Cierpisz na ból kręgosłupa?

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Studentka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2013, 09:42
Lokalizacja: Lublin

Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Studentka » 24 kwie 2013, 09:37

Witam,
uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej zachowań zdrowotnych oraz stopnia natężenia bólu w zespole bólowym kręgosłupa.

Ankieta jest całkowicie anonimowa (zawiera 22 pytania).
Zapewniam, że pozyskane dzięki ankiecie dane wykorzystam tylko i wyłącznie na potrzeby projektu badawczego.

Ankieta znajduje się pod adresem:

http://moje-ankiety.pl/respond-40799.html

Bardzo dziękuję za wsparcie.

Pozdrawiam,
Studentka
absolu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2015, 17:12

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: absolu » 04 sty 2016, 13:22

no z bólem kręgosłupa jest ciężko. Pamiętam, że kiedyś musiałam się zczołgiwać z łóżka, bo nie mogłam się wyprostować. Pomogło mi dopiero zrobienie blokady. W KręgosłupCenter wstrzyknęli mi pod rentgenem steryd w miejsce bólu i praktycznie od razu poczułam się jak nowo narodzona :)
Awatar użytkownika
bandrzej85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 07 sty 2016, 12:30

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: bandrzej85 » 07 sty 2016, 13:03

Ja pracuję często w niewygodnych pozycjach i przez to też bolą mnie plecy ;)
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: innocent » 26 sty 2016, 19:00

U mojej siostry podejrzewają reumatoidalne zapalenie stawów w kręgosłupie (30 lat) . Jak to usłyszałam to od razu ją wysłałam na terapię do Miasta Kobiet na magnetoterapię. Słyszałam od koleżanki, że takie leczenie przy pomocy zmiennego pola magnetycznego poprawia kondycje stawów. Mam nadzieję, że jej się poprawi..
eliasza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:34

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: eliasza » 01 maja 2016, 22:42

Na szczęście nie mam z tym problemu, ale wielu moich znajomych cierpi z powodu bólu kręgosłupa i muszą korzystać z pomocy fizjoterapeutów.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 23:47 przez eliasza, łącznie zmieniany 1 raz.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Manuela » 09 cze 2016, 07:16

Mam problemy z kręgosłupem do dawna, ale na szczęście jeżeli chodzi o ból, to mam z nim do czynienia rzadko, ale i nie mogę też wykonywać pewnych czynności, jak podnoszenie większych ciężarów, czy zbyt długie przebywanie w jednej pozycji. Jak tego pilnuje, to nie mam problemów.
Kopiko90
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2016, 13:06

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Kopiko90 » 25 cze 2016, 21:59

no to prawda że wiele ludzi cierpi na bóle kręgosłupa a co za tym idzie często na bóle stawów, wiecie że przyczyną takiego stanu rzeczy może być brak tkanki łącznej między stawami, czytałem o tym ostatnio można to uzupełniać takim suplementem jak arthroblock forte z kolagenem albo odpowiednią dietą co jest cięższe.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: miracle » 13 lip 2016, 21:33

A mnie przez kręgosłup boli głowa.
eliasza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:34

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: eliasza » 13 lip 2016, 23:46

W przypadku bólu kręgosłupa sprawdza się bardzo dobrze terapia manualna. W Krakowie taką pomoc można otrzymać w Centrum Rehabilitacji RST http://rehabilitacja-rst.pl/services/terapia-manualna-krakow/ gdzie odpowiednio wykwalifikowane osoby dobierają najbardziej efektywną i idealnie dopasowaną terapię manualną do konkretnego schorzenia. Można skorzystać z pomocy prywatnej lub na skierowanie. ponieważ placówka ma podpisaną umowę z NFZ.
rybka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 19 lip 2016, 21:12

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: rybka » 02 sie 2016, 19:55

Bóle pleców prędzej czy później każdego z nas dopadną, przede wszystkim narażone są na niego te osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Muszę się przyznać, że właśnie do tych osób się zaliczam i dopadły mnie już bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Otrzymałam nawet skierowanie na rehabilitację. Po zapisanych zabiegach było znacznie lepiej. Miałam gimnastykę i elektrostymulację TENS. Zabiegi te przynosiły mi ulgę dlatego sama zastanawiam się nad zakupem w Mimari urządzenia BEURER Elektrostymulator Mini-Pad Body do wykonywania takiego zabiegu w domu. TENS zmniejsza odczuwanie bólu przez pewien czas. Zalecany jest przy bólu karku i ramion jak również pleców i nóg. Uważam, że będzie przydatnym urządzeniem u mnie w domu.

Obrazek
tetrus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:19

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: tetrus » 21 sie 2016, 17:38

Nie ma lepszej metody na ból kręgosłupa od masażu leczniczego. Oczywiście później trzeba pamiętać o odpowiedniej profilaktyce, aby bóle nie wróciły. Polecam rehabilitację w http://sanitas.wroclaw.pl/
Ostatnio zmieniony 18 lis 2017, 16:20 przez tetrus, łącznie zmieniany 1 raz.
juras78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:44

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: juras78 » 28 sie 2016, 21:49

Mi na ból kręgosłupa pomogła zmiana materaca. Spałem na zbyt miękkim, przez co rano wstawałem cały obolały, to byla tragedia. Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego jak bardzo odpowiedni materac jest istotny dla naszego zdrowia i kręgosłupa, ja wcześniej też tak miałem. Kupiłem materac hildinga z termoelastycznej pianki, z wieloma strefami twardości, który dostosowuje się do mojego ciała i wstaje rano wypoczęty. Zwróćcie uwage na swoje materace!
Szulska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 72
Rejestracja: 03 sie 2016, 18:15

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Szulska » 21 gru 2016, 16:51

maliczka56
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 02 paź 2016, 18:41

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: maliczka56 » 27 gru 2016, 11:45

Bardzo ważne jest też to na czym śpimy, chodzi mi o dobrze dobrany materac do naszego łoża, z tego co się dowiedziałam ze strony https://heveamaterace.pl/materac-sprezynowy/ że materace sprężynowe mają różne klasy twardości i są ustalane dla każdego indywidualnie i jeśli ktoś ma poważne problemy ze snem to właśnie ten rodzaj materaca jest polecany.
Maryska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:48

Re: Cierpisz na ból kręgosłupa?

Postautor: Maryska » 17 lut 2017, 18:02

oj kręgosłup to ciężka sprawa, jak o sobie przypomni to na kolanach .... :wsciekly:

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość