Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: gregorekrk » 13 lis 2018, 15:50

Cześć,

od wielu lat uczęszczałem na rehabilitacje aby polepszyć sprawność mojego kręgosłupa. Dopiero kiedy przeczytałem, że joga dla kręgosłupa to najlepsze ćwiczenie i zacząłem je aktywnie praktykować to problemy z kręgosłupem minęły bardzo szybko. Czy ktoś z Was również trenuje jogę i może powiedzieć z jakich elementów składa się jego trening? Niesamowity jest fakt jak ta dyscyplina potrafi zrelaksować człowieka - dajcie znać jeśli ktoś pierwszy raz jej spróbuje. :ok:
MonikaRab
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 02 sty 2019, 14:05

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: MonikaRab » 03 sty 2019, 09:27

Cześć,
chodzę od miesiąca na kundalini joga warszawa. Zajęcia nie są wymagające, bardzo relaksują i faktycznie dobrze wpływają na mój kręgosłup. Od jakiego czasu chodzisz na jogę i po jakim czasie zauważyłeś różnicę?
Awatar użytkownika
Maltanka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:29
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: Maltanka » 28 sty 2019, 16:33

Zgodzę się z tym. Gdy miałam problemy z moim kręgosłupem w odcinku dolnym mój fizjoterapeuta z Pszczyny polecił mi w domowym zaciszu uprawianie jogi. Bardzo mi to pomogło. Całe szczęście, że trafiłam na dobrego lekarza, którego znalazłam na https://sprawdzonyfizjoterapeuta.pl/fizjoterapeuci/pszczyna.
lolipop1234
Level 1
Level 1
Posty: 288
Rejestracja: 31 lip 2015, 23:07

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: lolipop1234 » 28 sty 2019, 16:50

Bez trenera to zacząć ćwiczyć chyba się nie da? :)
PatkaNowak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2019, 20:24

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: PatkaNowak » 07 maja 2019, 20:29

Ja akurat jogę postrzegam jako przede wszystkim relaks dla umysłu. Wdrożyłam ją do swojej codzienności po zapoznaniu się z praktykami tantry, co więcej praktykuję razem z partnerem (tutaj dla par ciekawe propozycje).
Oczywiście nie neguję gdy ktoś postrzega jogę jako sposób na zdrowy kręgosłup, czy zdrowe ciało. Jednak zachęcam do poczytania o praktykowaniu jogi :)
Dagita
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2019, 21:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: Dagita » 11 cze 2019, 21:56

Mnie ostatnio zaciekawiła jedna sprawa, mianowicie: czy joga pomaga schudnąć? Nie mam doświadczenia w takich kwestiach, a chciałabym zrzucić kilka kilogramów przed wakacjami. Na stronie: https://basniewlasnie.pl/czy-joga-pomaga-schudnac/ udało mi się znaleźć wpis właśnie o takiej tematyce. Zaglądacie czasami na portale tego typu?
gardenia
Level 1
Level 1
Posty: 326
Rejestracja: 16 lis 2017, 17:09

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: gardenia » 14 cze 2019, 20:47

Niestety nie zawsze joga pomaga, a jeśli już to jedynie zmniejsza objawy. Moje są juz dość dokuczliwe. Ból pleców, ból rąk, poza tym mam pewne obawy dotyczące jogi. Czy można tak sobie ćwiczyć i nie zrobić sobie krzywdy? Bardziej opierałabym się na pomocy lekarzy specjalistów. Spójrzcie w ich ofertę https://citocare.pl/ . Czy nie uważacie, że małoinwazyjne zabiegi bardziej pomagają? Na przykład implanty Discogel wszczepiane przez skórę. Warto zastosować,kiedy są przepukliny krążków miedzytrzonowych w szyjnym, lędźwiowym i piersiowym odcinku kręgosłupa.
Annalu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 17 mar 2020, 11:04

Re: Joga - najlepszy trening na kręgosłup

Postautor: Annalu » 24 mar 2020, 13:27

Czy kojarzycie jaka szkoła organizuje wyjazdy z jogą? Chciałabym wziąć udział w takim wyjeździe w wakacje :)

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość