Chusty do noszenia niemowląt

Moda Damska Forum: odzież, moda ślubna, bielizna damska. Buty damskie. Biżuteria i Zegarki. Sukienki, spodnie, spódnice, żakiety. Moja szafa.
nataszon33
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2017, 16:35

Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: nataszon33 » 23 lut 2017, 08:53

Hej mam do was pytanie. Czy używacie czegoś takiego jak Chusty do noszenia niemowląt? Podobno to bardzo bezpieczny i wygodny sposób podróżowania z dzieckiem. Jakie jest wasze zdanie?
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Manuela » 03 mar 2017, 10:48

Nie używałam, ale słyszałam, ponoć to bardzo wygodna opcja, ale z drugiej strony to jednak kwestia indywidualna
natka29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:20

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: natka29 » 10 kwie 2017, 08:45

Ja również słyszałam, że to wygodne, ale też trzeba wiedzieć jak te chustę składać i nosić. Jeśli zrobimy to nieumiejętnie to można zaszkodzić dziecku poprzez natażanie go na wady postawy. Z tego co pamiętam to wiązało się to z kośćmi biodrowymi i ułożeniem nóżek
Zuza29
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:42

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Zuza29 » 10 kwie 2017, 09:35

Ja czytałam ostatnio, że czasem można zrobić dziecku dużą krzywdę jeśli się nie wie jak nosić. Chodziło tu głównie o stawy biodrowe. Ale nie wypowiadam się szczegółowo, bo sama nie nosiłam, więc nie wiem. Za to ostatnio przesiadłam się z moim synkiem z głębokiego wózka na spacerówkę :) (kupiłam wózek parasolkę w sklepie internetowym e-babystuff.pl) i wreszcie mam radość ze spacerów. Wózek jest lekki i poręczny. Łatwo się nim kieruje jedną ręką. Wiem, że zachwycam się jak by to było nie wiem co, ale nie trafiłam z wózkiem głębokim. Wydawało mi się, że wybieram dobrze, a tym czasem był bardzo ciężki, mało zwrotny, a do tego dziecko cały czas mi w nim płakało :( Więc teraz wreszcie wiem, że żyję :-)
Stanislawa5
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2017, 17:42

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Stanislawa5 » 07 cze 2017, 23:20

Jeżeli chodzi o wózki, to my mamy model Barletta Adamexu, super sprawa, bo można wczepić fotelik czy zmienić wózek na wersję spacerową. Cała konstrukcja jest lekka, a obawiałam się wagi takiego wózka, poza tym ma sporo udogodnień, no i wygląda bardzo efektownie, bardzo mi się spodobał. Czasami warto sprawdzić sobie produkty od polskich producentów, bo mogą okazać się równie dobrej jakości, a będą tańsze. Adamex ma przystępne ceny, jednocześnie oferują wózki i foteliki wysokiej jakości, wykonane estetycznie, z dobrych materiałów.
trylogia
Level 3
Level 3
Posty: 1054
Rejestracja: 10 gru 2012, 14:46
Lokalizacja: Stąd ;)

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: trylogia » 30 cze 2017, 21:05

Takie chusty to świetna sprawa. Można je stosować już od pierwszych chwil życia dziecka.
jjusti18
Level 3
Level 3
Posty: 1036
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:43

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: jjusti18 » 28 lut 2018, 10:45

Chusty do noszenia niemowąt to całkiem fajne rozwiazanie, bo dziecko jest blisko mamy i czuje się tam bezpieczne. A tak przy okazji czy wiecie jaki model jest najlepszy fotelików samochodowych? Myślałam, żeby wybrać coś z tego rankingu https://e-foteliki.pl/webpage/foteliki- ... nking.html bo z tego co wiem są to dobrze przetestowane i bezpieczne modele. Ale który fotelik warto byłoby wybrać? Może mi pomożecie?
Melaska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwie 2018, 10:32

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Melaska » 10 paź 2018, 21:41

Fajna rzecz w sumie. Bardzo wygodnie możecie dzieki takim chustom nosić swoje dzieci, niemowlaczki. Zainteresujcie się także innymi rzeczami dedykowanymi dla najmłodszych. Myślę że też mogą się wam przydać także foteliki samochodowe. Propozycje od https://nodik.pl/foteliki-samochodowe-m ... 35,30.html powinny wam się przydać. Tego typu foteliki na pewno świetnie sie sprawdzą. Mają one wyjmowaną, idealną do prania tapicerkę. Także bardzo łatwy montaż i kompatybilność z bazami do fotelików samochodowych. Gwarantują bezpieczeństwo nawet przy bardzo duzych prędkościach i gwałtownych hamowaniach
grretka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2018, 16:46

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: grretka » 13 paź 2018, 16:49

To ja miałam takie nosidełko jakie możesz znaleźć na https://www.babyandtravel.pl/ Super się trzymało, dziecko też czuło się bezpiecznie :) Super sprawa, a do chusty jakoś nigdy nie mogłam się przekonać
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Meteora » 24 paź 2018, 12:49

Słyszałam o tych chustach dużo dobrego, ale są okropnie drogie. W ogóle większość akcesoriów dla dzieci jest droga.
Grazia781
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2018, 23:27

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: Grazia781 » 15 gru 2018, 23:41

Według mnie do noszenia niemowląt i dzieci najlepsze jest nosidełko free to grow Tula :) Można je zamówić na https://tulisie.pl/nosidelka-dla-dzieci ... ee-to-grow i właśnie tam robiłam zamówienie. Jestem bardzo zadowolona z nosidełka, jest piękne i porządne :)
monika6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:27

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: monika6 » 03 lis 2019, 19:07

a jakieś wygodne nosidełko, niekoniecznie chusta?
kamill89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2017, 11:43

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: kamill89 » 04 lis 2019, 16:45

No my dla dziecka kupiliśmy takie nosidełko kinder hop własnie, model bodajże ten najbardziej podstawowy basic, dla dzieci które już siadają. Mega przydaje się w podróży takei nosidełko czy w góry.
bella
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2019, 21:02

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: bella » 13 lis 2019, 21:25

Mam koleżankę, która używa takiej chusty i jest zadowolona. Najważniejsze, żeby wiedzieć jak z niej korzystać, aby nie zrobić dziecku krzywdy...
rossi
Level 1
Level 1
Posty: 371
Rejestracja: 22 paź 2019, 18:56

Re: Chusty do noszenia niemowląt

Postautor: rossi » 15 maja 2020, 19:27

Powiem tak- kto, co woli... Ale generalnie jakoś nie mam przekonania do tych chust. Tak w ogóle trzeba byłoby się nauczyć odpowiednio je wiązać, żeby krzywdę nie zrobić maluszkowi. Jak już chcecie spacerować mając dziecko blisko siebie, to lepiej postawić na nosidło ergonomiczne. Wydaje mi się, że jest to lepsza opcja.

Wróć do „Moda Damska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość