Jak wybierać bokserki męskie?

Moda Męska Forum: opinie, uwagi, doradztwo: ubioru: garnitury, kurtki, koszule, spodnie, czapki, kurtki, jeansy. Opinie o firmach odzieżowych.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Jak wybierać bokserki męskie?

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:18

Jak wybierać bokserki męskie?

W jaki sposób najlepiej wybrać bokserki męskie? To pytanie, na które odpowiedź będzie wpływała na samopoczucie noszącego bokserki przez cały czas, kiedy będzie je miał na sobie. Wszystko przez to, że w przypadku ubrania takiego, jak bokserki męskie (i każda bielizna) komfort możliwy jest tylko wtedy, gdy są dobrze dopasowane.
Rozmiary się liczą

Warto więc rozważyć wiele różnych ewentualności, opcji i możliwości, które wpływają na komfort noszenia bokserek. Spośród nich najważniejszym jest oczywiście rozmiar, a więc dopasowanie do preferencji każdego z użytkowników. W jaki sposób dobierać bokserki męskie? To dobre pytanie, ponieważ zwykle bielizny się w sklepie nie przymierza. Trzeba bazować na numeracji producenta, która nie zawsze jednak odpowiada rozmiarom realnych ludzi. Co więc robić?

Pierwszą taktyką może być przymierzanie bokserek do spodni tak, jak stoimy, czyli, można powiedzieć, na sucho. Oczywiście, takie przymiarki nie zastąpią raczej prawdziwej próby jednak warto sprawdzić rozmiar bokserek chociaż w ten sposób. Będzie pewniej.

Innym sposobem na różnice w rozmiarówkach jest zwyczajne mierzenie z użyciem miarki lub metra krawieckiego. Dzięki temu sprawdzić można dopasowanie bokserek zarówno w pasie, jak i w innych rozmiarach, takich, jak choćby wielkość nogawek. To kolejne przybliżenie.
Materiał ma znaczenie

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze bokserek jest materiał, z którego są wykonane. To bardzo ważne, ponieważ niewłaściwy materiał może znacznie pogorszyć komfort użytkowania tego rodzaju ubrania. Jaki więc będzie najlepszy? Ideałem będą bokserki męskie wykonane ze stuprocentowej bawełny, naturalne i przyjemne w dotyku. Gorzej, kiedy okaże się, że tkanina ma domieszki tworzyw sztucznych, albo w całości wykonana jest z takiego materiału. Wówczas komfort będzie bardzo niski.

Materiał ma także znaczenie w kontekście późniejszego utrzymania bokserek w czystości. W praniu bowiem wszystkie wszystkie elementy garderoby są równe, pod warunkiem jednak, że nie są równiejsze. Chodzi o sytuację, w której różne rodzaje tkanin mają różne wymagania dotyczące temperatury prania czy rodzaju detergentu. Warto o tym pamiętać.
Na koniec – wzorek

podczas gdy tradycyjne majtki wykonywane są zwykle bez żadnego nadruku czy wzorku, bokserki męskie wyglądają inaczej. Tam to, co pokazane jest na tkaninie zaczyna nabierać nowego znaczenia, zarówno symbolicznego jak i dosłownego. W efekcie rośnie presja na ciekawe formy. Bardzo często zdarza się, że bokserki wybierane są nie ze względu na jakość czy materiał, ale ze względu na mniej lub bardziej udaną kreację graficzną. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy bokserki męskie kupowane są jako prezent. Dobrze jest upewnić się, że obdarowany ma zbliżony gust do producenta lub autora nadruku.

W tym kontekście wybór bokserek przestaje być bezproblemowy. Przeciwnie, bokserki męskie stają się wyzwaniem, któremu ciężko jest sprostać bez wcześniejszego przemyślenia sprawy.

Źródło: <a href="http://www.webshock.com.pl/jak-wybierac-bokserki-meskie/">Jak wybierać bokserki męskie?</a> - Joy of Comunism

autor: Joy of Comunism
Awatar użytkownika
ShaunBialy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:13
Lokalizacja: Kolorad

Postautor: ShaunBialy » 14 gru 2012, 09:01

właśnie tego potrzebowałem, potrzebna mi nowa bielizna termoaktywa i miałem spory problem z wyborem rozmiaru
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 14 gru 2012, 09:59

ShaunBialy, w dziale SPORT --> SPORTY ZIMOWE specjalnie dla Ciebie wkleiłam świetny artykuł dotyczący bielizny termoaktywnej, może akurat skorzystasz z kilku zawartych w nim informacji :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 20 gru 2012, 12:57

jak kupuję mojemu facetowi bokserki to głównie sugeruję się ich wyglądem, marką no i oczywiście ceną, najlepiej, gdy uda mi się znaleźć promocje odzieży to wtedy kupuje kilka sztuk, ostatnio wybrałam na prezent pod choinkę coś takiego:

Obrazek
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 gru 2012, 08:41

A ja "na oko" sprawdzam, czy dane bokserki będą pasować na mojego faceta :D bo np. rozmiarówka to jest tak różna w zależności od marki, że nie można się tym kierować...
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 14 sty 2013, 11:23

Ja też zwykle muszę sprawdzać na oko. Nie każde M czy L jest sobie równe. Generalnie lubię klasyczne bokserki i takie też zwykle wybiera mój chłopak, ale czasem stawiamy też na coś bardziej fantazyjnego. Znalazłam np. niedawno na jednej z internetowych wyprzedaży takie oto cuda:

ObrazekObrazek Obrazek
payamana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2013, 10:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: payamana » 15 sty 2013, 13:34

Awatar użytkownika
aliweglocja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2017, 22:23

Re: Jak wybierać bokserki męskie?

Postautor: aliweglocja » 05 wrz 2017, 19:18

Ja się na tym niestety kompletnie nie znam... Nie będę w stanie w tym temacie pomóc...

Wróć do „Moda Męska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość