Jak używać korektora

Makijaż, Wizaż Forum: opinie, porady, dowiedz się w czym Tobie najlepiej. Zdjęcia, filmy.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak używać korektora

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:37

Dziś w internecie znalazłam ciewkawe porady dotyczące tego, jak używać korektora :)

Korektory są doskonałym i niezbędnym środkiem do codziennego zwalczania cieni wokół oczu czy innych niedoskonałości na całej twarzy. Produkowane są w wielu odcieniach i w różnych formach. Najczęściej korektory występują w formie pisaka, pomadki, w słoiczkach , w tubkach i w wielu innych formach. Każda osoba może mieć swoje osobiste preferencje w kierunku formy korektora. Ten artykuł przybliży nam metody aplikacji korektora zarówno pod oczami jak i na całej twarzy.

Obrazek

Wiele dziewczyn i kobiet walczy z cieniami wokół oczu. Może to być spowodowane genetyką lub brakiem snu z powodu zgiełku życia lub zaburzeń nastroju. Jasne oczy, bez cieni wyglądają znacznie zdrowiej, pociągająco i atrakcyjniej dla większości ludzi. Z tego powodu, stosowanie korektora jest często częścią codziennego makijażu. Pamiętajmy aby nie stosować podkładu przed aplikacją korektora ponieważ spowoduje to nie jednolity odcień na twarzy. Zacznij od testowania odcienia korektora. W tym celu można wybrać się do kosmetyczki lub do dobrej drogerii i wypróbować testery korektorów.

Jeśli korektor dobrze wpasowuje się do karnacji naszej skóry to jest to idealne rozwiązanie. Jeśli nie, to należy spróbować innej marki aż dopasujesz pożądany odcień. Delikatnie rozsmarowuj korektor pod oczami gdzie pojawiają się cienie używają do tego palca wskazującego lub dostosowanej do tego gąbki do makijażu. Oczy powinny stać się jaśniejsze i bardziej wyraziste. Jeśli tak się nie dzieje, spróbuj użyć innej marki ponieważ niektóre marki nie działają na wszystkich w taki sam sposób. Na końcu nałóż i równomiernie rozprowadź podkład na całą twarz i część szyi. Twoja twarz powinna mieć jednolity odcień a oczy powinny być jaśniejsze.

Jak zastosować korektor do wyprysków

Maskowanie niedoskonałości na twarzy korektorem może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy do zakrycie są liczne krosty czy trądzik. Pamiętaj aby przed nałożeniem makijażu umyć dokładnie twarz używając do tego odpowiedniego dla twojej cery żelu Dodatkowo można przetrzeć twarz bezolejowym tonikiem aby usunąć nadmiar oleju ze skóry. Następnie używając już odpowiednio dobranego korektora zacznij aplikować go na każdą niedoskonałość widoczną na skórze. Użyj gąbeczki do makijażu aby dokładnie rozprowadzić korektor i wtopić go z barwą skóry. Podczas gdy delikatne wzniesienie skóry może być ciągle widoczne to już zaczerwienienia i wszelkie niedoskonałości powinny być skutecznie zamaskowane. Następnie nałóż odpowiedni podkład i rozprowadź go dokładnie po całej twarzy i część szyi.

Korektory są idealnym środkiem do codziennego zwalczania niedoskonałości na twarzy oraz cieni wokół twarzy. Tak więc każda kobieta powinna poświęcić odrobinę pieniędzy i czasu przy doborze tego najbardziej odpowiadającego do swojej cery.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-uzywac-korektora/">Jak używać korektora</a> - silver fashion

autor: silver fashion
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 14 gru 2012, 13:05

Korektory są bardzo fajnym rozwiązaniem, ale rzeczywiście trzeba wiedzieć, jak ich używać, bo można zrobić z siebie prawdziwą karykaturę pomalowanej kobiety. Ja póki co jeszcze nie dorosłam do tego, żeby ich używać, ale może kiedyś się nauczę :)
Martens
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:19
Lokalizacja: wawa

Postautor: Martens » 17 gru 2012, 11:09

Zgadzam się, co do stosowania korektora nie raz wiele kobiet powinno przejść wcześniej szkolenie.. ;) A wynalazek sam w sobie bardzo przydatny!
Patka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2012, 15:43
Lokalizacja: Warsaw

Postautor: Patka » 17 gru 2012, 14:46

Korektor to mój codzienny niezbędnik! Bez niego nie wyjdę na zewnątrz:)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 20 gru 2012, 12:59

ja akurat nie umiem uzywać korektora, moja koleżanka kiedys sobie kupiła korektor, jeden był taki zielonkawy, drugi taki różowy, a trzeci taki biały...nie wiem skąd wiedziała, który ma stosować i na co :zalamany:
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 17 lip 2013, 09:10

Pewnie było to napisane na opakowaniu :). Taki zielony jest chyba na naczynka. W każdym razie zawsze się dziwiłam, że się człowiek to nakłada i nie jest mimo wszystko zielony na twarzy ;)
blackno1
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2013, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: blackno1 » 24 lip 2013, 16:07

Ja ożywam korektora rozświetlającego wokół oczu, i odrobinę na środkową częsć policzków (tuż obok noska). To ładnie rozświetla twarz a w duecie z różem delikatnie modeluje rysy.
dytka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:52
Lokalizacja: xxxxx

Postautor: dytka » 10 wrz 2013, 20:30

różowy ponoć jest pod oczy, zielony na naczynka i ogolnie zaczerwienienia na wypryski odcienie beżu, są jeszcze korektory do modelowania konturu twarzy ale nie wiem jeszcze jak sie tego uzywa
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Postautor: szyna » 18 paź 2013, 12:23

Ponoć korektor powinno się lekko wklepywać -wtedy lepiej się wchłania :)
czech.olga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2016, 11:40

Re: Jak używać korektora

Postautor: czech.olga » 25 lis 2016, 11:56

codziennie korzystam z korektora pod oczy. staram używac sie go prawidłowo, delikatnie wklepuje w skóre.. ale mając 20 lat, zawuzyłam, że juz pojawiły mi się zmarczki i to wcale nie małe. Nie mogę przestać korzystac z korektora, ponieważ mam bardzo duże since wokoł oczu.. macie jakies rady? :(
ola.sosna
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 11:28

Re: Jak używać korektora

Postautor: ola.sosna » 03 sty 2017, 11:44

Ja także nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez korektora. To jest obowiązkowy punkt mojego makijażu
KingaOrłowska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2017, 12:55

Re: Jak używać korektora

Postautor: KingaOrłowska » 13 mar 2017, 13:07

Dziewczyny, jaki korektor na opuchnięte oczy polecacie, tak ze średniej półki cenowej? czy któraś miała może rozświetlający korektor z Lirene? chodzi mi o ten ;) https://idealna.pl/kosmetyki/makijaz/ko ... -pod-oczy/
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Jak używać korektora

Postautor: AinEingarp » 21 mar 2017, 11:40

Jak dla mnie najlepszy jest korektor z Catrice. Wiem, że wiele blogerek go też poleca.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jak używać korektora

Postautor: szyna » 25 kwie 2017, 14:21

A ja bardzo rzadko używam korektora.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Jak używać korektora

Postautor: szyna » 04 lip 2017, 09:58

Mam wrażenie, że mnie korektor zważyłby się pod oczami.

Wróć do „Makijaż, Wizaż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość