Sposoby na zmęczone oczy

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:32

Sposoby na zmęczone oczy

Mówi się, żeoczy oczy są zwierciadłem duszy, można w nich zobaczyć wszystko, a jeżeli ktoś się na tym zna, z oczu może czytać o danym człowieku jak z książki. Oczy są czymś niezwykłym i pięknym. Zielone, niebieskie, brązowe, czarne piwne i szare wszystkie piękne i wyjątkowe.

O oczy należy dbać szczególnie, gdyż zdrowe i zadbane będą służyć człowiekowi przez całe jego życie. Jest wiele chorób jakim ulegają oczy, niektóre z nich do wady wrodzone, ale są także te, które zostały nabyte podczas wypadku czy przemęczania oczu, są również takie, którym oczy ulegają ze względu na sędziwy wiek. Do najczęstszych jak i najbardziej znanych należą: jaskra, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, zaćma, zapalenie spojówek, zespół suchego oka, alergiczne choroby narządu wzroku. Zatem jak należy dbać o oczy w każdym wieku, aby nie ulegać chorobom, które zaburzają widzenia? Sposób jest dużo i nie są one trudne do wykonania.

Jednym z najpowszechniejszych i najbardziej znanych sposobów jest bycie pod stała opieką specjalisty, jakim jest okulista, ale są także inne sposoby. Jest to kilka prostych reguł, których przestrzeganie zapewni cieszenie się sokolim wzrokiem przez długi czas. Podczas pracy przed komputerem, odległość oczu od monitora powinna wynosić 40-50 centymetrów. Za komputerem powinno palić się światło, gdyż głęboka ciemność zmusza oczy do nadmiernego wytężania wzroku. Jeżeli chodzi o czytanie, lepiej wykonywać to w pozycji siedzącej, gdyż podczas leżenia napięte są mięśnie gałki ocznej, co zdecydowanie męczy wzrok.

Po ciężkiej pracy, gdy oczy są zmęczone należy przemyć je letnią wodą, zrobić okład z rumianku bądź zaaplikować krople. Dobrze jest także „odprężać” wzrok czyli podczas nieustannego czytania, robić przerwy co 1 minut i patrzeć w dal na odległość 200 – 300 metrów. Zbawienny wpływ na oczy ma także kolor zielony, który ukoi bolące czy swędzące oczy. O oczy warto dbać, gdyż to właśnie przez nie możemy podziwiać piękno otaczającego nas świata. Wystarczy zamknąć je na moment i przejść kilka kroków, aby przekonać się jak ciężko jest poruszać się, w momencie, gdy zawodzi nas wzrok.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/sposoby-na-zmeczone-oczy/">Sposoby na zmęczone oczy</a> - Kat

autor: Kat
Awatar użytkownika
dott
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2012, 19:38
Lokalizacja: Kto wie

Postautor: dott » 15 gru 2012, 20:01

Dobrze wiedzieć :(, przyda się
chrzastka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2015, 01:07

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: chrzastka » 10 gru 2015, 16:58

Zmęczone oczy to największy problem u osób starszych. Powiem na przykładzie swojej babci, która uwielbia czytać książki. W pewnym momencie zaczęła strasznie narzekać na oczy, że czuje po prostu ich zmęczenie i "ból", bo nie da się inaczej tego nazwać. Zmartwiłam się tym faktem i postanowiłam sprezentować jej lupę, która odciąży jej oczy, a przy okazji poprawi komfort czytania. Kupiłam http://www.dobrelupy.pl/lupa-combi-plus-mod-2031,p52.html naprawdę w ciemno jakiś czas temu i mam dozgonną wdzięczność babci :) bardzo jej się lupka podoba i potwierdziła, że skutecznie wpływa na komfort czytania :)
Cuda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2016, 22:39

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: Cuda » 31 sty 2017, 22:50

Istnieje wiele sposobów na to, by zniwelować stan, jakim jest zmęczenie oka. Na pewno można spróbować kropli takich jak np. bepanthen eye, o których więcej można dowiedzieć się stąd: http://www.bepanthen.pl/pl/nasze-produkty/bepanthen-eye/. Już po kilku zakropieniach wszystko powinno wrócić do normy.
Awatar użytkownika
Tonaxinum Melatonina Spray
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: Tonaxinum Melatonina Spray » 22 lut 2017, 17:46

Zmęczone oczy pojawiają się po nieprzespanej nocy, wielogodzinnej pracy przy komputerze czy w stresowym okresie. Dlatego postarajmy się o ciągły 8-godzinny sen lub relaksujący spacer. Należy wyeliminować również używki.
monimm82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:15

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: monimm82 » 16 kwie 2017, 11:06

Najczęściej tak jak piszecie dotyczy to osób starszych, jednak znajomej też, tak nagle zaczęły się oczy straszliwie męczyć i mówiła, że obraz się jej rozmazuje. Jak na to ile ma lat to było to bardzo dziwne. Poleciłam jej badanie wzroku w klinice http://www.okolaser.com.pl/ , bo słyszałam bardzo dużo dobrych opinii nie tylko o profesjonalnych zabiegach na choroby oczu, ale także na dobrą diagnostykę. Ma się wybrać w najbliższym czasie, zobaczymy co jej wyjdzie.
koro
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:14

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: koro » 27 maja 2017, 19:43

ja stosuję krople hialeye, oczy na mniej zmęczone wyglądają, zmniejsza się przekrwienie, on ma w składzie jakieś wyciągi z roślin i pewie przez to tak działa, mi się sprawdziły i mam wrażenie że efekt się dosyć długo utrzymuje
Antek80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:17

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: Antek80 » 28 maja 2017, 02:25

Krople ze świetlikiem albo kwasem hialuronowym, do tego odpoczynek od monitora, to dużo daje!
Majeczk92
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2017, 19:55

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: Majeczk92 » 05 cze 2017, 19:57

Myślę, że warto najpierw zastanowić się nad przyczyną tego zmęczenia. Zobaczcie sobie ten artykuł https://www.zaufane-apteki.pl/blog/ciag ... c-119.html Ja np. nie wiedziałam ze chora wątroba tez może miec wplyw na zmeczenie.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: dusia » 23 paź 2017, 21:44

Zmęczone oczy to nie tylko przypadłość osób starszych, teraz każdy z nas może mieć tę przypadłość. Jest to zasługa naszych telefonów, tabletów i komputerów i czasu jaki przed nimi spędzamy. Warto jest udać się po pomoc do okulisty , bo każdemu z nas pomaga co innego. Jeśli nie wiesz gdzie udać się po pomoc, to skorzystaj z https://www.tourmedica.pl/kliniki/leczenie-operacyjne-zespolu-suchego-oka/, znajdziecie tam listę klinik wraz z oceną pacjentów w której uzyskacie pomoc.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: jjusti18 » 03 lis 2017, 10:56

A słyszeliście o kroplach do oczu https://www.hyabak.pl ? Ponoć warto je zakupić, ponieważ dbają o dobre nawilżenie oka, chronią oczy przed różnymi szkodliwymi warunkami. Produkt jest wysokiej jakości i bardzo skuteczny, dzięki niemu nasze oczy odczują odpowiedni komfort. Jak dla mnie super i z pewnością go zakupuję dla siebie.
Lilka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:44

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: Lilka » 10 lis 2017, 09:13

Warto też odwiedzić okulistę, bo przyczyna ciagle zmęczonych oczu może leżeć gdzies głębiej. Ja na przykład chodzę do gabinetu oko akcent w krakowie. Przyjmuje tam pan doktor Hanarz. Bardzo miły człowiek z dużym doświadczeniem.
mart_dyskutantka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 165
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:09

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: mart_dyskutantka » 02 mar 2018, 09:59

Idź na bezpłatne badanie wzroku pszczyna
;)
okulista pszczyna, optyk oświęcim,optyk pszczyna
. A jeśli dziecko ma kłopoty ze wzrokiem to okulista dziecięcy pszczyna na pewno pomoże :super:
sabinkaduchess
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 maja 2017, 16:36

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: sabinkaduchess » 12 mar 2018, 15:57

Ja przede wszystkim staram się robić przerwy w pracy przed komputerem średnio co pół godziny. To raz. A poza tym, wieczorem i rano wpuszczam tez hialeye, wybrałam te krople ze względu na bardzo dobry skład. I to są pierwsze krople, które wystarczają mi na cały dzień, tak że nie muszę poprawiać soczewek.
witulek861
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2018, 19:45

Re: Sposoby na zmęczone oczy

Postautor: witulek861 » 19 mar 2018, 20:33

Przede wszystkim zadbajcie o dobór właściwych oksów ;) Ja tutaj serdecznie polecam okulary pochodzące z mosińskiego salonu Optyk Biela. Myślę, że to idealny pomysł dla wszystkich mieszkańców centralnej Wielkopolski w tym "stołecznego" Poznania.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość