Nietrzymanie moczu

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
ida
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:18

Nietrzymanie moczu

Postautor: ida » 04 mar 2016, 00:16

Jak można pomóc osobie starszej która boryka się z problemem nietrzymania moczu. Od kilku tygodni moja mama ma z tym straszny problem co ma na to wpływ że tak się dzieje. Ogólnie to jeszcze nie poszłyśmy z tym do lekarza bo mama twierdzi że to minie ale chyba sie na to nie zapowiada. Czy ktoś z was albo rodziny ma podobny problem czy możecie powiedzieć coś wiec na ten temat. Bo jestem zielona w tym temacie:( Jak jej pomóc?
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: miracle » 04 mar 2016, 14:55

Podobno laserowo można się tego pozbyć.
ida
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:18

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: ida » 08 mar 2016, 01:16

Od razu tak laserowo? Nie ma jakiegoś innego sposobu, może to samo minie po czasie? A może mama po prostu źle dba o higienę. Nie wiem co robić;/
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: yaska » 12 mar 2016, 14:38

To nie jest kwestia higieny, po prostu z wiekiem problem narasta, najczęściej właśnie pojawia się u kobiet. Zaproponuj mamie ćwiczenie mięśni dna miednicy, na pewno znajdziecie w internecie. Warto też stosować specjalne wkładki, np TENA Lady, pochłaniają wilgoć i zapach. A jeśli problem jest naprawdę męczący i się nasila to chyba warto się wybrać do lekarza.
ida
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 28 lut 2016, 13:18

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: ida » 15 mar 2016, 15:34

A to do lekarza rodzinnego z takim problemem czy do jakiegoś specjalisty? O wkładkach nawet nie pomyślałam a gdzie takie specjalne dostanę ? Ciekawe czy mama będzie chciała je w ogóle założyć:( jak z nią o tym porozmawiać? Ćwiczenia muszę poszukać to jakieś trudne są/
Awatar użytkownika
yaska
Level 1
Level 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 sty 2010, 14:34

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: yaska » 19 mar 2016, 17:37

Na pewno w aptece, a może i w drogeriach, musiałabyś zerknąć. Co do lekarza to tak naprawdę ciężko stwierdzić, bo powody mogą być różne. Może najlepiej do lekarza pierwszego kontaktu, a on dalej stwierdzi czy do ginekologa czy urologa.
Na pewno warto ćwiczyć mięśnie kegla. Na stronie tena.pl masz zestaw ćwiczeń, zerknij, może coś dla starszej osoby też jest.
A jak rozmawiać? No nie są to łatwe rozmowy to na pewno, bo problem jest wstydliwy, intymny. Ale warto uświadomić mamie, że nie jest jedyna i że nie jest to sytuacja bez wyjścia.
maria321
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2016, 13:51

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: maria321 » 30 mar 2016, 23:00

Hmm... nietrzymanie moczu u starszych osób zdarza się bardzo często, niestety. Moją mamę bardzo to krępowało, mnie z resztą też, bo nie bardzo wiedziałam jak z nią o tym porozmawiać. Ponieważ taką niedomogą dość szeroko zajmuje się gerontologia lub geriatria to może warto delikatnie zachęcić mamę do wizyty u specjalisty.
Ekspert TENA Lady
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2016, 23:22

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: Ekspert TENA Lady » 31 mar 2016, 23:24

Z nietrzymaniem moczu można sobie z całą pewnością poradzić. Przede wszystkim mama powinna zgłosić się do lekarza, który odpowiednio ją zdiagnozuje i zastosuje właściwe leczenie. Często sprawa ta jest postrzegana przez kobiety jako wstydliwa i nie chcą one rozmawiać na ten temat nawet z najbliższymi. Ważne, aby zapenić mamie komfort i poczucie bezpieczeństwa, a pomogą ci w tym z całą pewnością specjalistyczne wkładki i podpaski TENA Lady, które są cztery razy bardziej chłonne od zwykłych wkładek i podpasek, oraz zatrzymują nieprzyjemny zapach moczu absorbując go do wewnątrz. Na stronie: http://www.tena.pl/ możesz zapoznać się z całą gamą produktów TENA Lady, oraz zamówić bezpłatne próbki.
W razie wątpliwości lub pytań zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
Ekspert TENA Lady
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: pralka » 22 lip 2016, 08:31

Słyszałam, ze dużo kobiet ma taki problem po urodzeniu dziecka, ech.. nieprzyjemna przypadłość.
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: bella3 » 04 sie 2016, 22:23

Może i są inne metody, ale po zabiegu laserowym od razu wraca się do formy, nic innego nie da takiego efektu. I nie ma tak naprawdę znaczenie co było przyczyną powstania schorzenia. A jest ich naprawdę sporo, na http://www.ksiegapiekna.pl/ można sobie zobaczyć kto jest w grupie ryzyka.
Radkalor
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:07

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: Radkalor » 27 wrz 2016, 21:16

Dokładnie teraz jest wiele takich zabiegów laserowych, które zapobiegają nietrzymanie moczu po porodzie. Moja znajoma korzystała z kliniki w Gliwicach http://serafinclinic.pl/ - której właścicielem jest świetny doktor, Dr Dawid Serfin. Znajoma wychwalała go pod niebiosa i jego klinikę, także myślę, że warto udać się do niego z tym problemem ;)
olgajaroczynska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:56

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: olgajaroczynska » 31 paź 2016, 21:34

Nie ma domowych sposobów na nietrzymanie moczu. Są specjalne zabiegi, które wcale nie wymagają długie rekonwalescencji, a pozwalają żyć normalnie, bez uciążliwosci. Sprawdź sobie szpital Medicover- moja mama miała tam zabieg, trwał około kwadransu- więc jak widzisz to nie jest jakas skomplikowana sprawa, a przynosi ulgę :)
daria12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 25 lis 2010, 07:23

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: daria12 » 10 lis 2016, 14:43

Można w domu również leczyć. Wszystko zależy od powodów nietrzymania moczu. U mnie zazwyczaj występuje z infekcją pęcherza, a tą można stosunkowo łatwo zwalczyć urofuraginą czy niektórym moga pomóc równiez np. preparaty z żurawiny.
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: Arturoo » 22 lis 2016, 08:53

Zgodzę się na pewno, że nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem, ale z tym, ze nie ma na do rady już nie. Mama miałam właśnie taki kłopot, ale przekonaliśmy ją do wizyty w gabinecie Moja Estetyka. Tam panie doradziły jej zabieg laserowego nietrzymana moczu. Wiem, że opinie o gabinetach Ginekologii Estetycznej są różne, ale ja uważam, że skoro może to pomóc to warto korzystać. Moja Estetyka ma ten plus, że pomaga w niwelowaniu uczucia skrępowania, wprowadzając miłą atmosferę podczas zabiegów. Gdyby ktoś szukał to ich strona: http://www.mojaestetyka.pl
Awatar użytkownika
sowbar81
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 07 sty 2014, 14:00

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: sowbar81 » 19 gru 2016, 09:13

Myślę, że Twoja mama zdecydowanie powinna udać się do lekarza, gdyż ze zdrowiem nie ma żartów i wstyd należy wtedy odłożyć na bok. Zastanówcie się nad odwiedzeniem profesjonalnej kliniki, w której, gdy zajdzie taka potrzeba, lekarz zleci wykonanie takiego zabiegu. Myślę, że w tak poważnej dolegliwości jaką jest nietrzymanie moczu nie warto stawiać na półśrodki.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość