Męcząca wada wzroku

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz

Re: Męcząca wada wzroku

Postautor: DominikaSika » 14 sie 2017, 12:25

Moim zdaniem warto się zaopatrzyć w soczewki kontaktowe, ponieważ one dużo lepiej korygują wadę wzroku niż okulary. Przede wszystkim mamy większe pole widzenia i nic z nosa nam nie spadnie, w przeciwieństwie do okularów. Osobiście korzystam z soczewek https://www.acuvue.pl/define/opinie-blogerow, które są bardzo wygodne w noszeniu i świetnie leżą na oku. Nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów, dlatego też polecam je przetestować. Przed ich kupieniem jednak trzeba iść do okulisty, żeby sprawdził, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowania, bo niestety nie każdy może nosić soczewki.

MattBrody
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: MattBrody » 28 sie 2017, 06:57

Bardzo ważne jest gdy mamy wadę wzroku aby zbadać nasze dzieci pod tym względem ponieważ one często nawet nie wiedzą czy takie coś mają, a może się to okazać skuteczne w wyleczeniu ich z tej wady. Każdą wadę wcześnie wykrytą u dziecka da się praktycznie wyleczyć, najlepiej zabrać naszą pociechę do dziecięcego okulisty, który nas uświadomi czy coś jest nie tak czy raczej wszystko w porządku. Nawet jeśli my nie mamy wady to warto zabrać na kontrolne badanie dzieciaczki.
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: SaraLarson » 30 sie 2017, 11:59

Zaćmy raczej nie da się zaleczyć. Dziękuję za rekomendację. Trafiłam na wiele filmów dot. zaćmy. Wielu pacjentów wypowiada się w internecie nt swoich doświadczeń. Warto to przejrzeć, posłuchać, zanim podejmie się decyzje -> https://www.youtube.com/watch?v=0RlYyo24rMA
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 14:14

Soczewki na co dzień pomagają mi dobrze funkcjonować. Nie zawsze mogę mieć na sobie okulary, a sama operacja na oczy jest droga. Samych soczewek jest sporo rodzajów. Można je dopasować do swoich preferencji.
beti12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: beti12 » 08 wrz 2017, 15:01

Sam musisz zdecydować co wybrać korekta operacyjna wiąże się z ryzykiem, korekta soczewkami nie niesie za sobą żadnego ryzyka. trzeba zapisać wszystkie za i przeciw i zadecydować. Ja po wielu konsultacjach miałam mieszane uczucia, namówiła mnie dopiero Pani dr Jadwiga Bernardczyk-Meller i będę jej wdzięczna do końca życia po operacji jest super efekt, ja mam zdrowe oczy i nie martwię się co będzie za 5-10 lat. Teraz jest ok.
smile
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: smile » 13 wrz 2017, 16:08

Ja od dawna chodzę tu: http://alfamedycyna.pl/ jeśli jakis mam problem, to właśnie tam go rozwiązują. Trzeba uważać i od razu iść do lekarza. Oby nie skończyło się to operacją na zaćmę.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kopiko90 » 24 wrz 2017, 22:32

ogromnie, ale to ogromnie dziwi mnie fakt że polecacie kliniki za granicą, w Polsce mamy fantastyczne instytuty medyczne z profesjonalistami. Trzeba tylko trochę poszperać, poczytać, co do korekty laserowej wzroku udaj się na konsultacje i badania do polskiej kliniki optegra, mają nowoczesne metody między innymi lasek i lentivu które z powodzeniem leczą nawet głębokie wady wzroku.
kamilka12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kamilka12 » 04 paź 2017, 22:21

Warto tez zrobić komplet badań - dno oka we Wrocławiu, badanie siatkówki poznań jest miastem, gdzie można to wykonac, albo badanie OCT w Warszawie najepiej
dusia
Level 1
Level 1

Postautor: dusia » 25 paź 2017, 21:08

Myślę, że przy dużej wadzie wzroku warto pomyśleć o laserowej korekcji. Wszystko na ten temat znajdziesz na stronie https://www.tourmedica.pl/blog/pozbadz-sie-okularow-czyli-laserowa-korekcja-wad-wzroku/. Przede wszystkim jak to działa, na czym polega, ile kosztuje oraz gdzie można ją wykonać.
xtequilax
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: xtequilax » 15 lut 2018, 14:00

Moja babcia od jakiegoś czasu ma problemy ze wzrokiem, mianowicie wykryto u niej ciężką chorobę jaką jest zaćma. Szukaliśmy dobrej kliniki, która się zajmuję takimi przypadkami i znaleźliśmy http://lepiejzobacz.cz/ . Jest to Czeska klinika z Polskim personelem. Mamy zamiar niedługo się skontaktować z tą kliniką i uzgodnić termin wizyty. W dodatku możemy liczyć na pomoc od NFZ, bo niektóryn refundują taki zabieg. Może ktoś z was zna tą klinikę?
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:54

Wg mnie to optyk powinen Ci doradzic, wiele zależy od tego jaką masz wadę... okulista pszczyna, optyk oświęcim i
optyk pszczyna - mogę polecić z czystym sumieniem :)
Dodatkowoo masz bezpłatne badanie wzroku pszczyna :super:
kowalik
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kowalik » 04 mar 2018, 18:00

U mojego dziadka zdiagnozowano zaćmę, a lekarz wyznaczył termin operacji na 2020 rok... Przecież dziadek nie może tyle czekać, bo przestanie widzieć całkowicie... Dlatego chyba pojedziemy na zabieg do Czech, gdzie w ramach NFZ można usunąć kataraktę. Jest bardzo dobra klinika: http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie zoperowano ponad 30 000 Polaków. Pacują tam polscy okuliści, a pacjent ma w cenie wliczone np. leki osłonowe, ubezpieczenie, wizytę kontrolna w polskiej placówce.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2018, 16:11 przez kowalik, łącznie zmieniany 1 raz.
opaska84
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opaska84 » 15 mar 2018, 12:09

Mi dokuczało podwójne widzenie ale po kilku konsultacjach jest już lepiej. Muszę Wam powiedzieć, że zaburzenia wzroku są okropnymi dolegliwościami. Miałam problem z interpretacją rzeczywistości.
Ajlar
Level 1
Level 1

Postautor: Ajlar » 16 mar 2018, 08:04

Każda wada wzroku jest męcząca. Ja mam krótkowzroczność i tez nie jest mi z tym komfortowo. Co prawda odkąd nosze soczewki to funkcjonuję o wiele lepiej i zapominam o wadzie ale tak czy siak słaby wzrok jest uciążliwa sprawą. Z początku nosiłam okulary a po jakimś czasie przekonałam się do soczewek. W szkła kontaktowe zaopatruję się w sklepie DlaOka http://dlaoka.com/ . Mają duży wybór soczewek różnych producentów, niskie ceny i błyskawiczną wysyłkę.
monnia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: monnia » 20 mar 2018, 21:43

mój okulista mówi ze warto dbać o profilaktykę, w pewnym wieku to już dobrze jest poważniej o oczach pomyśleć,luteina przeciwdziala zacmie, chroni też przed złymi skutkami promieniowania , lutezan ma bardzo dużo luteiny w składzie i tylko 1 tabletkę dziennie trzeba brać, na pewno trzeba trochę cierpliwości zeby zobaczyc efekty

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”