Sztuka nowoczesna!

Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość Forum
silky
Forumowicz
Forumowicz

Sztuka nowoczesna!

Postautor: silky » 12 sie 2013, 14:39

Nie widziałam tematu, więc go tu zacznę ;P.
Ostatnio wszędzie natykam się na rozmowy o poziomie sztuki nowoczesnej. Tyle razy już słyszałam, że obrazy współczesnych malarzy nie umywają się do dzieł klasyków, że nowoczesne obrazy to najczęściej nic nie warte prace. Ale z drugiej strony, mam znajomych, którzy właśnie malują i idzie im to dobrze. Muszę im przyznać, to nie jest sztuka bez sensu. Prócz tego, z racji zainteresowań, przeglądam różne galerie malarstwa, sztuki szeroko pojętej (np. : gallerystore.pl czy devianta) i coraz mocniej utwierdzam się w tym, że sztuka nowoczesna nie jest zła. Co sądzicie?
Revolution
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Re: Sztuka nowoczesna!

Postautor: Revolution » 26 kwie 2019, 14:23

No pewnie, że nie jest! Zawsze się wydaje, że to, co już było, było lepsze :) A nieprawda! Chociaż przyznam, że mam trochę słabość do rzeczy typu broszka z wypukłą rzeźbą, które aż krzyczą "DAWNA SZTUKA", ale to nie znaczy, że inne mi się nie podobają. Więc jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
eduardo77
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: eduardo77 » 25 lip 2019, 17:57

Ja jestem za. Ile można ładnie malować realistycznie itd? Czas na coś innego, sztuka powinna łamać schematy i utarte szlaki w myśleniu, dla mnie jej funkcja estetyczna jest dużo mniej istotna.
Lidka_123
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Lidka_123 » 29 sty 2020, 21:35

Sztuka ma coś przekazywac, uswiadamiac, wzbudzac emocje... poruszac... w dobry lub zly sposob... Sztuka ma na nas wplywac. Nie wanze, cz nowoczesna, czy klasyczna.. Wazne ze jest o czyms ;)
ola156247
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: ola156247 » 02 cze 2020, 13:21

Ja bardzo lubię sztukę nowoczesną ;) Przykładowo, Nocne Marki obraz jest moim ulubionym! Jego reprodukcja wisi dumnie w kuchni w moim domu :)
Unika
Level 1
Level 1

Postautor: Unika » 11 cze 2020, 14:16

Z tą sztuką nowoczesną to różnie u mnie bywa. Musiałabym coś zobaczyć na własne oczy i stwierdzić czy mi się podoba. Chyba bardziej jednak jestem tradycjonalistką i wolę klasyczne obrazy. Nawet chcę sobie kupić kilka takich do malowania po numerach https://www.taniomania.pl/t/malowanie-po-numerach . W wolnych chwilach lubię tworzyć jakieś rękodzieło, a to dla mnie będzie przyjemne zajęcie.
Pocko
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Pocko » 15 cze 2020, 02:07

Do mnie taka sztuka nie przemawia, nie podoba mi się to

---
swieta-w-gorach.pl/
Satynowabiż
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Satynowabiż » 30 lip 2020, 09:57

Bardzo podoba mi się sztuka nowoczesna. Często odwiedzam takie galerie oraz wernisaże. Ostatnio zamówiłam fotoobrazy wieloczęściowe do swojego mieszkania, które nawiązują do znanych dziel malarskich.

Wróć do „Literatura, Sztuka, Wasza Twórczość”