Czym się kierować przy doborze garnituru

Moda Męska Forum: opinie, uwagi, doradztwo: ubioru: garnitury, kurtki, koszule, spodnie, czapki, kurtki, jeansy. Opinie o firmach odzieżowych.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: abrakadabra » 18 lip 2012, 21:20

Jak często widuję na swojej drodze facetów w źle dobranych garniturach z nędznego materiału. Drodzy Panowie, nie wygląda to najlepiej!

Pozwoliłam sobie zacytować kilka rad które wypatrzyłam na portalu http://www.bb365.info

Dobrany i dopasowany gwarancją elegancji i wygody. Czym, więc należy się kierować przy wyborze garnituru?


Przy sylwetce normalnej ogólnie nie ma żadnych specjalnych zaleceń ani przeciwskazań - wyjaśnia Mieczysław Slopek. Wizje garnituru mężczyzn idealnych w zasadzie mogą być zawsze zrealizowane. Sprawa się komplikuje jeśli budowa sylwetki ma swój "niepowtarzalny" kształt.


Przeciwskazania i wskazania dla krępych, szczupłych i korpulentnych:
Sylwetka krępa charakteryzuje się krótszymi nogami i większą klatą. W związku z tym należy unikać wzoru kraty a także należy zrezygnować z marynarek dwurzędowych. Natomiast wskazane są krótkie marynarki z bocznymi rozcięciami, na max. 3 guziki. Z kolei spodnie powinny być bez zakładek i mankietów. Zaleca się również jednakowe lub zbliżone kolorystycznie i wzorczniczo tkaniny marynarki i spodni.


Dla panów wysokich i szczupłych polecane są marynarki dwurzędowe, zapinane na 3-4 guziki, spodnie z zakładkami i mankietami, a także wzór kraty. Także to, co w przypadku sylwetki krępej było absolutnie niedozwolone, tu jest jak najbardziej wskazane.
By nie sprawić wrażenia jeszcze wyższego niż się jest należy zrezygnować z marynarek i spodni o jednakowych lub zbliżonych kolorystycznie i wzorniczono tkanin.


W przypadku mężczyzn o sylwetce korpulentnej, czyli z nieproporcjonalnie dużym obwodem pasa, również należy unikać pogrubiającego wzoru kraty. Spodnie w przypadku człowieka korpulentnego, grubszego zawsze powinny być wąskie, ponieważ szerokie bardziej podkreślają jego niedoskonałą sylwetkę - wyjaśnia nasz rozmówca. Zalecenia są podobne jak w przypadku sylwetki krępej. Jednak zachęca się także do wyboru garniturów z akcentem pionowym we wzorach tkaniny, czyli w prążki lub paski - dodaje Slopek.


Przez odpowiedni dobór materiału, jego strukturę oraz pewne kruczki krawieckie można sylwetkę wydłużyć, skrócić, wyszczuplić - podsumowuje ekspert od garniturów.


Modnie za wszelką cenę?

Obecnie bardzo modne stały się marynarki taliowane. Jednak moda to nie jedyny wyznacznik dobrego wyglądu. Ważne jest skorelowanie ubrania z własnym wyglądem i sylwetką.
Ludźmi często kieruje moda ulicy - stwierdza Mieczysław Slopek - 2 guziki, marynarka nieco krótsza z wyraźnie podkreśloną talią, węższe klapy, z tyłu jedno cięcie albo klapa angielska - tak właśnie wygląda marynarka taliowana.

Jednak nie dla każdego taka marynarka. Jak dodaje pan Mieczysław - nadaje się ona tylko dla osób szczupłych, gdyż przylegając do ciała bardzo podkreśla sylwetkę. Czyli nie można ukryć żadnych niedoskonałości. Jeżeli jakiś pan zamiast pięknej klaty i płaskiego brzuszka ma tylko kształtną oponkę powinien jednak zrezygnować z takiego fasonu.


A czy zwykłe marynarki też są modne?
Zwykłe marynarki też są modne - wyjaśnia właściel sklepów z garniturami - właściwie panuje pełen eklektyzm. Troszeczkę w odwrocie są ubrania dłuższe typu surdut i long, dlatego że zostały one zarezerwowane na uroczystości bardzo duże jak np. ślub.

Kamizelki to przeżytek?
Są okazje kiedy ten element ubrania powinien zawisnąć na męskiej koszuli. Jednak na codzień, do pracy, na studniówkę - nie ma takiego obowiązku. W przypadku ubrania taliowanego trudno w ogóle ubrać kamizelkę, dlatego nosi się ją samodzielnie. Natomiast pod garniturem ślubnym kamizelka już musi być.

Męski zwis czyli krawat

Obecnie odchodzi się od szeroko wiązanych krawatów - mówi nasz rozmówca - teraz zdecydowanie królują węższe o butelkowatym kształcie.
Krawat pozwala nam się wyróżnić na czarno-białym tle innych mężczyzn. Mieczysław Slopek radzi, by krawat dobierać do garnituru a nie do koszuli.
Dodaje również, że obecnie krawat jest w odwrocie - na przykład do pracy można pójść bez krawatu, ale z ładnie rozpiętą koszulą i wysoko postawionym kołnierzykiem. Zapewne wielu panów cierpiących na "wstręt krawatowy" ucieszy ta nowina.


Czy moda na określone fasony, kolory garniturów jest różna w różnych miastach Polski? Czy inaczej ubierają się maturzyści w Warszawie, Bytomiu, Pcimiu i Bielsku?
W przypadku sklepów sieciowych nie ma znaczenia gdzie on się znajduje, ponieważ wszędzie, w każdym mieście jest to samo. Panuje pełna unifikacja. Staramy się bardzo szybko reagować na trendy i sygnały wysyłane do nas od klientów. To my dostosowujemy się do potrzeb miasta, w którym sprzedajemy odzież. Działamy w Bielsku i na terenie Podbeskidzia. Oferujemy towar modny i jednocześnie dostosowany do potrzeb rejonu. Warto podkreślić, że wiele garniturów w naszych sklepach jest wykonanych z bielskich tkanin. Podkreśla Mieczysław Slopek. To element patriotyczny, który trzeba docenić.
Długość rękawa marynarki i koszuli
Należy tak dobrać koszulę by mankiet koszuli był dłuższy o około 2 cm od rękawa marynarki. Natomiast rękaw marynarki powinien sięgać nadgarstka.

Krawat
Krawat nadaje charakteru całemu ubiorowi. Jego eleganckie eksponowanie wymaga również spełnienia odpowiednich warunków. Krawat powinien współgrać z koszulą i ją uzupełniać. Oprócz odpowiedniego doboru krawata bardzo ważny jest także sposób jego noszenia. Jego węzeł nie może być zbyt mocno ściśnięty. Koniec prawidłowo zawiązanego krawata powinien sięgać paska od spodni.

Spodnie
Tkanina spodni może załamywać się u dołu tylko jednokrotnie. Nogawki powinny opierać się na butach sięgając z tyłu górnej krawędzi obcasów.

Kołnierzyk koszuli
Kołnierzyk koszuli powinien być odpowiednio dopasowany. Prawidłowy kołnierzyk powinnien lekko wystawać nad kołnierz marynarki.


Marynarki jedno i dwurzędowe
Marynarki dzielimy na jedno i dwurzędowe. W jednorzędowych pozostawiamy zawsze u dołu jeden nie zapięty guzik. Siadając, marynarkę rozpinamy. Dwurzędowa zawsze pozostaje zapięta, choć podczas siadania można rozpiąć wewnętrzny guzik


Na koniec kilka uniwersalnych rad:
Do pracy: klasyka - wzór: spokojny prążek lub gładki
Kratka - tylko dla osób wysokich i szczupłych i nie na duże uroczystości
Kolory - barwy ziemi: popiel, szarości, oliwka
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: abrakadabra » 27 sie 2012, 11:02

Z własnego doświadczenia zauważyłam, że najlepiej prezentują się garnitury w składzie których przeważa wełna- są eleganckie, dobrze się układają i prezentują na sylwetce.

Nie mogę za to patrzeć na te "świecące się" jak psu ... materiały garniturowe, które w słońcu dają wrażenie "folii aluminiowej" - wiocha na 100 fajerek ;)
Arkadiusz1
Level 2
Level 2
Posty: 905
Rejestracja: 21 wrz 2015, 14:16

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: Arkadiusz1 » 01 sie 2017, 09:17

Bo garnitur powinien być w 100% z wełny. W przeciwnym razie nie tylko będzie się słabo układał, ale też zimną będzie Ci w nim zimno, a latem będą spływały po Tobie stróżki potu. Najlepiej garnitury szyć na miarę w takich miejscach jak www.ramallo.pl Dzięki temu zawsze będziecie mieć pewność, że cały garnitur będzie się na Was prezentował idealnie.
Calvin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2017, 13:55

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: Calvin » 12 sie 2017, 12:19

Najlepiej w takim momencie udać się do specjalisty, on na pewno coś nam doradzi jeśli chodzi o dobór odpowiedniego garnituru i całej reszty z nim związanej ;)


___________________________
dozownik łokciowy
Awatar użytkownika
B.Sadowska80
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 01 wrz 2017, 12:42

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: B.Sadowska80 » 06 wrz 2017, 08:32

W sieci jest pełno różnych artykułów na ten temat, wystarczy przeczytać i się zastosować, chociaż wiadomo, że każdy przypadek jest inny i wielkim problemem okazuje się być nieproporcjonalna sylwetka :P Tak jak u mojego męża. Dlatego dla nas jedynym ratunkiem było zamówienie garnituru szytego na miarę tutaj. No nic, niewymiarowi mają to do siebie, że trzeba wszystko pod nich zrobić :P Najważniejsze dla mnie to chyba to, żeby ani rękawy marynarki, ani nogawki nie były za długie lub za krótkie, bo to wygląda strasznie.
Awatar użytkownika
danielozzo
Level 1
Level 1
Posty: 243
Rejestracja: 07 wrz 2017, 10:43

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: danielozzo » 07 wrz 2017, 12:57

Wybór garnituru jak wybór garnituru. Nie ma to jak garnitur szyty na miarę! To jest dopiero coś. :super:
archiwald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:02

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: archiwald » 17 paź 2017, 12:23

Przede wszystkim własnym gustem. Dobry garnitur to taki, który dobrze na nas leży i podoba się nam wizualnie już po założeniu. Musimy się w nim dobrze czuć, nie sztywno tylko swobodnie. To są chyba najważniejsze sprawy w doborze garnituru.
l1038
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2017, 12:13

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: l1038 » 17 paź 2017, 12:29

Najlepiej wybrać garnitur na miarę. Najważniejsze, aby garnitur był dopasowany, to jest klucz dobrego garnituru.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: jjusti18 » 17 sty 2018, 21:01

Garnitur to jest naprawdę taki ubiór, który musi naprawdę idealnie wyglądać i leżeć na danej osobie. Ja dowiedziałem się tutaj http://www.diapazon.pl/jak-dobrac-garnitur-do-sylwetki/ na co zwrócić uwagę i jak wybrać też właściwy kolor. Myślę, że takie wskazówki się przydadzą każdemu.
wschodnia5
Level 2
Level 2
Posty: 602
Rejestracja: 19 paź 2017, 12:32

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: wschodnia5 » 17 lut 2018, 14:47

Modne są bardzo różne garnitury. Warto wybrać idealny dla siebie. Ładne są garnitury w kratkę i delikatne wzory. Ale nie każdy takie lubi. W tym sklepie https://noor.pl/ dostępne są bardzo różne garnitury. Można je ubierać na różne okazje.
monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: monikabert90 » 16 kwie 2018, 11:03

Ciekawy wpis, dzięki za wszystkie wskazówki. My ostatnio zamawialiśmy garnitur na wesele na https://modini.pl/12-garnitury-meskie. Na początku trochę się baliśmy zamawiać przez internet, bo wiadomo, garnitur musi być dopasowany, jednak okazało się, że trafiliśmy z rozmiarem idealnie, nic nie trzeba było wszywać, ani poprawiać. Warto było zamówić, bo jakość materiału jest naprawdę bardzo wysoka, garnitur jest bardzo dobrze skrojony i świetnie się układa na ciele.
kamnow684
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 04 kwie 2018, 13:59

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: kamnow684 » 19 kwie 2018, 12:24

Na pewno tym, żeby był dobrze skrojony i z dobrej jakości materiału. A po więcej informacji zapraszam tutaj: http://www.beit.info.pl/wysokiej-jakosci-garnitury/ :)
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: huteran » 05 maja 2018, 23:51

Najlepiej kierować się radami profesjonalistów. Serio - czytałem o garniturach bardzo dużo. Jednak te ze sklepów i tak były przeciętne. Zdecydowałem się na skorzystanie z oferty Hegg. Dopiero pan Marek mi wszystko wyjaśnił i teraz mam garnitur idealny :D
huteran
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:54

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: huteran » 08 maja 2018, 12:44

Najlepiej kierować się poradami specjalistów. Ja zainwestowałem w garnitur od Hegg. Przyjechał do mnie specjalista, który obalił wiele mitów na temat garniturów, w które wierzyłem.
Karolcia12
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2018, 11:35

Re: Czym się kierować przy doborze garnituru

Postautor: Karolcia12 » 14 lis 2018, 13:02

Dobry garnitur powinien być odpowiednio skrojony, nie za wąski, nie za szeroki.
Jego kolor powinien być dopasowany do okazji, a dodatkowo musi pasować do butów, o czym dokładniej można przeczytać na http://cafeteria.pl/jakie-buty-do-garnituru-jak-dobrze-dobrac-buty-meskie-do-koloru-garnituru-i-okazji/ W końcu to buty są jednym z najważniejszych elementów każdej stylizacji.

Wróć do „Moda Męska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość