Usuwanie zębów mądrości

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Piotr30
Level 1
Level 1
Posty: 227
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:49

Usuwanie zębów mądrości

Postautor: Piotr30 » 08 sie 2016, 15:48

W najbliższym czasie czeka mnie usuwanie ósemek. Trochę mnie to przeraża. Czy zabiegi te są bardzo bolesne?
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: Manuela » 08 sie 2016, 18:42

Mówiąc szczerze nie wiem i też mnie to przeraża tym bardziej, że jeden ząb już mi się wychyla i daje się we znaki, więc prędzej czy później też mnie to czeka.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: trylogia » 08 sie 2016, 21:48

Ja niedawno usuwałam. Nic przyjemnego.
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: sowbar81 » 09 sie 2016, 14:01

Sama nigdy nie miałam tego rodzaju zabiegu, ale rzućcie okiem tutaj - może Was to ciut uspokoi, bo widzę, że w miarę dokładnie opisują na czym takie zabiegi polegają i na ile są bolesne. Powodzenia.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: trylogia » 11 sie 2016, 15:46

Ja usuwałam niedawno. Potworny ból jest po zabiegu.
pawelek34
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 13 kwie 2016, 12:11

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: pawelek34 » 05 wrz 2016, 10:31

Całkiem możliwe, że wcale nie będzie konieczności ich usunięcia. Myślę, że warto udać się do dobrego lekarza, który sprawdzi, czy np. nie da się wykonać leczenia endodontycznego. Ja polecam Ci to miejsce - warto spróbować: http://www.dr-gajda.pl/zabiegi-endodoncja,langp,pl,5.html. Przy okazji powiem Ci, że usuwanie ósemki daje przykre konsekwencje. Przez tydzień szczeka boli jak cholera, praktycznie bez leku przeciwbólowego na receptę jak ketanol nie ma szans tego znieść.
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: serwerux1 » 05 wrz 2016, 11:10

mi usuwali chirurgicznie mądrości,rościnali mi dziąsła...nie przyjemnego :( ale odpowiedniej dawce znieczulenia nie odczuwa się tak bardzo.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: AinEingarp » 08 wrz 2016, 15:46

Koleżanka ma usuwaniu zębów mądrości miałam tydzień l4. I przez długi czas nie mogła jeść ulubionych rzeczy :(.
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: huteran » 15 gru 2017, 00:37

Sam zabieg - chwila i po sprawie ;) Gorszy jest okres po zabiegu, trzeba uważć co się je. W skrajnych przypadkach rana może się goić kilka tygodni. Pomocny jest dobry dentysta kraków. Dzięki korzystaniu z usług dobrego stomatologa rana będzie goiła się szybciej, co ułatwi życie ;)
Veka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:25

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: Veka » 26 lip 2018, 13:26

Współczuję. Ja byłam zmuszona chirurgicznie usunać ósemki i jeszcze dwa inne zęby byłam zmuszona się pozbyć przez źle wykonane leczenie kanałowe kilka lat temu. Najgorsze, że była to trójka i czwórka czyli widoczne zęby. Zastanawiałam się co mam zrobić.. Czy przestać się uśmiechać? Na szczęscie wtedy trafiłam do http://www.konin-protetyka.pl/ z mojego rodzinnego miasta. Po konsultacji z lekarzem protetykiem ustaliliśmy, że muszę wypełnić tą "dziurę" implantami. Zęby są identyczne jak moje i nie kosztowało mnie to tyle co myślałam.
koczekdan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2019, 12:00

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: koczekdan » 15 lut 2019, 12:04

Też się strasznie obawiałem bolesności zabiegu, ale w http://www.impladent.szczecin.pl/ udało się poczuć tylko i wyłącznie delikatnie ukłucie podczas znieczulania
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: Ela78 » 08 mar 2019, 19:40

Ja właśnie zamierzam wybrać się do stomatologa z moimi ósemkami, które są do usuniecia. Tylko że ja chodzę do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego Polak http://stomatologiapolak.pl/ . Trafiłam tutaj do dentysty całkiem przypadkiem, z dużym bólem zęba. Przyjęto mnie bez kolejki, udzielono pomocy. Jestem bardzo zadowolona z tego, jak mnie potraktowano. A gabinet wysokich lotów, dobry sprzęt, wszystko widać że nowe i porządne.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: bella3 » 04 cze 2019, 17:41

Jak już ząb urośnie i tylko go wyrwać to jest jeszcze nic, niektóre się zatrzymują albo rosną krzywo :( Przy takim utrudnionym wyżynaniu się ósemek polecam zapisać się do http://vita-dent.gliwice.pl/ na Śląsku, radzą sobie tam z takim problemem. Wykonywany jest najczęściej laserowy zabieg nacinania dziąsła, ewentualnie ząb usuwany jest chirurgicznie jeśli jego położenie jest nieprawidłowe. Zabieg laserowy jest bezkrwawy i bezbolesny, szczególnie jeśli pacjent zdecyduje się na znieczulenie komputerowe. Z zębami mądrości wiele osób ma problem, potrafią one latami się wyżynać i to często po 30 roku życia. Nie stosuje się jednak profilaktycznego ich usuwania, taka decyzja to tylko i wyłącznie decyzja pacjenta, jeśli zęby mają miejsce i wyrosły równo jak najbardziej się je zostawia. Regularnie tylko trzeba kontrolować z racji położenia utrudnionego czy się nie psują.
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: koja » 30 lip 2019, 17:45

To są duże zęby zazwyczaj, duże korzenie mają i musi boleć po usunięciu... ale jak zrobi to dobry stomatolog a jeszcze lepiej chirurg szczękowy to powinno być bez powikłań. Moje ósemki usuwałam w CM Panorama w Radzyminie i tam mogę polecić na pewno się zapisać. Mają stomatologię na światowym poziomie, nowocześnie, bezboleśnie, do tego w dobrych cenach. Lekarze są super i mają podejście. na konsultacji lekarz stwierdzi jak ósemkę trzeba rwać, czy nacinać powiedzmy.
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Usuwanie zębów mądrości

Postautor: Mateo 77 » 22 sie 2019, 09:58

Faktycznie, to może być niekomfortowe, szczególnie jeśli nie korzystacie ze sprawdzonych gabinetów stomatologicznych. Właśnie dlatego powinniście podejść do tematu w sposób profesjonalny i zajrzeć do https://www.triodent.com.pl/services/endodoncja/ Dzięki temu będziecie w stanie szybko i możliwie bezboleśnie usunąć ósemki.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość