uzależnienie od gier komputerowych

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Hiacynta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 30 wrz 2015, 10:11

uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Hiacynta » 11 maja 2017, 13:29

Co zrobić z synem który jest nieuzależniony od gier komputerowych? Wysłać go na jakąś terapię do ośrodka odwykowego np. OAZY? W okresie wakacyjnym ? Bo przez to ciągłe granie nei chodzi do szkoły jak razem z mężem jesteśmy w pracy, zawalił ten rok w szkole i ogólnie całe swoje wirtualne życie. Muszę coś z tym zrobić tłumaczenia nie dają efektu.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: miracle » 13 maja 2017, 23:11

Musisz go wysłać na odwyk. To takie samo uzależnienie jak od papierosów itp.
Fiferbus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 21 cze 2017, 11:03

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Fiferbus » 03 sie 2017, 12:18

Jeżeli obajwy są takie jakie podajesz, to już chyba za późno na łagodzenie i próby rozwiązania problemów na zasadzie "pogadamy i jakoś to będzie". Także postawiłbym na zdecydowaną reakcję. Możecie na początek jedną dyskusję przeprowadzić, że jeżeli nic się nie zmieni w jego zachowaniu to zostaje terapia. Tylko potem bądźcie konsekwentni i mimo sprzeciwów kierujcie prosto do ośrodka. OAZA z tego co słyszałem, to bardzo dobra klinika leczenia uzależnień, więc byłbym w tej kwestii optymistą. Powodzenia.
Gumiasty
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:41

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Gumiasty » 07 paź 2017, 11:32

Może nie jest to aż taki duży problem jak Ci się wydaje, ale no jeśli będzie to szło dalej w dalszym ciągu uzależnienie od komputera będzie się poszerzać to może jakiś ośrodek terapii tam zasięgnąć pomocy, zapytać. Jest tego dużo http://terapia24h.pl/ chociażby ten, nie miałem styczności ale wydają się profesjonalną firmą. Zawsze chyba warto rzucić okiem i poszukać pomocy wśród specjalistów
Awatar użytkownika
Specjalista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 06 paź 2017, 13:16

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Specjalista » 09 sty 2018, 16:42

polecam skorzystać z czegoś takiego jak psychoterapia indywidualna specjalista określi problem i dobierze indywidualny tok terapii, jedyne wyjście z uzależnienia
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:09

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:48

Pomoże Ci w takim uzaleznieniu psycholog bielsko,psychiatra bielsko
Zdecyduj sie na rzucanie nałogów online przez hipnoza online albo
hipnoterapia. Powinno pomóc :)
kaska2909
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:16

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: kaska2909 » 18 mar 2018, 22:28

Niestety, to obecnie bardzo duże zagrożenie. Dzieciaki coraz więcej czasu spędzają przed komputerem i potem jest płacz. Jak tylko zauważywszy coś niepokojącego, od razu specjalista najlepiej https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/. Są odnotowane przypadki śmierci z powodu uzależnienia od gier.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: ewelina8393 » 23 maja 2018, 10:27

W takim przypadku koniecznie trzeba zgłosić się do specjalisty, bo nie wiadomo, co tak naprawdę jest przyczyną "zamykania" się w swoim świecie, w świecie gier komputerowych. Psychoterapeuta wrocław http://psychoterapiazacisze.pl/ to dobre miejsce na rozwiązywanie takich problemów.
pawi
Level 2
Level 2
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2016, 02:10

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: pawi » 31 lip 2018, 18:29

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że media społecznościowe też mogą być uzależnieniem, a tak właśnie niestety jest. Jak chcesz wiedzieć jak wpływa on na relacje miedzy ludźmi to przeczytaj sobie artykuł https://wrealu24.pl/wplyw-socialmediow- ... zy-ludzmi/
Awatar użytkownika
mulin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2018, 15:50

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: mulin » 22 sie 2018, 15:05

Nie wierzę w to, co tu wypisujecie. Jakie przypadki śmierci z powodu gier komputerowych? Odwyk? Czy w jakimkolwiek ośrodku leczącym uzależnienia gry komputerowe są traktowane jako używki? Nie wydaje mi się. Fakt, jeżeli syn zawalił naukę w szkole z powodu gier, to jest to poważna sprawa, ale wątpię, czy gdziekolwiek go przyjmą, gdy muszą sobie radzić z alkoholikami czy narkomanami, którzy stanowią o wiele większy problem. Myślę, że dobry psycholog, a nawet i psychiatra, w zupełności tu wystarczą.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: jjusti18 » 14 lis 2018, 15:14

Niestety wpadłam w nałóg gier hazardowych i nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jestem już od kompletnie uzależniona. Dopiero, gdy przegrałam wszystkie nasze oszczędności, dotarło do mnie, że muszę skorzystać z pomocy specjalistów. Znajomi podali mi namiary na Ośrodek Zaroślak, jest on w spokojnym miejscu w Borach Tucholskich, gdzie prowadzona jest terapia.
Unika
Level 1
Level 1
Posty: 373
Rejestracja: 04 wrz 2018, 14:01

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: Unika » 07 gru 2018, 19:07

To jest niestety uzależnienie jak każde inne. Koniecznie trzeba wyciągnąć rękę do syna, bo ważna jest obecność rodziny przy nim. W następnej kolejności razem musicie wybrać odpowiednią dla tej dolegliwości psychoterapię i poradnię, która taką prowadzi. Ranking ośrodków terapii zawiera bardzo dużo informacji o takich placówkach. Są adresy i oferty, a także opinie pacjentów. Wystarczy się na którąś zdecydować.
aggy30
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2018, 21:38

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: aggy30 » 02 sty 2019, 18:45

Moje dziecko też spędza cały dzień z nosem wetkniętym w ekran komputera. Cierpią na tym nasze relacje, ale również jego edukacja. Szlabany nic już nie dają, bo wychodzi i gra u kumpla, bo nie marudzę. Myślałam o jakiejś terapii i przeszukuję Ranking ośrodków terapii. Myślicie, że w ośrodkach leczą tego typu uzależnienie. Może uzyskam chociaż jakieś wskazówki?
lenka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:45

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: lenka » 22 mar 2019, 21:07

Każde uzależnienie trzeba leczyć. Znam taki ośrodek Medox http://medox.org.pl/ specjalizują się w leczeniu różnego rodzaju uzależnień i depresji rożnych etiologii.
dino289
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:48

Re: uzależnienie od gier komputerowych

Postautor: dino289 » 03 kwie 2019, 14:45

Mysle, ze osrodek leczenia uzaleznien to dobry pomysl, jesli widzisz, ze syn ma powazne problemy z grami komputerowyi, poswieca im zbyt wiele czasu, zaniedbujac inne obowiazki, a normalna rozmowa nie skutkuje. Tylko nie ma co ograniczac sie do jednego osrodka, bo sa tez inne, moze mniej rozpoznawalne, ale rowniez udzielajace profesjonalnej pomocy uzalezniony, np. NEFO. :)

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość