Męcząca wada wzroku

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
MattBrody
Forumowicz
Forumowicz

Re: Męcząca wada wzroku

Postautor: MattBrody » 28 sie 2017, 06:57

Bardzo ważne jest gdy mamy wadę wzroku aby zbadać nasze dzieci pod tym względem ponieważ one często nawet nie wiedzą czy takie coś mają, a może się to okazać skuteczne w wyleczeniu ich z tej wady. Każdą wadę wcześnie wykrytą u dziecka da się praktycznie wyleczyć, najlepiej zabrać naszą pociechę do dziecięcego okulisty, który nas uświadomi czy coś jest nie tak czy raczej wszystko w porządku. Nawet jeśli my nie mamy wady to warto zabrać na kontrolne badanie dzieciaczki.
SaraLarson
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: SaraLarson » 30 sie 2017, 11:59

Zaćmy raczej nie da się zaleczyć. Dziękuję za rekomendację. Trafiłam na wiele filmów dot. zaćmy. Wielu pacjentów wypowiada się w internecie nt swoich doświadczeń. Warto to przejrzeć, posłuchać, zanim podejmie się decyzje -> https://www.youtube.com/watch?v=0RlYyo24rMA
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1

Postautor: danielozzo » 08 wrz 2017, 14:14

Soczewki na co dzień pomagają mi dobrze funkcjonować. Nie zawsze mogę mieć na sobie okulary, a sama operacja na oczy jest droga. Samych soczewek jest sporo rodzajów. Można je dopasować do swoich preferencji.
beti12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: beti12 » 08 wrz 2017, 15:01

Sam musisz zdecydować co wybrać korekta operacyjna wiąże się z ryzykiem, korekta soczewkami nie niesie za sobą żadnego ryzyka. trzeba zapisać wszystkie za i przeciw i zadecydować. Ja po wielu konsultacjach miałam mieszane uczucia, namówiła mnie dopiero Pani dr Jadwiga Bernardczyk-Meller i będę jej wdzięczna do końca życia po operacji jest super efekt, ja mam zdrowe oczy i nie martwię się co będzie za 5-10 lat. Teraz jest ok.
smile
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: smile » 13 wrz 2017, 16:08

Ja od dawna chodzę tu: http://alfamedycyna.pl/ jeśli jakis mam problem, to właśnie tam go rozwiązują. Trzeba uważać i od razu iść do lekarza. Oby nie skończyło się to operacją na zaćmę.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Kopiko90 » 24 wrz 2017, 22:32

ogromnie, ale to ogromnie dziwi mnie fakt że polecacie kliniki za granicą, w Polsce mamy fantastyczne instytuty medyczne z profesjonalistami. Trzeba tylko trochę poszperać, poczytać, co do korekty laserowej wzroku udaj się na konsultacje i badania do polskiej kliniki optegra, mają nowoczesne metody między innymi lasek i lentivu które z powodzeniem leczą nawet głębokie wady wzroku.
kamilka12
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kamilka12 » 04 paź 2017, 22:21

Warto tez zrobić komplet badań - dno oka we Wrocławiu, badanie siatkówki poznań jest miastem, gdzie można to wykonac, albo badanie OCT w Warszawie najepiej
dusia
Level 2
Level 2

Postautor: dusia » 25 paź 2017, 21:08

Myślę, że przy dużej wadzie wzroku warto pomyśleć o laserowej korekcji. Wszystko na ten temat znajdziesz na stronie https://www.tourmedica.pl/blog/pozbadz-sie-okularow-czyli-laserowa-korekcja-wad-wzroku/. Przede wszystkim jak to działa, na czym polega, ile kosztuje oraz gdzie można ją wykonać.
xtequilax
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: xtequilax » 15 lut 2018, 14:00

Moja babcia od jakiegoś czasu ma problemy ze wzrokiem, mianowicie wykryto u niej ciężką chorobę jaką jest zaćma. Szukaliśmy dobrej kliniki, która się zajmuję takimi przypadkami i znaleźliśmy http://lepiejzobacz.cz/ . Jest to Czeska klinika z Polskim personelem. Mamy zamiar niedługo się skontaktować z tą kliniką i uzgodnić termin wizyty. W dodatku możemy liczyć na pomoc od NFZ, bo niektóryn refundują taki zabieg. Może ktoś z was zna tą klinikę?
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Kontaktowanie:

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:54

Wg mnie to optyk powinen Ci doradzic, wiele zależy od tego jaką masz wadę... okulista pszczyna, optyk oświęcim i
optyk pszczyna - mogę polecić z czystym sumieniem :)
Dodatkowoo masz bezpłatne badanie wzroku pszczyna :super:
kowalik
Level 1
Level 1

Postautor: kowalik » 04 mar 2018, 18:00

U mojego dziadka zdiagnozowano zaćmę, a lekarz wyznaczył termin operacji na 2020 rok... Przecież dziadek nie może tyle czekać, bo przestanie widzieć całkowicie... Dlatego chyba pojedziemy na zabieg do Czech, gdzie w ramach NFZ można usunąć kataraktę. Jest bardzo dobra klinika: http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie zoperowano ponad 30 000 Polaków. Pacują tam polscy okuliści, a pacjent ma w cenie wliczone np. leki osłonowe, ubezpieczenie, wizytę kontrolna w polskiej placówce.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2018, 16:11 przez kowalik, łącznie zmieniany 1 raz.
opaska84
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: opaska84 » 15 mar 2018, 12:09

Mi dokuczało podwójne widzenie ale po kilku konsultacjach jest już lepiej. Muszę Wam powiedzieć, że zaburzenia wzroku są okropnymi dolegliwościami. Miałam problem z interpretacją rzeczywistości.
monnia
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: monnia » 20 mar 2018, 21:43

mój okulista mówi ze warto dbać o profilaktykę, w pewnym wieku to już dobrze jest poważniej o oczach pomyśleć,luteina przeciwdziala zacmie, chroni też przed złymi skutkami promieniowania , lutezan ma bardzo dużo luteiny w składzie i tylko 1 tabletkę dziennie trzeba brać, na pewno trzeba trochę cierpliwości zeby zobaczyc efekty
smile
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: smile » 22 mar 2018, 10:28

Warto dbać o wzrok i się badać, bo nigdy nie wiadomo. Mój tata nie wiedział, że ma zaćmę, dopóki nie poszedł w końcu na kontrolę do okulisty. Zdecydował się na operację w Czechach. Polecam poczytać jak wygląda leczenie zaćmy na śląsku (operacja zacmy za granicą), organizują nawet transport pod samą klinikę i nie trzeba się o nic bać. ;)
http://alfavision-zacma.pl/jak-wyglada-leczenie-zacmy-na-slasku/
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: kamnow684 » 04 kwie 2018, 15:07

Ja przerzuciłam się na soczewki już w pierwszej klasie gimnazjum i nie wyobrażam sobie teraz nosić z powrotem okulary! Mam bardzo daleko posuniętą krótkowzroczność i soczewki to moje wybawienie. Kiedyś pomyślę o operacyjnej korekcie wzroku, ale póki co używam szkieł kontaktowych tej firmy: http://portalprawa.com.pl/2017/11/27/zamieniam-okulary-na-soczewki/

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”