Rak wykrywany za późno

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Rak wykrywany za późno

Postautor: abrakadabra » 08 paź 2012, 09:13

olgass
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2013, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: olgass » 11 lut 2013, 13:53

To straszne że nie ma profilaktyki i okropne jest to że lecząc przy okazji zabijamy ludzi-ponoć w przeprowadzonym badaniu w 97 szpitalach wśród pacjentów zakażenie infekcją szpitalną wystąpiło już po 3 dniach... 2 % umarło z tego powodu
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 18 lut 2013, 11:50

Problem zbyt późnego wykrywania choroby nowotworowej istnieje nie tylko wśród osób w podeszłym wieku. Moja mama przez kilka lat była leczona na wrzody żołądka i dopiero po długim czasie jakiś lekarz się obudził, zrobili badania i okazało się, że to nowotwór. Na szczęście mama żyje, ma się dobrze, funkcjonuje jedynie z żołądkiem zmniejszonym o 7/8, ale nie chcę myśleć, co by było, gdyby ją dalej uparcie leczyli nie na to, co trzeba :(
olgass
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2013, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: olgass » 18 lut 2013, 13:07

a co maja powiedzieć osoby, które są już tak wykończone leczeniem wszystkiego-bo jedne leki lecząc jedno-wywołują powikłania -skutki uboczne i trzeba leczyć drugie a organizm już nie daje rady, bo nie jest postawiona prawidłowa diagnoza?
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 26 lut 2013, 11:18

To właśnie jest przykrym i ogromnym problemem - każdy lek na jedno pomaga, a na drugie szkodzi. Idealnie byłoby, gdyby powstały leki skupiające się tylko na leczeniu chorych, nowotworowych tkanek, nie naruszając przy tym innych obszarów organizmu. Oglądałam kilka dni temu film dokumentalny o zastosowaniu nanotechnologii w medycynie, trwają badania nad takim inteligentnym lekiem, miejmy nadzieję, że testy się powiodą. Na razie pracują nad lekiem na raka mózgu, ale jak się powiodą badania, to pewnie rozszerzą zakres.
olgass
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2013, 11:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: olgass » 03 kwie 2013, 11:05

bo to jest tak że jest pełno leków na wszystko a nie ma leków celowanych czyli tylko na dany wirus czy bakterie przygotowany tak jak np.Fidaxomicin czy jakoś tak, wcześniej zamiast niego podawali inne antybiotyki co jeszcze bardzie osłabiały florę jelitową
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: Arkadiusz1 » 08 mar 2016, 15:02

Właśnie dlatego powinno się wykonywać profilaktyczne badania pod kątem możliwości wystąpienia raka prostaty. Kluczową informacją jest to, że łagodny przerost prostaty nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia, jednak w przypadku przejścia w formę złośliwą i pojawienia się przerzutów przeżywalność utrzymuje się na poziomie 56%. Nie ma co ryzykować, warto wykonać badania z dobregeny.pl i mieć pewność, czy powinniśmy zastosować profilaktykę.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: szyna » 29 mar 2016, 12:39

Bardzo ważna jest profilaktyka, aby zapobiegać i leczyć pierwsze objawy. Obecna medycyna jest jednak na takim poziomie,że nie ma się co martwić na zapas.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: Manuela » 09 cze 2016, 07:20

Zapobiegać rakowi się raczej nie da, ale odpowiednia profilaktyka może uratować życie, jeżeli nowotwór zostanie wykryty bardzo wcześnie. Niestety rzadko się to zdarza, a zachorowań i zgonów z powodu raka jest dużo.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: szyna » 14 cze 2016, 14:14

Można wyleczyć raka, ale tylko we wczesnym jego stadium. Jak już są przerzuty, często bywa za późno.
serwerux1
Level 2
Level 2
Posty: 904
Rejestracja: 16 maja 2016, 12:16

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: serwerux1 » 14 cze 2016, 20:21

ponoć pomaga na raka picie łyżki małej sody oczyszczonej + woda przegotowana z cytryną.


a żeby rak się nie rozwijał sok z granata.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: Manuela » 22 cze 2016, 13:19

To by było chyba zbyt proste, a gdyby to była prawda, to nie byłoby aż tylu zachorowań i zgonów, a ostatnio to istna epidemia. W moim otoczeniu co druga osoba ma jakieś doświadczenie w tym temacie, ja sama również. Niestety.
miracle
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 1156
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:12

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: miracle » 13 lip 2016, 21:35

Taka jest smutna prawda... Ale lekarze się do tego przyczyniają.
babydajna
Level 1
Level 1
Posty: 240
Rejestracja: 24 paź 2016, 13:28

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: babydajna » 24 paź 2016, 13:41

Każdy pisze, że ważna jest profilaktyka, jednak w praktyce większość z nas wie jak wygląda ta "profilaktyka". Lekarze rodzinni oszczędzają na badaniach, poza morfologią, ob, cholesterolem, glukozą i żelazem trudno o wymuszenie innych badań. Ze skierowaniami do specjalistów też jest różnie, a jak już mamy to skierowanie, to czekamy miesiące, a nawet lata w kolejce. Jak więc rak ma być wcześnie wykrywany? Ostatnio na dyżurze żaliła mi się babuleńka na bóle brzucha, które ma od kilku miesięcy. Rodzinny nie wystawił nawet skierowania na USG jamy brzusznej i miednicy małej, tylko przepisał Controloc (!). A przecież babcie boli brzuch, a nie żołądek...Tak więc babcia ląduje na sorze z bólami i nieoddawaniem kału od 11 dni (!) Wynik? Zatkanie światła jelita przez rosnący guz! Operacja robiona w trybie pilnym zakończona wyłonieniem stomii. Wykonane obejście, bo guza nie udaje się usunąć. Po kilku dniach babcia skierowana do Centrum onkologii na kwalifikacje do ewentualnej reoperacji i leczenia systemowego..................A ja się pytam, co robił lekarz rodzinny przez wiele miesięcy? NIC! Nie ma więc się co dziwić, że ludzie kupują w aptece wszystko co reklamują w TV, skoro służba zdrowia działa, tak jak działa. Nie mówię, że tak jest wszędzie, bo tego nie wiem. Opisałam przypadek tego co się dzieje w moim mieście. Pracuję w szpitalu i widzę co się dzieje przede wszystkim na sorze!
Zazi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 29 wrz 2016, 03:38

Re: Rak wykrywany za późno

Postautor: Zazi » 25 lis 2016, 23:36

Nowotwór to oczywiście straszna choroba, ale znam wiele przykładów jej wyleczenia. Sama zostałam zdiagnozowana przez przypadek i chociaż okazało się, że są już przerzuty, to leczenie pomogło. A ja od 8 lat jestem zdrowa i nic złego się nie dzieje. Ważne jest oczywiście regularne badanie, ale nie da się wszystkiego przewidzieć ani uniknąć. Kiedy byłam chora, tez myślałam, że długo już nie pożyję. Okazało się jednak, że leczenie jest skuteczne. Przeszłam 4 kursy chemii, ale to był ciężki czas. Nie mogłam jeść, ciągle wymiotowałam, miałam biegunki i byłam mocno osłabiona. Dziś z perspektywy czasu widzę, że oprócz leczenia ważna jest również dieta w chorobie nowotworowej. Nie można pozwolić, żeby osłabiony organizm nie był odżywiany. Są nawet takie specjalne preparaty odżywcze i warto je stosować https://www.nestlehealthscience.pl/zarz ... ologicznej Trzeba bez wahania wykorzystywać wszelkie nowoczesne zdobycze medycyny, aby wyzdrowieć i utrzymać to zdrowie możliwie najdłużej.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość