usunięcie migdałków

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
ahahaha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:54
Lokalizacja: Łodź

usunięcie migdałków

Postautor: ahahaha » 18 lis 2013, 19:13

czy ktoś z Was miał usuwane obydwa migdałki? jak Wam to się goiło?
Awatar użytkownika
m_michalsky
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2016, 14:09
Lokalizacja: Kraków

Re: usunięcie migdałków

Postautor: m_michalsky » 24 wrz 2016, 15:08

Gojenie przebiegło całkiem sprawnie, nie mogłem jeść nic gorącego czy ostrego. Stosując się do porad lekarza wszystko minie łagodnie. ;)
Awatar użytkownika
saraa
Level 1
Level 1
Posty: 211
Rejestracja: 19 lut 2013, 19:35
Lokalizacja: Bytom

Re: usunięcie migdałków

Postautor: saraa » 05 sty 2017, 09:27

Sama równiez miałam usuwane migdałki.Chorowałam na przewlekłe anginy oraz lekarz laryngolog powiedział mi, że jeśli chcę aby anginy przestały mnie męczyć to trzeba będzie się w końcu wybrać na usuwanie migdałków. Bałam sie tego bardzo ponieważ dużo się naczytałam o samej operacji. Okazało się to jednak nie takie straszne jak sądziłam.....
Możecie sobie tutaj poczytać o leczeniu anginy:
http://leczenieanginy.pl/angina/leczenie-anginy/

Jeśli antybiotyki zawodzą to zostaje usuwanie migdałów.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: usunięcie migdałków

Postautor: dyskutantka » 12 sty 2017, 14:13

Migdały zawsze można wyciąć,ale to wiąże się - niestety - z powikłaniami już po operacji. Jak wiemy wdychane powietrze zatrzymuje się na migdałach,a kiedy je wytniemy będzie "wpływało" bezpośrednio do płuc,a to może się wiązać z częstymi zachorowaniami właśnie na płuca. Każdy lekarz powinien uświadomoć pacjenta z czym wiąże się usunięcie migdałków,no chyba,że zajdzie taka konieczność wtedy wyjścia nie ma.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: usunięcie migdałków

Postautor: Arkadiusz1 » 16 lut 2017, 08:33

Wiele osób się z tym zmaga, więc nie ma w tym nic strasznego. Grunt to odpowiednio się nastawić i wytrzymać cały zabieg. Jeśli się obawiacie, to skorzystajcie z jak najlepszych poradni, takich jak http://poradniakarney.pl/logopeda-neuro ... dzieciecy/ Tam macie pewność, że wszystko odbędzie się szybko i możliwie bezboleśnie. To chyba najlepsze wyjście.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: usunięcie migdałków

Postautor: DorisAxline » 19 lut 2017, 13:09

A co z migdałkami u dzieci? Na przykład usunięcie trzeciego migdałka u dzieci? CZy jeżeli on faktycznie występuje to należy go usunąć koniecznie czy można zostawić?Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? Znalazłam info na http://www.raczkujemy.pl/usuniecie-trze ... -poradnik/, ale nie wiem jak to interpretować
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: usunięcie migdałków

Postautor: dusia » 20 lis 2017, 06:21

Czasem po tego typu zabiegu faktycznie warto skorzystać z pomocy logopedy. Ja ze swojej strony mogę polecić tą poradnię logopedyczną znajdującą się w szpitalu EMC-SA w Katowicach http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/szpital-geriatryczny-im-jana-pawla-ii/poradnie/poradnia-logopedyczna. Szybkie terminy, rozsądne ceny za konsultacje i terapie.
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2
Posty: 928
Rejestracja: 24 maja 2012, 18:29
Lokalizacja: Polska

Re: usunięcie migdałków

Postautor: dyskutantka » 20 lis 2017, 12:22

Nie tak dawno - znany nam wszystkim wokalista,zadał to samo pytanie - proponowano Mu usunięcie migdałków .(tonsillektomia) To dorosły człowiek,więc zdawał sobie sprawę choćby np z tego,że może mieć problemy z wykonywaniem dalej swojego muzycznego zawodu. W związku z czym,migdałków nie wycina, ponieważ jak wyżej wspomniałam wiąże się to z dużym ryzykiem.Sami lekarze też nie zawsze są zgodni, co do konieczności zabiegu, a zwłaszcza tego, czy przyniesie to oczekiwane efekty.Ale czasem nie ma innego wyjścia jeśli np ktoś ma przewlekłe zapalenie migdałków, a także częste anginy. Jeśli choroba pojawia się kilka razy w roku lub są nawracające ropnie okołomigdałkowe. Ale i tak należy dobrze te sprawy przemyśleć jak i skonsultować ze specjalistami. :)

Co do powikłań po zabiegu - Normalnym objawem jest krwawienie ran, utrzymujące się niekiedy nawet przez dwa tygodnie. Nie można więc w tym czasie się forsować, uprawiać sportu czy intensywnie pracować. Należy nawet unikać podnoszenia głosu i długiego mówienia. Trzeba też pamiętać o diecie, która powinna ograniczyć się nie tylko do płynnych, ale też możliwie chłodnych potraw. Oczywiście w tym okresie można zapomnieć o ostrych przysmakach oraz przyprawach. Czyli jak z powyższego wynika,łatwo nie będzie,człowiek bardziej będzie wyczerpanypsychicznie niż gdyby tego zabiegu nie miał. Ale wszystko zależy od i lekarza i samego potencjalnego pacjenta. :)
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: usunięcie migdałków

Postautor: Manuela » 29 lis 2017, 08:25

Ja miałam propozycje usunięcia migdałków, ale póki co jeszcze do tego nie doszło, trochę się obawiam
medyczna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 16:14

Re: usunięcie migdałków

Postautor: medyczna » 10 paź 2018, 16:18

My ostatnio usuwaliśmy migdałki najmłodszemu synowi i w klinice zaproponowali nam nową metodę, która wykorzystuje narzędzie elektrochirurgiczne BiZact. Jak się okazało jest o wiele bardziej precyzyjna niż tradycyjny skalpel, a co więcej taki zabieg trwa krócej, tak samo z resztą jak sama rekonwalescencja. Zdecydowanie polecam!
emdamian
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:24

Re: usunięcie migdałków

Postautor: emdamian » 28 mar 2019, 12:29

Nigdy nie sądziłem, że spotka mnie potrzeba usunięcia migdałków. Nigdy nie miałem żadnych operacji ani zabiegów, więc trochę się obawiałem, ale znajomy, który miał ten sam problem pokazał mi klinikę w Krakowie http://www.scmkrakow.pl/oferta/zabiegi- ... yngologia/ , w której on miał swój zabieg.
martusia_89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:35

Re: usunięcie migdałków

Postautor: martusia_89 » 30 lip 2019, 14:28

Warto odwiedzić specjalistę, który sprawdzi stan naszych migdałków i na pewno dowiemy się czy trzeba usuwać. W Centrum Medycznym Cracow Medical Center jest wiele specjalistów, którzy chętnie pomogą. Warto zajrzeć na ich stronę http://cmc-center.pl/laryngologia/
orator
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:05

Re: usunięcie migdałków

Postautor: orator » 10 mar 2020, 17:32

Mieszkańcom Warszawy i okolic mogę polecić centrum laryngologii prowadzone przez doskonałych specjalistów prof. dr hab. n. med. Andrzeja Kukwę i dr hab. n. med. Wojciecha Kukwę. Na stronie https://millemedica.pl/ można dowiedzieć się wszystkiego na temat prowadzonego przez nich centrum. Bardzo dobre wyniki mają w leczeniu chrapania czy bezdechu oraz innych przypadłości laryngologicznych.
krajcik.sydney
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: usunięcie migdałków

Postautor: krajcik.sydney » 31 mar 2020, 16:12

To nie jest bardzo inwazyjny zabieg, jednak wymaga hospitalizacji.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość