Ból gardła

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Ból gardła

Postautor: abrakadabra » 31 paź 2012, 13:01

Każdy z nas nie raz chorował na infekcje gardłowe. Moje pytanie do Was, jak radzicie sobie z bólem gardła? Jakie specyfiki zażywacie? Tabletki? syropy? A może macie jakieś domowe sposoby?

Na mnie najlepiej działa płukanka z soli, co prawda jest ohydna i wywołuje u mnie odruch wymiotny :przestraszony: ale jest skuteczne w 100% !!!!
ahahaha
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:54
Lokalizacja: Łodź

Postautor: ahahaha » 18 lis 2013, 19:10

rewelacyjny jest miód z imbirem i grejfrutem;) proporcje wg uznania, ale im więcej imbiru tym lepiej, a z grejfruta bierzemy sam miąsz, bez skórek.
DominikaSika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 06 lut 2017, 13:07

Re: Ból gardła

Postautor: DominikaSika » 17 lip 2017, 12:46

Ból gardła? Wiadomo, że http://fiorda.pl/ - przecież to najlepsze tabletki, a w dodatku ziołowe. Ból gardła powinno się jak najszybciej zwalczać, bo jak dłużej będzie Ci towarzyszył - tym gorzej. Nie tylko dlatego, że będziesz się męczył, ale dlatego, że będzie się rozwijał. Naprawdę uważam, że choroby powinno się nie tylko leczyć, ale przede wszystkim powinno się im zapobiegać. Nie ma nic lepszego niż zdrowie - zaufajcie mi.
aleksandra1977
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:55

Re: Ból gardła

Postautor: aleksandra1977 » 28 lip 2017, 16:36

Jeśli szukacie dobrego środka na ból gardła to mogę polecić Glimbax. Jest to płyn przeciwbólowy i przeciwzapalny. Środek jest bezpieczny bo nie zawiera alkoholu. Można go stosować nawet u dzieci. Warto mieć coś takiego w swojej apteczce, szczególnie przy pogodzie jaka obecnie panuje. Przez ciągłe deszcze i zmiany aury bardzo łatwo o zapalenia i przeziębienie. A wiadomo, że im szybciej się zareaguje tym lepiej.
Oktawia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2016, 12:04

Re: Ból gardła

Postautor: Oktawia » 11 paź 2017, 03:13

Ja stosuję wszystko, co akurat mam w domu. Zazwyczaj są to jakieś tabletki, spraye i domowe metody typu inhalacje, płukanki, miód, czosnek. Gorzej bywa z przeziębieniem u dzieci i bólem gardła, bo co im nie podasz, to nie chcą łykać. No chyba że jest to jakiś dobry słodki syrop.
lebak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:54

Re: Ból gardła

Postautor: lebak » 05 lut 2018, 22:54

Jakie macie pomysły na poprawę zdrowia? Mam ostatnio straszne problemy z kaszlem no i katarem, zastanawiam się czy to nie będzie coś poważnego. Na http://boligardlo.pl/zatkany-nos-czy-mamy-problemy-z-zatokami/ o tym czytałem. Myślicie, że jakieś suplementy mogą pomóc czy raczej nie?
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Ból gardła

Postautor: ewelina8393 » 14 lut 2018, 19:10

Mogą to być infekcje dróg oddechowych, a w nich potrzebna jest inhalacja i można sobie pomóc tworząc waporyzator domowy. Używany jest on również przez osoby chore na stwardnienie rozsiane. Opinie są świetne, ale to zależy od nas, czy wprowadzimy taką formę leczenia.
Adelajda
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:53

Re: Ból gardła

Postautor: Adelajda » 16 sty 2020, 13:26

Okres na przeziębienia rozpoczął się już jakiś czas temu,pogoda też nam nie sprzyja i zamiast porządnego mrozu,mamy słońce,czasami deszcz...co sprawia,że zarazki chętnie do nas się przyklejają.Żeby kupić odpowiednie suplementy diety,wspomagające nasz organizm w walce z infekcjami,warto trochę na ten temat poczytać https://tantus.pl/jakich-suplementow-po ... -jesienia/
Zdobyta wiedza pomoże nam w wyborze tych suplementów,które nam pomogą,będą skuteczne i bezpieczne.
Awatar użytkownika
lela.oberbrunner
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2020, 12:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Ból gardła

Postautor: lela.oberbrunner » 17 sty 2020, 12:41

Czy znacie jakieś domowe sposoby na ból gardła?
bamiel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 30 lip 2018, 18:46

Re: Ból gardła

Postautor: bamiel » 23 sty 2020, 00:35

Herbata z miodem i imbirem, a dodatkowo cholinex. Takie połączenie u mnie zawsze się sprawdza.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Ból gardła

Postautor: monikabert90 » 30 paź 2020, 08:23

Moim zdaniem domowe leczenie bólu gardła może się okazać na tyle skuteczne, że wizyta u lekarza nie będzie konieczna :) Warto zawsze mieć w apteczce domowej jakieś płukanki oraz dobre tabletki na ból gardła - nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać :)
domnia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 24 wrz 2020, 21:36

Re: Ból gardła

Postautor: domnia » 30 paź 2020, 21:48

Jak następnym razem będzie Was bolało gardło to Octeniseptem popsikać. U mnie działa. Nie raz już testowałam sposób. Znajoma mi poleciła ja nie miałam przekonania bo jednak mi się ten spray kojarzył się z ranami na skórze tylko. A on ma szerokie zastosowanie właśnie. Lekką gorycz czuć ale pomaga naprawdę.
rahsaan.kreiger
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 17 lis 2020, 16:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ból gardła

Postautor: rahsaan.kreiger » 17 lis 2020, 17:10

Ból gardła może przerodzić się w niechcianą bakterię.
shes-karo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:31

Re: Ból gardła

Postautor: shes-karo » 01 gru 2020, 18:18

Jeśli to taki mniejszy ból, to neo angin najlepiej działa. A jeśli już coś poważniejszego, no to tylko antybiotyk. Przy antybiotyku z kolei zawsze staram się też brać jakieś probiotyki, najczęściej wybór pada na ten - https://mynarum.com/narimax-fast---meta ... 60,58.html
Draksa1981
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2020, 22:49

Re: Ból gardła

Postautor: Draksa1981 » 14 gru 2020, 23:16

Ostatnio dużo dobrego słyszałam o olejku cbd. Ma on wiele zalet, a tym samym działa leczniczo na różnego rodzaju dolegliwości. Właściwości cbd, fajnie opisano na stronie https://goodplant.pl/kategoria-produktu/suplementy/mineraly/. Moja koleżanka ostatnio stosowała go na aftę.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość