Sztuka nowoczesna!

Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość Forum
silky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:33
Lokalizacja: Poznań

Sztuka nowoczesna!

Postautor: silky » 12 sie 2013, 14:39

Nie widziałam tematu, więc go tu zacznę ;P.
Ostatnio wszędzie natykam się na rozmowy o poziomie sztuki nowoczesnej. Tyle razy już słyszałam, że obrazy współczesnych malarzy nie umywają się do dzieł klasyków, że nowoczesne obrazy to najczęściej nic nie warte prace. Ale z drugiej strony, mam znajomych, którzy właśnie malują i idzie im to dobrze. Muszę im przyznać, to nie jest sztuka bez sensu. Prócz tego, z racji zainteresowań, przeglądam różne galerie malarstwa, sztuki szeroko pojętej (np. : gallerystore.pl czy devianta) i coraz mocniej utwierdzam się w tym, że sztuka nowoczesna nie jest zła. Co sądzicie?
Revolution
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 26 mar 2019, 10:35

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: Revolution » 26 kwie 2019, 14:23

No pewnie, że nie jest! Zawsze się wydaje, że to, co już było, było lepsze :) A nieprawda! Chociaż przyznam, że mam trochę słabość do rzeczy typu www.fantbi.pl które aż krzyczą "DAWNA SZTUKA", ale to nie znaczy, że inne mi się nie podobają. Więc jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
eduardo77
Level 1
Level 1
Posty: 226
Rejestracja: 02 lip 2019, 00:53

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: eduardo77 » 25 lip 2019, 17:57

Ja jestem za. Ile można ładnie malować realistycznie itd? Czas na coś innego, sztuka powinna łamać schematy i utarte szlaki w myśleniu, dla mnie jej funkcja estetyczna jest dużo mniej istotna.
Lidka_123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2019, 18:57

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: Lidka_123 » 29 sty 2020, 21:35

Sztuka ma coś przekazywac, uswiadamiac, wzbudzac emocje... poruszac... w dobry lub zly sposob... Sztuka ma na nas wplywac. Nie wanze, cz nowoczesna, czy klasyczna.. Wazne ze jest o czyms ;)
ola156247
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 22 sty 2020, 14:20

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: ola156247 » 02 cze 2020, 13:21

Ja bardzo lubię sztukę nowoczesną ;) Przykładowo, www.fantbi.pl jest moim ulubionym! Jego reprodukcja wisi dumnie w kuchni w moim domu :)
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: Unika » 11 cze 2020, 14:16

Z tą sztuką nowoczesną to różnie u mnie bywa. Musiałabym coś zobaczyć na własne oczy i stwierdzić czy mi się podoba. Chyba bardziej jednak jestem tradycjonalistką i wolę klasyczne obrazy. Nawet chcę sobie kupić kilka takich do malowania po numerach www.fantbi.pl. W wolnych chwilach lubię tworzyć jakieś rękodzieło, a to dla mnie będzie przyjemne zajęcie.
Pocko
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2020, 02:06

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: Pocko » 15 cze 2020, 02:07

Do mnie taka sztuka nie przemawia, nie podoba mi się to

---
www.fantbi.pl

Wróć do „Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość