Nadwyrężone ścięgno

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Nadwyrężone ścięgno

Postautor: fiolka » 06 lis 2012, 20:28

Zdarzyło Wam się kiedyś nadwyrężyć czy naciągnąć ścięgno? Co robić, by tak nie bolało i żeby można było normalnie funkcjonować? Trochę się wczoraj przeforsowałam na fitnessie, bo olałam rozgrzewkę i teraz noga boli jak diabli. Czy jakieś okłady pomogą?
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 07 lis 2012, 09:33

ojj nadwyrężone czy nadciągnięte ścięgno to nic przyjemnego. Ja polecam wszelakiego rodzaju maści dla sportowców lub przeciwbólowe (np. Ketonal gel)- dostępne w aptekach. Wmasować i cierpliwie czekać az bół ustąpi po kilku dniach.
jetset
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, 00:44
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postautor: jetset » 12 lis 2012, 18:59

Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Postautor: innocent » 14 lis 2012, 21:04

jetset
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2012, 00:44
Lokalizacja: Zebrzydowice

Postautor: jetset » 14 lis 2012, 22:53

Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 15 lis 2012, 11:47

Awatar użytkownika
fiolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:07
Lokalizacja: niebo

Postautor: fiolka » 15 lis 2012, 20:42

Dzięki dziewczyny, przeszłam się z tym do lekarza jednak, wolałam sama się nie leczyć. Przepisał mi właśnie ten Viprosal B i już po kilku dniach jest naprawdę duża poprawa. A myślałam, że ten ból nigdy nie przejdzie. Maść fajna, dobrze się wchłania i wydajna jest, wiec starczy na długo.
asklepios
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2013, 15:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: asklepios » 06 sie 2013, 15:55

narcysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 03 gru 2017, 18:45

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: narcysia » 07 cze 2018, 13:34

Mnie też zdarza się przeforsować i zrobić jakieś nowe ćwiczenie zbyt intensywnie lub na początku nie do końca poprawnie. Nie chcę rezygnować z mojej aktywności fizycznej, a takie małe kontuzje potrafią długo dawać się we znaki. Warszawa to wspaniałe miasto i odkąd się tu przeprowadziłam, zaczęłam chodzić na masaż sportowy do gabinetu http://www.sanomedica.pl/oferta/masaz/masaz-sportowy Moje ciało świetnie się dzięki niemu regeneruje. Taki masaż ma mnóstwo zalet i nie jest przeznaczony wyłącznie dla zawodowych sportowców. Więcej przeczytasz na ich stronie. Pozdrawiam
karolcia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2018, 16:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: karolcia » 15 cze 2018, 17:07

Z naciągnięciami, nadwerężeniami i podobnymi przypadłościami nie ma żartów, coś o tym wiem, bo sama przez lata próbowałam różnych dyscyplin sportowych, więc nabawiłam się tej czy innej kontuzji. Obecnie jestem na zwolnieniu, bo sobie naruszyłam kolano podczas wspinaczki górskiej i muszę brać to: https://www.apteka-melissa.pl/produkt/kalcikinon-60-tabl-k2,3034.html, aby polepszyć jego kondycję. Kalcikinon jest preparatem w sam raz na tego typu problemy, a do tego jest w formie płynu, więc szybciej trafia do źródła kontuzji.
szypbkiadam
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2018, 20:59

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: szypbkiadam » 19 cze 2018, 15:16

Ja gdy miałem problemy z kolanem to od razu udałem się do specjalisty. Dzięki https://bodymove.joomla.com/ dowiedziałem się wiele i mogłem udać się do specjalisty wiedząc co mi dolega, o co pytać. Do tego człowiek lepiej się czuje jak już wie co się dzieje.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: wschodnia5 » 24 lip 2018, 09:10

Takie kontuzje sa bardzo nieprzyjemne. Koniecznie trzeba sie udac do lekarza i byc moze takze na rehabilitacje. Wiem, ze tutaj http://www.rehabilitacje.org/ w Krakowie sa swietni specjalisci, jesli chodzi o pomoc w takich urazach. Mozna sie zastanowic nad zapisaniem sie na takie zabiegi.
Alexa555
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 24 cze 2018, 17:14

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Alexa555 » 24 lip 2018, 10:28

Wiele lat walczyłam z bólem kręgosłupa i przychodziłam do wielu medyków dopóki nie usłyszałam od mojej koleżanki o istnieniu bezpiecznego masażysty, który rzeczywiście oferuje bardzo fachowe usługi. Obecnie mogę powiedzieć, że ból odstąpił a ja raduję się prawidłowym zdrowiem. Polecam rehamobile.pl.
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Pestka » 24 wrz 2018, 12:19

Fatalnie;/ taki uraz mega boli. Wiem coś o tym bo kiedyś zbyt intensywnie poćwiczyłam na siłowni i też miałam taki problem. W takim wypadku świetnie sprawdza się magnetoterapia. Zerknij na stronę hurtoeni rehabilitacyjnej Bardomed https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii . Oni oferują sprzet do magnetpterapii. Przede wszystkim zabiegi te łagodzą dolegliwości bólowe ( w tym przypadku to chyba najważniejsze), przyspieszają regenerację i łagodzą obrzęki. Są też całkowicie bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych.
Beatka12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:07

Re: Nadwyrężone ścięgno

Postautor: Beatka12 » 24 sty 2019, 17:50

Jakis czas temu doznałam powaznego urazu w biodro , ale nadal dolegliwości z nim od-czuwam chociaz już zakończyłam leczenie. Zapisałam się na zajęcia rehabilitacyjne i zaczeły mi bardzo pomagać. Mój ból odczuwam dużo mniej. Znalazłam bardzo fajną klinike Rehaorthopedica w Krakowie i godna plecenia , mają tam bardzo dobrych specjalistów od rehabilitacji.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość