jak się golić - poradnik

Moda Męska Forum: opinie, uwagi, doradztwo: ubioru: garnitury, kurtki, koszule, spodnie, czapki, kurtki, jeansy. Opinie o firmach odzieżowych.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

jak się golić - poradnik

Postautor: abrakadabra » 27 wrz 2012, 12:58

Postaram się zatem opisać jak się golić, aby się nie zaciąć i aby dobrze wyglądać.
Najczęstsze powody zacięć:
-tandetna lub zużyta maszynka z kiepskim ostrzem
-wrośnięte pod skórę włosy które powodują wyskakiwanie specyficznych czerwonych krostek.

Włos wrośnięty pod skórę:
Powodem wrastania włosów pod skórę jest golenie pod włos. Nie wolno golić pod włos.
Później na twarzy powstaje czerwona krostka, pryszcz:

Przygotowujemy się do golenia:
1. Przed goleniem wyrwij pęsetą wrośnięte pod skórę włoski które utworzyły czerwone
krostki na twarzy. ważne jest aby wyrywać je w kierunku jakim rosną włosy
2. Umyj twarz mydłem i ciepłą wodą; ze względu na ten punkt, najlepiej jest golić się po prysznicu. Ciepła woda, mydło,
para, zmiękczają zarost, skóra jest bardziej gładsza, maszynka nie trze o szorstką skórę, co zmniejsza ryzyko zacięcia.
3. Rozprowadź dokładnie piankę do golenia po całej twarzy i odczekaj chwilę aż
przyjmie się ona na zarost.
4. Podczas golenia płucz maszynkę w ciepłej lub gorącej wodzie aby uniknąć
przyklejania się pianki do ostrza.

Jak dokładnie się golimy? W jakim kierunku przesuwać maszynkę po twarzy?

Jeszcze raz przypominam: nie golimy pod włos, tylko z włosem!

A jakie są Wasze sposoby na golenie aby zawsze wyglądać pięknie Drodzy Mężczyźni?
korkociąg
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:43
Lokalizacja: białystok

Postautor: korkociąg » 13 lis 2012, 15:25

przemo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2013, 16:51
Lokalizacja: wawa

Postautor: przemo » 05 wrz 2013, 16:53

Ja proponuje zakupić elektryczną maszynkę do golenia, zero podrażnień wygoda i same plusy, przynajmniej dla mnie :) Używam braun cruzer !
kattarynka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 08 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kattarynka » 06 wrz 2013, 23:37

Zastanawiam się nad kupnem takiej golarki dla mojego taty. Słyszałam, że są bardzo dobre i wielofunkcyjne. Poza tym można z nich korzystać pod prysznicem. Fajna sprawa.
strawberryfield
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2013, 10:56
Lokalizacja: Police

Re: jak się golić - poradnik

Postautor: strawberryfield » 03 gru 2013, 14:32

dobór odpowiedniej maszynki to faktycznie istotna kwestia.Golarka elektryczna jest dużo wygodniejsza, mój mąż pozbył się wszelkich podrażnień.Na gwiazdkę zażyczył sobie maszynkę do ciała.
Awatar użytkownika
aliweglocja
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2017, 22:23

Re: jak się golić - poradnik

Postautor: aliweglocja » 05 wrz 2017, 19:22

Poszukaj info o tym w necie...
Leofric
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2019, 08:48

Re: jak się golić - poradnik

Postautor: Leofric » 25 paź 2019, 10:00

Jeżeli chodzi o golenie to trzeba zapamiętać 3 złote zasady i wszystko będzie dobrze :
1 - nigdy nie na sucho!!!! Używajmy pianek do golenia/ żeli ewentualnie jeżeli nie mamy już nic to mydło :przestraszony:
2 - maszynki do golenia zawsze mają być ostre. Trzeba pamiętać, że im więcej razy golimy się w tym samym miejscu ( mamy nie ostrą maszynkę ) tym większa szansa na podrażnienia. Każdy "przejazd" maszynką ścina warstwę naskórka a co za tym idzie zwiększa szanse na podrażnienie.
3 - po każdym goleniu używajcie kremu z nawilżeniem. To nie wstyd jako facet nawilżać skórę!! Wstydem jest mieć ją czerwoną i suchą.

Także podsumowując, nie golimy się na sucho, maszynki zawsze mają być ostre i nawilżamy skórę po goleniu! Jeżeli będziemy się stosować do tych zasad to panowie buzia będzie ogolona, ale nie czerwona! :hurra: :hurra: :hurra:
Awatar użytkownika
kiley.feil
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2019, 10:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak się golić - poradnik

Postautor: kiley.feil » 14 lis 2019, 10:42

Czy znacie jakieś blogi?
bella3
Level 1
Level 1
Posty: 441
Rejestracja: 15 kwie 2013, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak się golić - poradnik

Postautor: bella3 » 30 lis 2019, 19:25

A mnie się wydaje że metody wypracowane wieki temu są po prostu najlepsze. Który młody facet używa pędzli do golenia? wielu niestety nie a to błąd https://lulua.pl/kategoria/akcesoria-do ... o-golenia/ . Nigdy ręką nie rozprowadzi się kremu czy żelu tak precyzyjnie jak pędzlem właśnie. I golenie na pewno będzie dzięki temu trudniejsze i mniej precyzyjne. A pędzel dobry to inwestycja na lata. Dobry pomysł na prezent także.

Wróć do „Moda Męska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość