Fototapeta w pokoju

Fotografia Forum: galeria, recenzje, opinie, testy, rankingi - Forum Fotografii.
szal
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 26 maja 2017, 12:14

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: szal » 21 lip 2017, 23:45

Ja mam w sypialnię fototapetę z naszego zdjęcia z pleneru ślubnego, które robił Fotoluka :)
Awatar użytkownika
Syriusz
Level 1
Level 1
Posty: 204
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:50

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: Syriusz » 25 lip 2017, 15:02

Sam mam fototapetę w dwóch pomieszczeniach i myślę, że to jeden z lepszych sposobów na pokrycie domowych ścian. Chociaż sporo zależy od producenta takich fototapet. Miałem szczęście, bo trafiłem na firmę https://wallcolors.pl/, która do zaoferowania ma wystarczająco dużo wyjątkowych i niespotykanych wzorów. Póki co dość mam jednak jakichkolwiek domowych remontów. :P
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 12:48

Fototapeta to świetny dodatek do pokoju, jednak rzadko która firma robi takie na wymiar :kwasny:
Sporo się naszukałem zanim znalazłem TEN artykuł. Miejmy nadzieję, że sytuacja się poprawi. :)
topole100
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:33

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: topole100 » 25 cze 2018, 14:06

Żeby fototapeta była ładna, zdjęcie musi być w dużej rozdzielczości, w innym przypadku będą widoczne piksele.
Awatar użytkownika
werter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:22

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: werter » 26 cze 2018, 11:47

Warto moim zdaniem zostawić ten temat jakiemuś specjaliście z tego obszaru tematycznego... To może być naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
tolaolaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2018, 14:25

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: tolaolaa » 29 cze 2018, 11:43

Super! Wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady! Z całą pewnością przydadza mi się.
Awatar użytkownika
nydiss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2018, 08:12

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: nydiss » 27 lip 2018, 11:47

Pamiętam jak kilkanaście lat temu w sypialni rodziców za łóżkiem królowała fototapeta z wodospadem. Wtedy te tapety jeszcze nie miały takiej jakości jak teraz i w sumie fajnie byłoby mieć znów taki barwny ozdobnik.
Olaprima
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 22 kwie 2018, 16:07

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: Olaprima » 22 sie 2018, 11:37

Ciekawe rozwiązania do swojego mieszkania znalazłam tutaj https://innetapety.pl/tapety-z-efektem-3d . Zdobienie ścian takimi optycznymi iluzjami jest bardzo popularne. Mają tak realistyczne motywy, że potrafią każdego zmylić. Chciałam na początku użyć surowej cegły do ozdoby ścian, ale wystarczyło położyć taką funkcjonalną i efektowną tapetę. W sklepie jest multum odcieni i deseni do wyboru.
wawr0
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 03 sty 2019, 15:39

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: wawr0 » 03 sty 2019, 15:52

Mi nie podobają się fotoplakaty. Lepszym rozwiązaniem jest zwykła tapeta albo pomalowanie ścian farbą.
kage77
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2019, 08:52

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: kage77 » 18 mar 2019, 09:19

Cześć. Ostatnio zająłem się fotografią krajobrazową i parę zdjęć wyszło mi naprawdę świetne, więc na pewno pójdą na ścianę. Jedna kwestia mnie tylko zastanawia. Otóż mówimy tutaj o obramowaniu. Znalazłem tutaj ciekawe ramki do zdjęć . Co o tym sądzicie? Cenowo mi osobiście leżą i wizerunkowo również. Macie jakieś inne pomysły?
violidia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:42

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: violidia » 27 kwie 2019, 14:45

Mi od dawna bardzo podobały się zarówno fototapety jak i klasyczne tapety. Oczywiście wiele zależy od tego jak prezentują się z całym wnętrzem. Trzeba uważać żeby nie przytłoczyć pomieszczenia.

______________________
ecowall24.pl
mglisty
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: mglisty » 17 lip 2019, 14:41

Przecież nie każdemu musi się podobać. Najważniejsze, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z wyglądu swojego salonu.
Gretta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 18 kwie 2018, 18:57

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: Gretta » 03 sie 2019, 07:08

Ja to jednak postawiłam na tapetę. Fajnie zaaranżowałam pokój dopasowując na część jednej ściany ciemną, geometryczną tapetę. Mi się bardzo to podoba, znajomi w sumie też chwalą:) Nie było jednak łatwo znaleźć odpowiedni wzór. Tu myślę, że takie miejsca jak https://tapeciarz.pl/blog-list.php powinny bardzo dobrze się sprawdzić. Będziecie mogli znaleźć tu nie tylko porady co do wyboru tapety, ale i także kupić różnego rodzaju, o różnych wzorach tapety i fototapety.
fixar
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:33

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: fixar » 05 sie 2019, 09:48

Tak jak wcześniej kilku użytkowników wspomniało, zdjęcie musi być przede wszystkim w bardzo dobrej rozdzielczości i jakości (wartość przynajmniej 300 dpi).
W przeciwnym razie po powiększeniu i wydrukowaniu fototapeta nie będzie wyglądać dobrze, bo wszystkie piksele lub rozmycia zostaną uwydatnione.
Ogólnie jest tak, że im lepsze jakościowo zdjęcie posiadamy, tym lepiej wyjdzie nadruk na fototapecie :)
Jednak decydując się na gotowy projekt fototapety, mamy pewność, że wydruk będzie w bardzo dobrej jakości. Dla porównania parę przykładów inspiracji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2019, 12:14

Re: Fototapeta w pokoju

Postautor: Bor » 06 sie 2019, 13:36

Tak, zdjęcie musi być żyleta. Ja nie mam takiego zdjęcia, i wybrałem gotowy wzór na http://www.decormint.com/pl/ i wyszło super. Flizelina bardzo dobrej jakości, piękne kolory, polecam. Możesz zapytać czy nie robią z własnych zdjęć.

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość