Czy warto kupować markowe ubrania?

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Czy warto kupować markowe ubrania?

Postautor: abrakadabra » 13 gru 2012, 16:15

Drodzy forumowicze, dziś przyszła mi do głowy pewna myśl. Czy warto inwestować w drogie markowe ubrania? Czy ich jakość różni się od tych tańszych, wykonywanych często w Polsce? Jakie ubrania Wy kupujecie?

Znalazłam bardzo ciekawy artykuł na ten temat, co Wy o tym sądzicie?

Obecnie asortyment różnych produktów na poszczególnych rynkach jest coraz większy. W ten sposób możemy znajdować produkty w bardziej atrakcyjnych cenach, ale możemy również korzystać z ofert dużych producentów, jacy posiadają znane nazwy i oferują nam produkty markowe. Takie produkty są znacznie droższe, gdyż w nich płacimy również za rozpoznawalność jaką oferuje nam producent.

Z drugiej strony mamy również możliwości korzystania z produktów jakie wykonane są ze znacznie wyższej jakości materiałów. Nie zawsze spotkamy się z taką sytuacją, co wynika między innymi z tego, że globalni producenci zaczynają stosować segmentację swoich produktów. W ten sposób takie produkty są oferowane zarówno w różnej jakości , jak i mają inną cenę. Daje to możliwość dostosowania takich produktów do różnych grup klientów. Z drugiej strony dokonując takiego zakupu musimy być uważni, gdyż zdarzyć się może, że markowy produkt w niskiej cenie, ma znacznie niższą jakość od produktu firmy jaka nie ma znanej nazwy.

Pod uwagę musimy również brać możliwość narażenia się na zakup podrabianych produktów jakie coraz częściej trafiają na polski rynek. Jeśli nie chcemy kupić produktów podrabianych, musimy dokonywać zakupów przede wszystkim u sprawdzonych sprzedawców, jacy długo działają na rynku, a jednocześnie jacy mają dobrą opinię wśród kupujących. Gdy kupowana jest przez nas seksowna bielizna musimy również brać pod uwagę jakość materiału z jakiego jest taki produkt wykonany.

Dobrze jest również sprawdzić w jaki sposób musimy prać dany materiał i jaki ma to na niego wpływ. W ten sposób możemy dokonać zakupu produktu wykonanego z bardzo dobrej jakości materiału, który jednocześnie będzie posiadał atrakcyjną cenę. Wiele osób dokonuje zakupów przede wszystkim, gdy spotyka się z promocjami. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, choć wyprzedaże jakie coraz częściej stosowane są w tradycyjnych sklepach dają nam możliwość dokonania zakupów w znacznie niższych cenach. Pozwala nam to obniżyć ceny przede wszystkim za produkty z górnej półki.

źródło: http://www.webshock.com.pl/czy-warto-ku ... e-ubrania/
lolipop123
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:49
Lokalizacja: katowice

Postautor: lolipop123 » 18 gru 2012, 11:32

moim zdaniem warto tym bardziej, że taką markową odzież coraz częściej można kupić na wyprzedażach i za niewielkie pieniądze, a jakoś w większości przypadków jest dużo lepsza, szczególnie jeśli chodzi o buty, torebki i np. jeansy
Patka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 09 lis 2012, 15:43
Lokalizacja: Warsaw

Postautor: Patka » 19 gru 2012, 14:19

Jak dla mnie dużo zależy od ubrania, którego potrzebujemy. Są rzeczy, które spokojnie możemy mieć niemarkowe i w zasadzie nie będą się one różnić od tych markowych, np. wiele bluzek, bluzeczek, sukienek itp. Szczególnie rzeczy, które są bardzo modne, ale prawdopodobnie moda na nie szybko przeminie.
Z kolei w dżinsy warto zainwestować więcej.

A poza tym często niemarkowe ubrania okazują się lepsze od tych markowych.
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 20 gru 2012, 10:44

Jasne, że warto. Taka odzież jest zazwyczaj lepszej jakości. Nie jest to niestety reguła, ale często tak się zdarza. Wybieram więc zwykle markowe ciuchy, ale nie zawsze, zaglądam również chociażby do lumpeksów.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 28 gru 2012, 08:40

Ale w lumpeksach tym bardziej można znaleźć dobrą, markową odzież w świetniej cenie ;-)

Też uważam, że warto inwestować w ciuchy z dobrą metką. Przynajmniej nie spotka nas "niespodzianka" w postaci prania zafarbowanego od chińskiej bluzki :wstyd:
lolypop
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: wawa

Postautor: lolypop » 08 sty 2013, 15:43

jezeli takie ubrania sa lepszej jakosci i stac cie na nie, to czemu nie. Jest jednak duzo marek, ktorych jakosc jest fatalna a cena naprawde wygorowana i wtedy nie ma moim zdaniem sensu sie szarpac na metke
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 11 lut 2013, 14:54

Moim zdaniem warto, jeśli są naprawdę dobrej jakości :) ale i tak wolę polować na nie na wyprzedażach, bo można jeszcze nieco oszczędzić.
Teraz mam nadzieje uzupełnić szafę o jakieś bazowe ciuchy. W Blue City w w Warszawie organizują noc zakupów 15 lutego, z tego co patrzyłam na ich stronie szykują się fajne promocje. Może uda mi się upolować perfekcyjną małą czarną :D
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Postautor: Metaliga » 21 lut 2013, 15:22

Ja lubię dobre, markowe ciuchy, ale cena najczęściej mnie przeraża, choć już nie raz udało mi sie wyszperać coś markowego i taniego w lumpeksach - to jest mój sposób na markowe ciuchy.
Awatar użytkownika
alex89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:09
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: alex89 » 25 lut 2013, 10:47

TAK! Mam koleżanka, która ma wielkie szczęście i w lumpkach bardzo często znajduje markowe perełki. :)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 12 mar 2013, 15:13

Ja póki co z takich naprawdę fajnych marek znalazłam na razie koszulę z Hugo Bossa dla mojego chłopaka :)
Metaliga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 13 mar 2012, 09:41
Lokalizacja: Silesia

Postautor: Metaliga » 25 mar 2013, 09:56

Ja dawno nie byłam, a muszę się gdzieś wybrać na szperanie - ale jest tal zimno, zę nie chce się nigdzie wychodzić.
Awatar użytkownika
wscibski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:28
Lokalizacja: ze szlachetnego rodu

Postautor: wscibski » 25 mar 2013, 10:02

Jak zimno to mało ludzi :)
Moja córka śmiga co tydzień i prawie zawsze coś wyłapie :)
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 26 mar 2013, 08:39

Ja zupełnie nie mam ostatnio czasu. Chyba jedynym wyjściem jest jakaś sobota do południa, ale boję się tłumów ludzi.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Postautor: trylogia » 26 mar 2013, 13:14

Ja też nie mam czasu, ale...akurat na jutro zaplanowałam sobie dzień pełen wrażeń ;P Najpierw idę do lekarza, później biegnę załatwiać sprawy związane ze ślubem, a na koniec zostaną mi jeszcze 3 godziny na buszowanie w lumpeksie!! Mam nadzieję, że upoluję coś fajnego :))
pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 27 mar 2013, 08:21

Ależ Ci zazdroszczę! Życzę udanych łowów! Pochwal się potem co udało Ci się znaleźć :)

Wróć do „Moda Damska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość