Częste bóle głowy.

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
dott
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2012, 19:38
Lokalizacja: Kto wie

Częste bóle głowy.

Postautor: dott » 15 gru 2012, 20:05

Męczą mnie ostatnio takie bóle, wyniki badań w normie. Prawdopodobnie to napięciowy ból głowy. Jedynym wyjściem jest ograniczyć stres, tylko jak?
Ktoś z Was miał może podobny problem?
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 gru 2012, 15:39

możliwe, że jest to migrenowy ból głowy i z tego co piszą na portalu o zdrowiu to poza tabletkami można stosować jeszcze takie domowe sposoby jak:
- uciskanie tętnicy skroniowej palcem lub zaciśniętą opaską,
- przykładanie lodu do skroni z jednoczesną bardzo ciepłą kąpielą nóg,
- gorące okłady na głowę,
- połknięcie tabletki aspiryny, popijając ją mocną, gorącą kawą,

więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://www.medigo.pl/pozostale-dolegliw ... migrenowym
Awatar użytkownika
dott
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2012, 19:38
Lokalizacja: Kto wie

Postautor: dott » 20 gru 2012, 17:03

Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 21 gru 2012, 13:21

Awatar użytkownika
dott
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2012, 19:38
Lokalizacja: Kto wie

Postautor: dott » 28 gru 2012, 18:05

Lekarz pierwzego kontaktu a potem raczej neurolog, bez skierowania nie da rady a lekarz pierwszego kontaktu nie znajdzie przyczyny tak łatwo.
Tienna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tienna » 08 sie 2013, 13:55

Z tym stresem to nie zawsze tak jest. W sensie, że wierzę że może powodować bóle głowy, oczywiście. ale jak tylko coś jest niezdiagnozowane to od razu mówią, że to przez stres.

Ból może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, przepracowaniem, niedosypianiem, określonym pożywieniem, pasożytami - jak wiać przyczyn może być całe mnóstwo. Moim zdaniem najlepiej jest dobrze siebie obserwować, żeby stwierdzić kiedy występują bóle.
helgaalo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2013, 21:36
Lokalizacja: Gorzów Wilek

Postautor: helgaalo » 01 wrz 2013, 13:39

dokładnie najepiej neurolog, od moze dalej dac skierowania na inne badania i dobrze zinterpretować ich wyniki. ja wlasnie z podobnym problemem wybieram sie na rezonans ale to założe juz swój wątek
Karla
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:37

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: Karla » 31 lip 2015, 00:54

Z bólem głowy nie ma żartów. Czasem może to być po prostu migrena, innym razem nadciśnienie tętnicze, a kiedy indziej problemy z zatokami. Niestety, oprócz tych schorzeń ból głowy może oznaczać też coś o wiele groźniejszego. Warto to sprawdzić, bo każdy ból ma za zadanie nas o czymś poinformować, zmusić do szukania przyczyny i leczenia chorego miejsca. Taka już jest anatomia bólu, chociaż czasem wydaje się to bez sensu.
http://aspirin.pl/bol/
AntennaRZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2015, 08:25

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: AntennaRZ » 19 sie 2015, 15:11

Ja miałam podobny problem, miałam również robione TK, które nic nie wykazało, dopiero wizyta u psychiatry z ośrodka Agnus uświadomiła mi, że mam problem ze sobą. Nie chcę się rozpisywać na swoje tematy, ale odpowiednie leki od psychiatry bardzo mi pomogły. Teraz funkcjonuje już normalnie. Najważniejsze to trafić na odpowiedniego lekarza.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: miracle » 25 wrz 2015, 09:30

Ze stresu też często głowa boli. Jeśli lekarz nie stwierdzi niczego innego to można pomyśleć o tabletkach uspokajających bez recepty. Ziołowe raczej nie zaszkodzą.
kosheen
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:45

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: kosheen » 05 paź 2015, 12:35

Wiecie, ból głowy może się brać od wielu wielu czynników. Zmęczenie jest jednym z nich. Kilka lat temu moja siostra miała częste bóle głowy spowodowane problemami z kręgosłupem. Z kolei mój teść od jakiegoś czasu narzekał na częste bóle głowy, a z racji wieku zaczęliśmy się martwić. Znajomy lekarz polecił nam kontrolować w jego przypadku ciśnienie. Dostał od nas https://geratherm.pl/produkt/desktop-2-0/ i szybko wyszło, że ma bardzo wysokie ciśnienie. Gdyby nie nosił go ze sobą na wyraźne żądanie teściowej (mojej, nie jego) nie wiadomo kiedy doszłoby się do tego, że musi zacząć leczyć nadciśnienie.
Adela
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2015, 09:59

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: Adela » 05 sty 2016, 12:08

trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: trylogia » 05 sty 2016, 13:31

Takie bóle mogą być wynikiem wielu problemów. Ja radziłabym pójść do lekarza.
Adela
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 13 paź 2015, 09:59

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: Adela » 07 sty 2016, 23:03

Zgadzam się wizyta u lekarza jest najważniejsza, ale odpowiednie badania tez.
Pozdrawiam,
Adela
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Częste bóle głowy.

Postautor: koro » 29 mar 2016, 10:45

U mnie częste bóle głowy to były z zatokami związane, do tego dochodził zatkany nos, od zeszłego piątku biorę sinufast i już jest trochę lepiej, nie był drogi a chociaż nos odetkał bo już było z tym kiepsko, na wizytę u laryngologa dalej czekam.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość