Nadwyrężone ścięgno

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Kamilka75 » 17 kwie 2019, 15:27

Oj, to przykra dolegliwość, która na przykład często spotyka sportowców. Czy zrobiłeś już rezonans magnetyczny by określić dokładnie rozmiar problemu? Leczenie, z tego co wiem, tego schorzenia troszkę trwa, jednak jeśli będziesz cierpliwy, to całkowicie wyzdrowiejesz. Grunt to się nie spieszyć i słuchać zaleceń lekarza. On najlepiej wie, co dla Ciebie dobre i co masz robić.
Maria213
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2019, 16:31

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Maria213 » 27 cze 2019, 16:35

Do szpitala należy z tym iść?
jankamor
Level 1
Level 1
Posty: 366
Rejestracja: 07 maja 2018, 13:11

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: jankamor » 24 lip 2019, 12:07

Co na to lekarz? Uda się z tym coś zrobić?
koja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 151
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:25

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: koja » 30 lip 2019, 16:35

Na pewno lekarz takie ścięgna powinien zobaczyć, najlepiej do ortopedy się udać ale takiego polecanego. Szczerze jak sama miałam złamaną rękę i pozrywane ścięgna to kości zrosły się pięknie a ze ścięgnami miałam długo długo problem. Udało się wyjść z tego dzięki pomocy dr Moniki Florki z Warszawy, do Ober Clinic do niej chodziłam na wizyty. Najlepsza doktor u jakiej się do tej pory leczyłam tak naprawdę.
niebieskiorzel
Level 2
Level 2
Posty: 767
Rejestracja: 24 cze 2017, 19:35

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: niebieskiorzel » 06 sie 2019, 22:55

czasem takie lekkie kontuzje same przechodzą
Lilka2
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 16 wrz 2018, 01:08

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Lilka2 » 20 wrz 2019, 13:36

czasem same przechodzą a czasem wymagaja interewencji lekarza- jednak ja odradzam stawiania sobie samemu diagnozy. Trzeba wybrac sie do odpowiedniego gabinetu na badania. Ja zapisałam się ostatnio online do gabinetu przez tą stronkę www.rehabilitacje.org/ i umówiłam na rehabilitacje kolana do dobrego ortopedy z tego co czytalam . Słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tamtych specjalistów i teraz czekam na wizytę. Myślę ,że to mi pomoże i na spokojnie wrócę do biegania.
Aligru
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:21

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Aligru » 29 wrz 2019, 09:44

Wizyta u lekarza obowiązkowa. Z takimi kontuzjami nie ma żartów. Sam z Achillesem walczyłem długie miesiące. A wszystko przez moje zaniedbania treningowe. Teraz o ścięgno dbam odpowiednio i odpukać dwa lata bez urazów.
rahsaan.kreiger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2020, 16:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: rahsaan.kreiger » 17 lis 2020, 16:29

W moim przypadku było to naciągnięcie ścięgna Achillesa. Wrażliwe miejsce dość często ulega urazom, np. gdy gwałtownie zrywamy się do biegu. Wykonałem rezonans magnetyczny w Pracowni Tomma w Szczecinie https://tomma.com.pl/miasta/szczecin/. Lekarz w późniejszych etapach leczenia przedstawił mi etapy powrotu do zdrowia.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość