Strach przed dentystą

Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści Forum: opinie, porady, polecani specjaliści, niepolecani lekarze.
pigeon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2017, 22:18

Re: Strach przed dentystą

Postautor: pigeon » 05 cze 2017, 22:21

Naprawdę nie ma się czego bać! Nie bójmy się wizyty u dentysty bo to przecież dla naszego dobra! Rozmawiałem bardzo dużo na ten temat z samymi dentystkami,
skąd bierze się taki strach u pacjentów, jak sobie z nim radzić etc. Bardzo dużo w tym temacie wyjaśniła mi Pani Urszula Stach - dentysta w Wałbrzychu wielu dentystów ma po prostu złe podejście do pacjenta. Dobrego specjalistę wyróżnia to że jest zawsze miły i sprawia przyjemne wrażenie przez co nikt nie jest w stanie się go bać :)
Kassad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2017, 09:03

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Kassad » 14 cze 2017, 09:11

Polecam gabinet stomatologiczny Opole - http://stomatologdentystaopole.pl/gabinet-stomatologiczny-opole/, w tym miejscu nie ma strachu :D
Bemos
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:07

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Bemos » 14 cze 2017, 10:50

Inofem.pl - ja polecam preparat dla osób starających się o dziecko... Dentysty się boją więc się nie wypowiadam :(
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Ela78 » 23 cze 2017, 13:46

ja też się bardzo boję ale bólu a nie dentysty. Ale pytałam znajomych gdzie się wybrać do dentysty i 2 koleżanki leczyły zęby w NewDent Clinic w mieście Poznań i są zadowolone. Jedna leczyła zęby i okazało się że leczą bezboleśnie a druga wybielała i efekt jest super. Ja też najpierw wyleczę zęby i później zapiszę się na wybielanie bo paląc papierosy ciężko utrzymać białe zęby.
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Arkadiusz1 » 30 cze 2017, 14:35

Na szczęście wiele rzeczy można zrobić samemu. Dobrym przykładem jest chociażby wybielanie zębów. Można to zrobić u dentysty, ale można też zastosować aktywny węgiel. Przeczytajcie w http://amantis.pl/wegiel-aktywny-sposob ... ekty-uzyc/ o co chodzi w tej metodzie i najlepiej sami zacznijcie ją stosować. Na pewno szybko zauważycie efekty.
kreatywny
Level 1
Level 1
Posty: 225
Rejestracja: 14 lip 2016, 09:59

Re: Strach przed dentystą

Postautor: kreatywny » 30 cze 2017, 16:28

Jeszcze nie tak dawno też się bałem chodzić do dentystów, dopóki nie trafiłem do http://www.aldent.lublin.pl. Generalnie jak mało kto tamtejsi dentyści są wytrzymali i cierpliwi na moje marudzenie.
Agronauta
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:54

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Agronauta » 19 wrz 2017, 15:55

Najskuteczniejszą metodą do wybielania zębów jest naświetlanie ich niebieskim światłem u dentysty, jest to zabieg niezwykle drogi, aczkolwiek bezpieczny i skuteczny. Zapomniałem dodać także, że jest to długotrwały efekt wybielenia.
beti12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 07 lip 2017, 14:46

Re: Strach przed dentystą

Postautor: beti12 » 28 wrz 2017, 21:15

Strach zawsze jest, zwłaszcza, gdy masz tak trudny zabieg jak leczenie ortodontyczne gorzów wlkp. ale gdy lekarz jest dobry i korzystamy ze znieczulenia, to nie ma problemów z bólem. Strach można pokonać przez wizytę zapoznawczą. Zapytajcie o to swojego dentystę.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Strach przed dentystą

Postautor: trylogia » 28 wrz 2017, 23:04

Ja się nie boję. Wiem, że to co robi jest dla mojego dobra.
koontownik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 23 paź 2017, 08:10

Re: Strach przed dentystą

Postautor: koontownik » 23 paź 2017, 14:02

Są jakieś sprawdzone metody, żeby wybielić zęby, ale nie pójść do dentysty?
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Strach przed dentystą

Postautor: monikabert90 » 21 lis 2017, 18:33

W dzisiejszych czasach dentysty naprawdę nie trzeba się dać. Bardziej bolesne zabiegi są wykonywane pod znieczuleniem, więc nie musimy się przejmować jakimś potężnym bólem. Jeśli natomiast obawiamy się, że nasz dentysta będzie dla nas niemiły, skrytykuje nas itp - no cóż, tak może się zdarzyć w przypadku każdego lekarza, dlatego też warto wybrać takich, którzy mają profesjonalne podejście do pacjenta. W Krakowie na przykład na bardzo miłą i profesjonalną kadrę można liczyć w klinice Beauty Dent. Co więcej, nie tylko można tam wyleczyć zęby, ale również zadbać o wygląd naszego uśmiechu. Na ich stronie https://beauty-dent.pl/ znajdziecie pełen zakres usług, polecam ;)
Mateo 77
Level 2
Level 2
Posty: 694
Rejestracja: 04 lis 2017, 10:57

Re: Strach przed dentystą

Postautor: Mateo 77 » 22 sty 2018, 14:10

Pytanie, czy faktycznie jest czego się bać? Ja bym raczej obawiał się braku wizyt u dentysty ;) Pamiętajcie, by zawsze dbać o zęby, bo często od nich biorą się różne problemy ze zdrowiem. W https://www.stylewhite.pl/jak-wybielic-zeby możecie poczytać na temat oczyszczania zębów w bezpieczny sposób. Myślę, że warto z tego skorzystać.
super_Lucjan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:31

Re: Strach przed dentystą

Postautor: super_Lucjan » 23 sty 2018, 13:56

Ja wciąż się boję dentysty mimo,że jestem już dorosłym facetem. Chociaż w prywatnej klinice możemy być pewni, że raczej wszystkie zabiegi będą bezbolesne. Zawsze jest jednak jakieś ukłucie strachu.
ewelina8393
Level 4
Level 4
Posty: 1664
Rejestracja: 13 lis 2017, 21:18

Re: Strach przed dentystą

Postautor: ewelina8393 » 25 sty 2018, 00:58

Teraz mamy takie czasy, że naprawdę nie trzeba obawiać się dentysty. Ludzie mają strach chyba przed tym, co było kiedyś. Ja 2 tygodnie temu byłam na wizycie w Villa Dentica, bo mieszkam w Krakowie i jestem zachwycona. Zero bólu, zero dyskomfortu, bardzo fajny gabinet, który zachęca, aby przyjść tam na kolejną wizytę.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Strach przed dentystą

Postautor: wschodnia5 » 08 lut 2018, 12:11

U dobrego dentysty nie ma się czego bać. Delikatni są dentyści w Centrum Demed. Chodzę do doktor Czerskiej. Tam można bardzo szybko wyleczyć sobie zęby. Nigdy nie miałam większych problemów z zębami, szybko tutaj wyleczyłam jednego zęba. Zdecydowanie są godni polecenia ci specjaliści.

Wróć do „Choroby, Lekarze, Lecznice, Kliniki, Dentyści”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość