Mała czarna

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin

Mała czarna

Postautor: abrakadabra » 28 sty 2013, 12:41

Mała czarna

Czarny kolor jest kanonem klasycznego piękna. Każda kobieta dobrze wie, że czerń podkreśla wyjątkowy wygląd cery a znakomity czarny żakiet to najlepsze rozwiązanie na zimne dni.

Mała czarna została wymyślona przez projektantkę Coco Chanel dla kobiet, które nie miały jak się ubrać na przyjęcia wieczorowe lub spotkania koktajlowe. Na początku były to bardziej suknie długie aż do podłogi, jednak z czasem kobiety zaczęły być bardziej odważne i nosiły krótsze sukienki. W sklepach jest wiele takich sukienek wykonanych w różnym stylu i z różnych materiałów. Jeśli nie mamy co włożyć na siebie na przyjęcie, mała czarna zawsze zdaje egzamin.

Dla tradycyjnych klientek proponuje się proste, ale eleganckie fasony, czyli sukienka z szerokimi ramiączkami z wyeksponowanym biustem i zapięciem pod biustem, albo z rękawkami i prostym krojem. Dla rock-and-rollowych dziewczyn proponowane są sukienki z gorsetem i szerokim wcięciem w talii, a pod sukienką podszyte halki z kolorowego materiału. Odważniejsze mogą włożyć sukienki z gorsetem i ramiączkami, oraz falbanami. Prezenterka telewizyjna Magda Mołek włożyła na galę rozdania nagród małą czarną z asymetrycznymi ramiączkami na jeden bok i do tego czarne legginsy.

Aby bardziej podkreślić wygląd kobiety old school, założyła szpilki i okulary z oprawkami Ray Ban. Edyta Górniak do małej czarnej z ćwiekami na ramionach założyła czarne, lateksowe legginsy i szpilki, aby wyglądać bardziej rockowo. Gwiazdy wiedzą, jak nosić małą czarną, bo pasuje ona do wszystkiego, a z różnymi dodatkami zmienia swój charakter. Z białymi perłami, niczym Audrey Hepburn, jest bardzo elegancka, a do czarnej skórzanej kurtki pasuje jak ulał, kiedy chcemy pokazać swoje pazurki. W końcu została ona właśnie po to wymyślona.

autor: Lavense
ID artykułu: 6949 / 1788

źródło: www.publikuj.org

Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: abrakadabra » 28 sty 2013, 12:42

A Czy Wy lubicie tzw "małe czarne"? Na jakie okazje je zakładacie? Jak wygląda Wasz ulubiony fason?
betka
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: betka » 28 sty 2013, 18:36

Uwielbiam małą czarną- jest ponadczasowa. Najczęściej zakładam ją na specjalne okazje.
trylogia
Level 2
Level 2

Postautor: trylogia » 29 sty 2013, 19:58

Moja mała czarna jest idealna na eleganckie imprezy, uwielbiam ją :D
pralka
Level 1
Level 1

Postautor: pralka » 31 sty 2013, 12:25

Ja też jestem fanką wszelakich małych czarnych :). Jak nie mam pomysłu, co ubrać na imprezę, ona jest zawsze świetnym rozwiązaniem :)
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: lolipop123 » 04 lut 2013, 15:37

mam kilka "małych czarnych", ale preferuję raczej kolorowe sukienki i te czarne rzadko zakładam
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin

Postautor: abrakadabra » 04 lut 2013, 22:33

o proszę, ile fanek "małych czarnych", jak widać ta część garderoby jest praktycznie dla każdej z nas niezastąpiona :D ja też posiadam kilka fasonów, nadają się praktycznie na każdą okazję!
trylogia
Level 2
Level 2

Postautor: trylogia » 06 lut 2013, 13:18

Bo mała czarna sukienka jest uniwersalna, ponadczasowa i zawsze ładna! :D Ja też mam kilka - nabyłam ostatnio nową do kolekcji, kupiłam ją z wyprzedaży :) ta nietypowa góra sprawia, że pomimo czerni sukienka nie jest smutna:
Obrazek

Nieskromnie dodam, że na mnie leży lepiej ;P
pralka
Level 1
Level 1

Postautor: pralka » 11 lut 2013, 09:29

:D Rzeczywiście zabrzmiało to nieskromnie, ale dosyć często się zdarza, że ciuchy leżą lepiej na "normalnych" kobietach niż na modelkach :)

Właśnie to jest fajne w małych czarnych, że jest teraz tyle ich fasonów, że każdy znajdzie coś dla siebie i wszystkie te sukienki nie są identyczne.
trylogia
Level 2
Level 2

Postautor: trylogia » 11 lut 2013, 12:36

Nie żebym miała jakąś fajną figurę, ale chodzi mi o to, że na tej modelce ta sukienka jakoś dziwnie opięta jest na brzuchu ;-)
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: alex89 » 11 lut 2013, 14:48

ja niestety dalej szukam swojej perfekcyjnej malej czarnej :oczami:
szynszyla
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: szynszyla » 19 lut 2013, 10:56

A propos małych czarnych-wczoraj znalazłam na sprzedajemy.pl taką ofertę sprzedaży. Na początku nic nie widziałam, ale potem do mnie doszło co też znajduję się ukryte na tym zdjęciu!:D:D:D
Obrazek
pralka
Level 1
Level 1

Postautor: pralka » 26 lut 2013, 09:17

No nieźle! Też musiałam się przypatrzeć, żeby znaleźć ten szczegół :D. Ciekawe czy ta dziewczyna się w końcu zorientowała, że wrzuciła takie zdjęcie ;)
Awatar użytkownika
dyskutantka
Level 2
Level 2

Postautor: dyskutantka » 20 mar 2013, 09:21

Od dawna wiadomo, że każda powinna mieć w swojej szafie chociaż jedną małą czarną. Oczywiście czarny jest i eleganckim kolorem, dodaje powagi i nadaje sylwetce smukłość. Dzisiaj projektanci wyprawiają cuda i z fasonami i z towarem. Ostatnio bardzo mnie się spodobała czarna sukienka z białymi wstawkami po bokach, bądź nieco jaśniejszymi od czerni.Trzeba przyznać, że to połączenie materiałów swoje robi na niektórych osobach. Oczywiście w sensie pozytywnym. Pozdrawiam.
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Metaliga » 25 mar 2013, 09:38

Ha, ha, teraz dopiero to zdjęcie zauważyłam :) :)

Wróć do „Moda Damska”