Język angielski

Edukacja Forum: nauka, edukacja, szkoly, uczelnie, nauczyciele.
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: Język angielski

Postautor: daria12 » 21 cze 2017, 11:36

Seriale serialami, ale zależy, których youtuberów odwiedzasz, bo przecież są z róznych stron świata i nie wszyscy mają dobrze opanowany język. Jedna rzecz to rozumieć, a jak ci idzie z rozmawianiem? W końcu po to między innymi uczymy się jezyka.
karawalecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2017, 11:38

Re: Język angielski

Postautor: karawalecka » 22 cze 2017, 13:13

Kurs to jedna sprawa, a samodzielne powtarzanie i ćwiczenie materiału w domu to druga kwestia. Każdy kontakt z językiem jest bardzo ważny.
Najlepiej powtarzać i ćwiczyć materiał z native speakerami i pokonać opory przed mówieniem.
szal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:14

Re: Język angielski

Postautor: szal » 28 cze 2017, 14:24

z tym angielskim to jest tak, że nauka w szkołach językowych to jedno, ale żywego kontaktu z językiem nic nie jest w stanie zastąpić i w tym kontekście chociażby wyjazd do pracy jak au pair https://www.aupair.aifs.pl/ to jest genialne wyjście, chyba w żaden inny sposób tak się języka nie wyszlifuje a wiedzę można zdobyć znacznie szerszą niż tylko sam język
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: Język angielski

Postautor: daria12 » 29 cze 2017, 16:41

Przecież w szkołach językowych jest kontakt z jezykiem. Jeszcze jak chodzisz na dodatkowe zajęcia, jak na przykładkluby aktywności w speak up, to tego kontaktu jest więcej i bardziej nakierowanego na określone zachowanie. W dobrych szkołach językowych uczy się konwersacji i dużo rozmawia. Dla mnie taka nauka jest świetna i nie mam problemów na lotnisku czy wycieczkach za granicą, żeby się porozumieć po angielsku.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Język angielski

Postautor: DorisAxline » 08 lip 2017, 13:59

Dobra szkoła językowa taka jak http://modern-school.pl/ to da Ci podwaliny pod umiejetność posługiwania się angielskim. Ale i ty sam musisz używać tego języka i szlifować go na co dzień
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Język angielski

Postautor: Arkadiusz1 » 11 lip 2017, 09:55

Przy czym wiele osób chciałoby nauczyć się języka obcego, ale mają pewne opory przed komunikowaniem się z obcokrajowcami. Właśnie dlatego ja uważam, że szkoły w stylu 123 way są najlepszym rozwiązaniem, bo pozwalają przełamać te opory. Sami zobaczcie w http://www.123way.pl/ jak działa DIRECT Method. Moim zdaniem to przyszłość nauki języków obcych.
jasiu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2015, 12:02

Re: Język angielski

Postautor: jasiu » 14 lip 2017, 10:04

u mnie w pracy 2 koleżanki chodzą na angielski do szkoły Speak Up. Same są pozytywnie zaskoczone efektami jakie osiągnęły.
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Język angielski

Postautor: Bemos » 19 lip 2017, 10:08

Słuchajcie moim zdaniem nauka jezyka to bardzo ważny aspekt. Moim zdaniem powinniśmy umieć jezyk kraju, w którym mieszkamy - to jest podstawa :)

__________________________
verbisonline.com
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Język angielski

Postautor: KowalM2 » 31 lip 2017, 11:44

Od zawsze uważałem, że dobra znajomość j. angielskiego to podstawa na pewno do pracy biurowej i nie tylko ponieważ jeżeli nie możesz znaleźć pracy w PL to jest również ze znajomością międzykontynentalnego języka znaleźć pracę w innym państwie. Mój przyjaciel nauczył się angielskiego z filmów i gier komputerowych, nie mniej jednak było to za mało na pracę biurową jednak on pracuje na budowie, więc dla niego to jak najbardziej wystarcza. Dla mnie nie jest to dobra droga, więc wybrałem sie kiedyś na testowy dzień jeśli chodzi o kurs j. angielskiego w pewnej szkole, byłem zachwycony ile mogę wynieść z jednej lekcji i jak pomyślałem jakie efekty da np. jeden semestr, więc miałem motywacje.
W dniu dzisiejszym bez j. angielskiego nie mógłbym żyć i pracować.
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Język angielski

Postautor: KowalM2 » 31 lip 2017, 13:50

Moja mam mieszka w Niemczech już 3 lata i powiem wam szczerze, że jestem zdumiony, że ona w takim wieku nauczyła się języka niemieckiego dzięki obozom językowym. Sam nie dowierzałem, ale jednak się okazało, że to możliwe.
plaster
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:35

Re: Język angielski

Postautor: plaster » 31 lip 2017, 20:09

Ja się uczyłem samemu. Najwięcej jednak dał mi wyjazd do Anglii i oglądanie filmów po angielsku :D Może nie umiem języka idealnie, ale nie wydając pieniędzy opanowałem go do bardzo dobrego stopnia ;)
Awatar użytkownika
KowalM2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 31 lip 2017, 08:52

Re: Język angielski

Postautor: KowalM2 » 08 sie 2017, 14:06

Moja mama brała udział w kursie angielskiego dla dorosłych, musze przynać, że efekty widać i to gołym okiem, mama pojechała na wycieczkę do anglii i dogadała się prawie z każdym, w sklepach nie było większego problemu.
Awatar użytkownika
Kubalek3
Level 1
Level 1
Posty: 306
Rejestracja: 10 lis 2016, 14:29

Re: Język angielski

Postautor: Kubalek3 » 17 sie 2017, 10:38

Ja się z YT uczę i nawet spoko mi idzie. Za to mam problem z językiem węgierskim, niszowy niestety i nie mogę nic znaleźć nawet w necie kiepsko. Chodzi mi o naukę online
yorkk1k
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2017, 15:12

Re: Język angielski

Postautor: yorkk1k » 17 sie 2017, 15:25

Oprócz kursów, dobrze się uczyć samemu, żeby być z językiem na bieżąco. Można oglądać filmy po angielsku, czytać książki, a najlepiej rozmawiać z kimś na żywo kto zna języki.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Język angielski

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 09:59

Chyba najłatwiejszym sposobem nauki angielskiego jest wyjechanie do anglojęzycznego kraju. Człowiek jest zmuszony rozmawiać po ang., ciągle słyszy ten język wokoło. Warto się przygotować i mentalnie, i materialnie na taki wyjazd. Jakieś 2 miesiące w trakcie wakacji to jest dobry start. :)

Wróć do „Edukacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość