Nietrzymanie moczu

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Pocieszna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 26 cze 2016, 18:04

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: Pocieszna » 27 gru 2016, 12:37

Kobieto idź z matką do lekarza! Na nietrzymanie moczu są leki. Zobacz tutaj -> https://www.121doc.com/pl/nietrzymanie-moczu.
kubel.kasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 09:43

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: kubel.kasia » 03 sty 2017, 09:54

Moja mama miała problem z nietrzymaniem moczu, zaprowadziłam ją do salonu, w którym wykonali jej zabieg. W tym samym salonie ja skorzystałam z zabiegu rewitalizacji pochwy. Moja pochwa po ciąży była bardzo rozluźniona, co mnie krępowało i miałam kompleksy. Teraz pochwa jest bardziej elastyczna i ciaśniejsza. Mama także była zadowolona z zabiegu i teraz jest pewną siebie kobietą. Jej zabieg był bezbolesny i nie wymagał znieczulenia. Więcej informacji jest na stronie: http://cashmire.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/rewitalizacja-pochwy/
MagdaS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:10

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: MagdaS » 19 sty 2017, 21:27

Mam problem z nietrzymaniem moczu. Zupełnie nie umiem sobie z tym poradzić, wstydzę się przyznać przed bliskimi o swojej dolegliwości. Jestem jeszcze w miarę młoda i problem wydawał mi się mnie nie dotyczy. Szukam jakiejś formy pozbycia się tej dolegliwości. Chciałabym to zrobić szybko i w miarę bezboleśnie. Zależy mi na dyskrecji, tak aby rodzina nie wiedziała, że leżę w szpitalu czekając na operację, zresztą na zabiegi w szpitalach czeka się miesiącami. Ostatnio przeczytałam artykuł o pozbywaniu się problemu nietrzymania moczu przy pomocy lasera frakcyjnego http://cashmire.pl/oferta/kosmetologia/laser-frakcyjny/. Znalazłam kilka klinik, które to wykonują. Moje pytanie do Was: czy któraś z Was poddawała się takiemu zabiegowi? Czy jest on bezpieczny i przede wszystkim czy jest skuteczny? Będę wdzięczna za odpowiedź. A może któraś z Was wykonywała owy zabieg w Salonie Cashmire w Łodzi, opis wygląda zachęcająco, cena też jest do przyjęcia. Pozdrawiam
janja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2010, 14:26

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: janja » 15 mar 2017, 10:32

U mnie powodem było zapalenie pęcherza, ale po kuracji urofuraginą max problem zniknął i na razie mam spokój. Ale powiem szczerze, ze bardzo przykra to dolegliwość
Awatar użytkownika
WandaKamecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:51

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: WandaKamecka » 18 mar 2017, 11:57

Mi też urofuraginum max pomógł. Nawet, kiedy dbam o higienę intymną i ciepło się ubieram, to czasem zdarzy się zapalenie pęcherza w okresie jesieni-zimy. Nie ma rady i trzeba wtedy się podleczyć. Warto tylko pamiętać, żeby brać te tabletki przez okres 7 dni, żeby przyniosły skutek na dłużej.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: koro » 22 mar 2017, 11:36

Czy ten urofuraginum max mogą też brać faceci?? Szybko to działa? i to bez recepty można kupić?
Awatar użytkownika
margotka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 28 mar 2017, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: margotka » 31 mar 2017, 15:28

Coraz częściej słyszę, że z tą dolegliwością zmagają się już nie tylko osoby starsze. Może nie jest to choroba zagrażająca życiu, ale powodująca straszne zażenowanie z powodu czegoś, nad czym nie mamy zbytnio kontroli. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest też różny, jak przy każdej innej chorobie. Czasem bywa to zapalenie pęcherza, a czasem nawet jakieś anatomiczne błędy budowy układu moczowego czy rozrodczego. Powiem tak, patrząc na doświadczenie mojej przyjaciółki (po 30-tce), że nie powinniśmy się wstydzić szukać pomocy u lekarzy specjalistów, kiedy na szali jest, w tym przypadku, komfort psychiczny. Gdyby nie to, nie musiałaby nosić wkładek przez tyle czasu i ominęłaby tyle krępujących sytuacji. Na szczęście znalazła pomoc w Łodzi w http://melissamed.pl/. Każdemu, kto zmaga się z tą przypadłością, życzę znalezienia takiej kliniki z wieloma specjalistami, gdzie można od razu wykonać serię badań na miejscu.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: DominikaSika » 17 kwie 2017, 18:55

Problem ten pojawia się najczęściej z powodu zapalenia pęcherza. Może ono się pojawić w przypadku przeziębienia pęcherza czy zbyt intensywnego współżycia. Jeśli korzystacie z tamponów, a problemy pojawiają się w trakcie lub po okresie, a do tego macie wrażliwą skórę, to również może być przyczyną problemów. W takim wypadku polecam przerzucić się na tampony wyższej jakości (najlepiej http://myob.pl) i sprawdzić, czy sytuacja nie mija. Do tego dużo witaminy C, sok pomarańczowy i leki z furaginą.
Awatar użytkownika
WandaKamecka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:51

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: WandaKamecka » 16 maja 2017, 19:50

kumpel
Level 1
Level 1
Posty: 286
Rejestracja: 02 mar 2016, 20:38

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: kumpel » 27 maja 2017, 18:51

Kupiłem żonie kilka rzeczy, oferowanych przez http://tena.pl/kobiety/. Damy znać, jak się sprawdziły :)
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: innocent » 18 cze 2017, 13:36

Można stosować tabletki na nietrzymanie moczu, bo rzeczywiście to może być wina zapalenia pęcherza. Ale jeśli one nie pomogą to lepiej przejść się do lekarza, bo problem może być bardziej złożony np. obniżenie dnia macicy lub powiększenie prostaty i wówczas bez odpowiedniej terapii się nie obejdzie. Siostra właśnie po ciąży miała z tym bardzo duży problem, początkowo brała jakieś tabletki, o których informacje znalazła w internecie. Ale koniec końców i tak musiała zacząć leczenie u dr Nowakowskiego w Ober Clinic, ponieważ problem zamiast znikać, jeszcze się nasilał. Lekarz przepisał specjalną kurację i w ciągu kilku miesięcy udało jej się wygrać z tą dolegliwością :)
ekleri
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2017, 11:54

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: ekleri » 14 lip 2017, 11:57

W takim przypadku możesz sobie kupić kulki kegla forum jakiś czas temu znalazłam o zdrowiu i tam pisali, że kulki kegla i ćwiczenia dnia miednicy mogą pomóc z nietrzymaniem moczu. Podobno nawet całkiem mozna się wyleczyc!!
radeklisicky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2017, 17:45

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: radeklisicky » 07 gru 2017, 18:26

Jeśli masz problem z nietrzymaniem moczu, to może spróbuj cwiczenia kegla? Mojej koleżance bardzo pomogły z tym problemem. Jak wzmocnisz te mięśnie to o wiele lepiej i prościej będzie Ci powstrzymywać potrzebę :) Ja też zaczęłam już ćwiczyć te mięśnie!
Arturoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:22

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: Arturoo » 19 gru 2017, 09:16

Ciężka sprawa z nietrzymaniem moczu, bo to dość wstydliwy problem. Warto spróbować leczenia laserem: http://www.mojaestetyka.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/laserowe-leczenie-wysilkowego-nietrzymania-moczu/ - gabinet z mojej okolicy Moja Estetyka ma coś takiego w swojej ofercie, ponoć naprawdę działa :)
kitka66
Level 2
Level 2
Posty: 604
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:23

Re: Nietrzymanie moczu

Postautor: kitka66 » 03 sty 2018, 21:22

Moim zdaniem, jeśli problem jest duży, powinniście wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. Po wstępnych badaniach skierują mamę do odpowiedniego specjalisty. Moja teściowa miała podobny problem. Dostała skierowanie do urologa. Wybrała poradnię urologiczną w szpitalu w Katowicach - http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradnie. Bardzo chwaliła skuteczność metod leczenia i profesjonalną obsługę.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość