Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
szyna
Level 2
Level 2
Posty: 585
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:02
Lokalizacja: katowice

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: szyna » 29 gru 2017, 08:37

Jak się pracuje na przykład w korporacji to dress code jest koniecznością.
Desdemona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2016, 22:54

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: Desdemona » 29 gru 2017, 09:35

Wszystko zależy od pracy. Są zawody w których dress code jest wymagany, albo raczej oczekiwany czy mile widziany. Co do korporacji, chyba w większości jest konieczny, no chyba, że w call center, tam raczej wygląd znaczenia zbyt dużego nie ma.
dusia
Level 2
Level 2
Posty: 620
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:34

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: dusia » 05 lut 2018, 20:05

A słyszeliście o trendach na 2018 rok ? Bo znalazłam ciekawy artykuł https://koszulkowy.pl/blog/5-trendow-z-ktorymi-witamy-nowy-rok.html w którym możemy o nich poczytać. Można znaleźć wiele ciekawych informacji które pomogą nam wyrazić siebie poprzez modę.
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: Meteora » 17 kwie 2018, 13:19

Słyszałam, że kolor granatowy jest uniwersalny, bo pasuje do każdego typu urody, dlatego dobrze go wybierać jako kolor ubioru do pracy. Osobiście bardzo lubię granat, dlatego cieszy mnie ta wiadomość.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: Roxi » 21 mar 2019, 10:47

Wiadomo, ze jak pełniły funkcje na odpowiedzialnym stanowisku, to musimy też postawić na konkretny ubiór. PO za tym, chyba warto wyglądac, modnie, odpowiednio do stanowiska i by było to dla nas praktyczne. Jak szukasz, czegoś fajnego do pracy to zobacz stronę sklepu , moim zdaniem trafisz tam na świetne dodatki do pracy.
wojciechkatalog
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2019, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: wojciechkatalog » 09 maja 2019, 09:46

Jeśli chodzi o profesjonalny wygląd, to najlepiej chyba - przynajmniej w przypadku mężczyzn - inspirować się modą mundurową. Przykładowo, męskie koszule z krótkim rękawem powinny być prawnie zakazane, bo to rak jakich mało - taka jest przynajmniej obiegowa opinia. Ale jeśli spojrzeć na to, jak prezentuje się koszula policyjna krótki rękaw, to można się do takiego pomysłu przekonać: https://www.sortmund.pl/product-pol-143-Koszula-biala-Policji-krotki-rekaw.html
costa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:00

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: costa » 14 maja 2019, 10:54

u nas w firmie również jest dress code muszę nosić koszulę krawat no i garniaka, ale lubię to :) Żeby nie przepłacać nie wiadomo jak bardzo to szukam często kodów rabatowych np na https://kuponiarnia.pl/promocje/vistula/ ostatnio widziałem że mają kody rabatowe vistula i faktycznie opłacało się kupić z tym kodem :)
lyladexter
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 06 maja 2019, 18:38

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: lyladexter » 16 maja 2019, 09:37

Wydaje mi się, że w takim biurze, powinno się wyglądać elegancko i z klasą, ale też bez przesadzonej sztywności :) Myślę, że jesienią najlepiej sprawdziłyby się klasyczne botki. Parę propozycji możecie znaleźć na stronie: https://www.czasnabuty.pl/pol_m_Obuwie-...e-131.html Tylko ostrzegam, można przepaść na dłuższą chwilę. Ogromny wybór obuwia w niskich cenach sprawia, że ma się ochotę kupić więcej niż jedną parę.
rafon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:05

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: rafon » 21 sty 2020, 14:23

Czy ktoś z Was wie może jak przypiąć odznaczenie do munduru? Wiem, że przydałaby się skórka pod odznakę, lecz niestety nie mam jej gdzie kupić i szukam alternatywy.
aisakobis
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2020, 13:51

Re: Dress Code - Tajemnice profesjonalnego wyglądu

Postautor: aisakobis » 02 lis 2020, 14:00

Z dress codem powinniśmy się zapoznać od razu, gdy zostaniemy przyjęci do pracy. Często jest on tylko umowny, ale bywają też sytuacje, że jest zawarty w regulaminie i trzeba go bezwzględnie przestrzegać.

Wróć do „Moda Damska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość