Dobrze dobrany biustonosz

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
Awatar użytkownika
abrakadabra
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 572
Rejestracja: 07 lip 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: abrakadabra » 19 wrz 2012, 23:05

Ponad 90% Polek nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza!

Najczęściej powtarzanym przez kobiety błędem jest noszenie stanika zbyt luźnego w obwodzie i często też z za małą miseczką. Taki stanik nie ma szans dobrze podtrzymać piersi, ponieważ ciężar biustu powinien utrzymywać się na obwodzie biustonosza, a nie ramiączkach. Również mały biust w nieodpowiednim rozmiarze stanika wygląda gorzej (jest spłaszczony).
Przykładowo, wiele kobiet powinno zamienić swoje staniki w rozmiarze 70A na dużo lepiej dopasowane 60D lub 60DD, 75B na przykład na 65DD lub 65E, a 85E na 70J.

Jaki powinnam nosić rozmiar biustonosza?
Jeśli chcesz zapytać o rozmiar fachowca to pamiętaj, aby podać nastające obwody:
1. pod biustem - mierzony bardzo ciasno i na wydechu
2. luźno w biuście
Na podstawie tych informacji można ustalić orientacyjny rozmiar.
Możesz też podać inne informacje (np. jaki rozmiar nosisz obecnie, czy karmisz lub karmiłaś, czy jesteś w ciąży, ile masz lat, jaki masz obwód pod biustem mierzony luźno itp.).

Dobrze dobrany stanik ma być przede wszystkim wygodny!

Każdy biust wymaga odpowiedniego stanika.
Niezależnie od tego, czy masz mały, średni, czy duży biust warto ubrać go w odpowiedni biustonosz. Duże biusty nie są skazane na brzydkie staniki w brudnym beżu. A małe biusty wcale nie potrzebują mocno wygąbkowanego stanika o kroju push-up. Miękki stanik również potrafi ładnie wyeksponować niewielki biust. Poza tym, dobrze dobrany biustonosz podkreśla zalety figury - dobry stanik potrafi odjąć wizualnie kilka kilogramów.

Rozmiar to dopiero początek!
DagmaraTara
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:40
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: DagmaraTara » 28 wrz 2012, 12:51

Ja zawsze wybierałam biustonosz który był mi ciasny w obwodzie, bo po prostu był wygodniejszy... jednak problem mam bo w obwodzie powinnam mieć mały rozmiar, za to miseczkę mam D - ciężko znaleźć taki rozmiar, chyba że w bardzo drogich sklepach.
dylsien
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Rzeszów

Dobry i niedrogi sklep

Postautor: dylsien » 18 cze 2013, 10:36

pralka
Level 1
Level 1
Posty: 270
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:25
Lokalizacja: Płock

Postautor: pralka » 17 lip 2013, 09:03

Ja mam mniejszy biust, a i tak często ciężko dopasować mi odpowiedni biustonosz. Chętnie skorzystałabym z pomocy jakiejś dobrej brafitterki.
olenka27
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:55

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: olenka27 » 02 lis 2015, 14:35

Ja najczesciej kupuje na http://www.e-lady.pl , bo mam tam juz sprawdzony swoj rozmiar i nie mam problemu z dobieraniem :) Do tego fajne ceny i duzy wybor bielizny, wiec polecam naprawde swietny sklep z bielizną :)
narika
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2015, 15:57

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: narika » 17 lis 2015, 20:37

Zawsze obiecuję sobie , że pójdę do brafitterki i dobiorę sobie odpowiedni stanik i jakoś nigdy nie zaszłam. Skubane zawsze są w sklepach z bielizną z kosmicznymi cenami :)
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: AinEingarp » 09 gru 2015, 09:07

Ja od czasu do czasu korzystam z pomocy braffiterki. Trzeba też brać po uwagę, że w miarę upływu czas nasz biust się zmienia i potrzebuje innych biustonoszy.
absolu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2015, 17:12

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: absolu » 18 gru 2015, 15:34

ja dość długo byłam brafitterką i mogę powiedzieć jedno: kupowanie biustonosza przez internet to najgorsze co można zrobić, bo nawet jeśli rozmiar jest dobry to fason może nie być odpowiedni dla piersi i przyspieszać proces wiotczenia. Najlepiej skorzystać z fachowej porady, a w dobrych sklepach dopierają biustonosze za darmo. I nie ma wcale przymusu kupienia.
AinEingarp
Level 3
Level 3
Posty: 1132
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:10

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: AinEingarp » 07 sty 2016, 14:52

Ja akurat zamawiałam dwa razy biustonosz przez internet i za każdym razem był idealnie dopasowany. Więc to już chyba różnie bywa.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: trylogia » 23 lut 2016, 08:46

No ja jeszcze nie zamawiałam w ten sposób biustonosza. Wszystko przede mną.
Anna101
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 25 lut 2016, 07:32

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: Anna101 » 25 lut 2016, 08:08

Tylko nawet w tych dobrych sklepach ciężko o fachową poradę, więc trzeba liczyć na siebie
Awatar użytkownika
innocent
Level 1
Level 1
Posty: 408
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:52
Lokalizacja: warszawa

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: innocent » 29 maja 2016, 20:17

Dobrze jeśli choć raz skorzystamy z usług brafitterki by poznać swój rozmiar. Wtedy to już bez problemu można samodzielnie kupować staniki. Ja ze względu na swój rozmiar kupuję tylko push up http://www.kinga.com.pl/biustonosze/push-up , nie lubię wyglądać jak deska.
Azada
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 23 maja 2016, 23:59

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: Azada » 30 maja 2016, 21:01

też mam mały biust, a mimo wszystko nie mam żadnego problemu, by znaleźć rozmiar dla siebie. bieliznę kupuje przeważnie na boutiquebielizny.com i zawsze spełnia moje wymagania. a wymagania mam spore ;)
WikaBarcik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 08 maja 2016, 16:28

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: WikaBarcik » 10 cze 2016, 23:22

poszukaj sobie biustonoszy u Kingi. ja tam zaopatruję się w stringi http://www.kinga.com.pl/figi/stringi biustonosze też mam oczywiście od nich i zawsze leżą perfekcyjnie.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Dobrze dobrany biustonosz

Postautor: Manuela » 22 cze 2016, 13:15

Ja zawsze miałam problem z doborem tej części garderoby, dla znalazłam dla siebie jeden konkretny punkt, gdzie mogę coś kupić pasującego i się go trzymam, ale bywa ciężko.

Wróć do „Moda Damska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość