Endometrioza

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
wygasynka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:11
Lokalizacja: Gdańsk

Endometrioza

Postautor: wygasynka » 06 lut 2018, 13:15

Witam, która z was choruje na endometriozę? Szukam skutecznego sposobu na leczenie. Pozdrawiam!
wiwien92
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:42

Re: Endometrioza

Postautor: wiwien92 » 07 lip 2018, 22:53

To chyba do lekarza powinnas sie udac. Ja podejrzewalam u siebie endometrioze, duzo czytalam w sieci i wiele objawow mi sie zgadzalo...Jeszcze ginekolog online potwierdzil moje obawy i musialam zapisac sie do lekarza na badanie usg itd. Leczenie nie jest latwe, czasem trzeba zdecydowac sie na zabieg. Mam nadzieje, ze z twoim zdrowiem wszystko bedzie ok, powodzenia!!
Wiktoria
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 gru 2016, 23:12

Re: Endometrioza

Postautor: Wiktoria » 20 lip 2018, 23:09

Poczytaj na temat endometriozy i jej leczenia na blogu: https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/endometrioza-a-nieplodnosc. Nie lekceważ choroby, bo może ona doprowadzić do problemów z zajściem w ciążę. Poza tym jest naprawdę uciążliwa. Wiem coś o tym, bo sama na nią choruję. Nawracające bóle, przedłużający się okres, krwotoki, stany zapalne. Jak najszybciej zacznij to leczyć. Ja na szczęście dowiedziałam się o chorobie już po ciąży.
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Endometrioza

Postautor: koja » 16 cze 2019, 23:01

też choruję
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 12:29 przez koja, łącznie zmieniany 1 raz.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Endometrioza

Postautor: bella3 » 24 cze 2019, 13:49

Leczenie zależy od stadium choroby, jak coś to operacyjnie leczą wiadomo a na początku farmakologia, na http://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tabletki-antykoncepcyjne-moga-pomoc-w-leczeniu-endometriozy/ piszą o pozytywnym skutku tabletek antykoncepcyjnych w leczeniu endometriozy. I ja potwierdzam, koleżanka na to choruje i od kiedy tabletki bierze to nie boli ją tak brzuch jak kiedyś. Tylko to muszą być dwuskładnikowe, ale to sobie przeczytacie w tym artykule.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość