył w PKPW o oficjalne pytania i ostatecznie wygrał tę sprawę. Teraz udostępnia je w formie programu, a pełna wersja kosztuje chyba 5 zł.
Awatar użytkownika
jenny1
Level 2
Level 2
Posty: 891
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:02

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: jenny1 » 20 cze 2016, 19:20

pamiętam jak zdawałam egzamin ze ta część teoretyczna mnie znacznie bardziej stresowała niż cześć praktyczna.
Greg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:36

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: Greg » 23 cze 2016, 16:09

Polecam Ci w matrasie jest ksiażka, prawojazdy dla każdego. Od Pana Zbigniewa Papugi. Bardzo polecam takie podręczniki ponieważ jest wszystko klarownie opisane. Można wtedy szybciej się nauczyć :)
Tomek_Piter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2016, 09:49

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: Tomek_Piter » 19 gru 2016, 09:43

Kup sobie gotowe już testy. Nie ma lepszego sposobu na zdanie
mediula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:48

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: mediula » 13 lut 2017, 13:54

testy trzeba zwyczajnie przerobić, kiedy mielismy zajęcia w naszej szkółce http://emar.szczecin.pl to chętni ( w tym ja) przerabiali testy na wszelkie mozliwe sposoby. Polecam ćwiczenie, a szkoły mają dostęp do dużej ilości testów.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: zorba » 01 kwie 2017, 09:12

Teorii trzeba się nauczyć i już.Trzeba ćwiczyć na testach które są ogólnodostępne na stronach internetowych Myślę że poważniejszy problem to egzamin praktyczny.Życzę powodzenia
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: Arkadiusz1 » 16 maja 2017, 10:06

Teoria to jedno, ale zostaje jeszcze o wiele ważniejsza praktyka. Pamiętajcie, że to właśnie ona jest najważniejsza na drodze. Nie bagatelizujcie też taki istotnych kwestii jak robienie cyklicznych badań w http://badania-lekarskie-dla-kierowcow.pl/ W ten sposób będziecie mieć pewność, że nie stanowicie zagrożenia na drodze. Warto brać to pod uwagę.
zorba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 07 maja 2016, 11:14

Re: Egzamin z teorii na prawo jazdy

Postautor: zorba » 03 lip 2017, 19:02

Współczuję wszystkim tym którzy teraz zdają taki egzamin. Niczego nie można być pewien.Ostatnio był quiz w telewizji i było pytanie kto ma pierwszeństwo na rondzie Zawsze wiedziałam że ten co jedzie na rondzie a okazało się że ten co na nie wjeżdża Komu wierzyć ?

Wróć do „Edukacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość