Rzucanie palenia

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
Ela78
Level 2
Level 2
Posty: 779
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:46

Rzucanie palenia

Postautor: Ela78 » 13 gru 2018, 11:21

Chcę rzucić palenie. Podzielcie się ze mną doświadczeniami, sposobami. Wiem, wiem, najlepiej po prostu przestać. Ja palę prawie paczkę dziennie od ok 10 lat. Mam dość tego, że śmierdzę, jestem szara na twarzy no i tyle kasy! Próbowałam plastrów na rzucenie palenia i nic zero efektów, znajoma poleca Tabex. Sama już nie wiem co dobre.
Manuela
Level 2
Level 2
Posty: 878
Rejestracja: 15 kwie 2016, 10:41

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Manuela » 14 gru 2018, 06:08

Trzeba chcieć i to naprawdę. Ja nie, ale mam przykład mojej cioci. Paliła kiedyś jak smok, wypalała nawet 1-2 paczki na dzień. W końcu stwierdziła "Dość! Za drogie to, wszystko w domu śmierdzi, wszystko żółknie, ja tylko kaszlę i nic z tego palenia nie mam". I wiesz co? Rzuciła palenie prawie z dnia na dzień, choć też w pewien sposób stopniowo. Najpierw graniczyła się do połowy paczki na dzień, potem do kilki papierosów w ciągu dnia, a potem kilku w ciągu tygodnia w ogóle. Później w ciągu roku zapaliła jeszcze kilka razy pojedynczych papierosów i to było tyle. W sumie przeszła to bezboleśnie, a papierosy zaczęły ją zwyczajnie brzydzić.
ilo70
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 30 kwie 2019, 17:16

Re: Rzucanie palenia

Postautor: ilo70 » 30 kwie 2019, 17:30

Nie jest to na pewno prosty proces, który może zostać wykonany od razu. Jeśli wszystkie metody, który znasz, Cię po prostu zawiodły, polecam zainteresować się hipnozą. Przy wysiłku z Twojej strony i Twoim zaangażowaniu, może wyjść z tego coś pożytecznego dla zdrowia i portfela. Na stronie http://www.ekademia.pl/kurs/hipnozamp3 znajdziesz więcej informacji.
elempiotr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2019, 20:29

Re: Rzucanie palenia

Postautor: elempiotr » 01 maja 2019, 20:40

Ciężko jest wyjść z nałogu, ale to wszystko według mnie leży w psychice
Różyczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 29 gru 2018, 01:09

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Różyczka » 03 maja 2019, 14:42

Ja rzuciłam palenie pół roku temu, niestety pojawiły się skutki uboczne w postaci rozdrażnienia, zmęczenia i problemów ze snem. Lekarz przepisał mi leki wyciszając. Zauważyłam, że Pramolan cena w aptekach internetowych ma lepszą cenę, czy można ta realizować także leki na receptę?
Awatar użytkownika
Losae45
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2019, 13:27

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Losae45 » 04 maja 2019, 19:22

Moja znajomość tego tematu jest znikoma. Fajnie, jakby ktoś inny się tutaj udzielił.
adDAm
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2019, 17:17

Re: Rzucanie palenia

Postautor: adDAm » 05 maja 2019, 17:21

Pomocne będzie na pewno wsparcie bliskich, ale też obranie sobie celu, dla którego chcemy rzucić

________________
kancelaria adwokacka gniezno
Kamilka75
Level 2
Level 2
Posty: 608
Rejestracja: 11 sie 2017, 17:34

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Kamilka75 » 17 cze 2019, 13:36

No właśnie zdania o tym Tabexie to są różne. Jedni mówią, że pomaga i nie czuje się w ogóle tego rzucania palenia, ale inny znów powie, że przecież wcale to nieprawda. O tym właśnie przeczytałam na stronie https://opinie-konsumentow.pl/tabex-nie ... ja-opinia/ i się zawahałam przed zakupem. Niby nie jest drogi, ale skoro są tak rozbieżne opinie, to może się jeszcze wstrzymam..
Witek67
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 28 paź 2019, 11:17

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Witek67 » 28 paź 2019, 11:47

Cześć,
Rzucenie palenia jest jedną z najtrudniejszych rzeczy jakiej musi dokonać nałogowiec. Gorsze jest chyba tylko leczenie alkoholizmu i uzależnienia od narkotyków. Poproszono mnie kiedyś o pomoc w pisaniu pracy licencjackiej właśnie o uzależnieniach człowieka. Bardzo wysokie miejsce zajmuje również Uzależnienie od internetu.
Jednak wracając do tematu rzucania palenia to okazuje się że Plastry z nikotyną przynoszą jedyne skuteczne rezultaty.
shes-karo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 09 wrz 2019, 11:31

Re: Rzucanie palenia

Postautor: shes-karo » 28 paź 2019, 14:01

Pozbywanie się nałogów to na pewno trudna rzecz, ale wiele osób potwierdza to, że ważny jest tam silny charakter, to właściwie podstawa. Warto wiec w takim przypadku pomyśleć o pewności siebie, możesz tutaj trochę poczytać - https://uwolnijpewnoscsiebie.pl/
Maniuszka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 30 wrz 2018, 16:30

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Maniuszka » 31 gru 2019, 19:35

Rzucanie palenia jest trudna i nie wierzę, że ktoś mowi ze tak z dnia na dzień pozbył się nałogu. Ja pracowałam trochę na to przestac palić a w rzucaniu palenia pomogły mi tablettki recigar. Wczesniej próbowałam juz kilka razy rzucić i nic z tego nie wychodziło. Po recigarze odeszła mi ochota na fajki i teżnie czułam po prpstu potyrzeby zapalenia papierosa.
olagac98
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 20 kwie 2020, 12:40

Re: Rzucanie palenia

Postautor: olagac98 » 22 kwie 2020, 13:52

Ty lub ktoś w Twoim otoczeniu ma problem?
leczenie uzależnień jest bardzo ważne!
Awatar użytkownika
persona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 23 kwie 2020, 09:41

Re: Rzucanie palenia

Postautor: persona » 23 kwie 2020, 09:50

ja rzucałam kilka razy papierosy a i tak do nich bardzo szybko wracałam. najdłużej jak nie paliłam to było chyba ok. 8 miesięcy ;/
Elfryd
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2018, 13:55

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Elfryd » 23 kwie 2020, 18:11

Ale czemu chcecie rzucać? Przecież zaczęliście palić z własnej, nieprzymuszonej woli, no nie?
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Rzucanie palenia

Postautor: Pestka » 24 cze 2020, 22:17

no tak, ja zaczełam palić z własnego wyboru ale dopiero po kilku latach zdałam sobie sprawę jakie to jest szkoldiwe dla mnie i moich bliskich. Wiadomo, że jak człowiek jest młody to nie myśli o tym, że papierosy szkodzą. Jakoś na wiosne stwierdziłam, że rzucam palenie i zaczełam brać recigar. Bardzo pomógł mi odstawić fajki. Bez tabletek raczej nei dałabym rady, a tak , jak je brałam to nie miałam ochoty na papierosy i w końcu się odzwyczaiłam

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość