Książki, które należy przeczytać

Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość Forum
klaudia8765
Forumowicz
Forumowicz

Re: Książki, które należy przeczytać

Postautor: klaudia8765 » 18 sie 2016, 14:15

Obca Diana Gabaldon, a także "Chłopiec, którego nikt nie kochał", "Jedenaście minut", "Słowa pamięci"

kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kukurydza » 22 sie 2016, 17:45

Metaliga pisze:Nie, tej książki nie znam. Nie jest to za ciężka tematyka tak na luźną, codzienną lekturę? :D Z gatunku political fiction mogę polecić "Wallenroda" Marcina Wolskiego :)

Tematyka nie jest lekka to fakt, ale piszemy tu w temacie "książki, które należy przeczytać", a tę moim zdaniem warto. Lektura wciągająca, mroczna też, ale można z niej wyciągnąć parę konstruktywnych wniosków. Jeśli szukacie czegoś wymagającego, a nie tylko lekkiego, to ja polecam :)
Awatar użytkownika
Różaneczka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Różaneczka » 23 sie 2016, 08:58

kukurydza pisze:
Metaliga pisze:Nie, tej książki nie znam. Nie jest to za ciężka tematyka tak na luźną, codzienną lekturę? :D Z gatunku political fiction mogę polecić "Wallenroda" Marcina Wolskiego :)

Tematyka nie jest lekka to fakt, ale piszemy tu w temacie "książki, które należy przeczytać", a tę moim zdaniem warto. Lektura wciągająca, mroczna też, ale można z niej wyciągnąć parę konstruktywnych wniosków. Jeśli szukacie czegoś wymagającego, a nie tylko lekkiego, to ja polecam :)

Zamach to jest takie house of cards, tylko w Polsce. Jest polityka, intrygi porwania i nie nazwałabym tego cięzką lekturą, zdecydowanie nie. Czyta się szybko, bardzo wciąga. Bohaterowie z różnych warstw społecznych, przez których prowadzona jest narracja ( tj. premier, kardynał, morderca-porywacz, drobny złodziejaszek) nadają różnorodności i wzbudzają emocje.
Awatar użytkownika
Koniu
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Koniu » 24 sie 2016, 11:53

Super, dzięki za wszystkie porady :)
Sedo
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Sedo » 25 sie 2016, 15:15

Różaneczka - no w końcu się z tobą zgodzę. :) Czyta się ją szybko i wciąga - może dlatego, że to nie jest taka fikcja, jak dla mnie, to wszystko mogłoby się wydarzyć już za chwilę, albo nawet, jak PO rządziło.
kukurydza
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kukurydza » 29 sie 2016, 23:13

Sedo pisze:Różaneczka - no w końcu się z tobą zgodzę. :) Czyta się ją szybko i wciąga - może dlatego, że to nie jest taka fikcja, jak dla mnie, to wszystko mogłoby się wydarzyć już za chwilę, albo nawet, jak PO rządziło.

Sedo, jak PO rządziło to oczywiście też mogło, ale mam wrażenie, że właśnie teraz to coraz bardziej eskaluje. Te konflikty, podziały społeczne, ta cała "wojna polsko-polska", która nigdy nie była tak zacięta, jak dzisiaj. Polityka idzie w złą stronę, ludzie są skłóceni i boję się, ze to jeszcze nie koniec napięć i sporów. Miejmy jednak nadzieję, że ten koszmar pozostanie tylko w książce :)
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Metaliga » 16 lis 2016, 12:56

Różaneczka pisze:
kukurydza pisze:

Zamach to jest takie house of cards, tylko w Polsce. Jest polityka, intrygi porwania i nie nazwałabym tego cięzką lekturą, zdecydowanie nie. Czyta się szybko, bardzo wciąga. Bohaterowie z różnych warstw społecznych, przez których prowadzona jest narracja ( tj. premier, kardynał, morderca-porywacz, drobny złodziejaszek) nadają różnorodności i wzbudzają emocje.

Wow, dzięki :) Zachęciliście mnie w takim razie i myślę, że w najbliższym czasie ją przeczytam. Swoją drogą bardzo lubię "House of Cards" ;)
szyna
Level 2
Level 2

Postautor: szyna » 08 gru 2016, 14:00

Moim zdaniem taką książką jest "100 lat samotności" Marqueza;-)
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Metaliga » 07 mar 2017, 14:52

O, to prawda. Takie klasyki literackie warto znać.
roman564
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: roman564 » 08 mar 2017, 14:00

na pewno potop każdy powinien

Forumowicz

Postautor: rafaal091 » 18 mar 2017, 13:15

Najczęściej czytam książki fantasy, ze starszych tytułów z pewnością warto przeczytać trylogię "Władcę Pierścieni" i serię "Pieśń lodu i ognia". Z nowości warto z kolei przeczytać drugi tom "Dwór cierni i róż" - jeśli interesują was powieści fantasy, to zerknijcie na http://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Fantasy,2196947,k.html wybór tytułów jest spory.
Awatar użytkownika
marawa4
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: marawa4 » 19 mar 2017, 17:21

Popieram w 100% poprzednika. Nic dodać, nic ująć....
basia70
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: basia70 » 08 kwie 2017, 19:08

Jak dla mnie obowiązkową książką do przeczytania jest Cień wiatru Carlosa Ruiza Zafona
Fircynka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Fircynka » 26 kwie 2017, 14:00

Skończyłam "Chemika" St. Meyer, rewelacyjna, lepsza jeszcze od Intruza.

Wróć do „Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość”