Dbacie o ekologię?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
module
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Dbacie o ekologię?

Postautor: module » 23 cze 2018, 11:48

Dbacie o ekologię czy nie zwracacie na to uwagi?
Ja zrezygnowałem z jednorazowych reklamówek i stosuję ekologiczne worki na śmieci https://janniezbedny.pl/produkty/worki- ... lassic-35l

Chętnie poczytam co jeszcze można zrobić dla dobra planety ;)
ehazard
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2018, 20:26

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: ehazard » 23 cze 2018, 20:48

Dbam, staram się zawsze segregować śmieci
Aubus378
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:02

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: Aubus378 » 26 cze 2018, 09:03

Segregacja śmieci to podstawa i powinno coś się z tym zrobić, tak jak z torebkami jednorazowymi.
Awatar użytkownika
agaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:02

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: agaa » 31 lip 2018, 14:30

O ile możemy dbać o ekologię w domach, to bardzo duży wpływ na to mają firmy i przedsiębiorstwa, których zużycie energii jest bardzo duże i może być szkodliwe dla środowiska. Dlatego właśnie powstał system białych certyfikatów, które kolokwialnie rzecz ujmując są premią dla firm oszczędzających energię. Białe certyfikaty to świadectwa potwierdzające zaoszczędzenie określonej ilości energii w wyniku realizacji inwestycji, które mają służyć poprawie efektywności energetycznej. Co więcej dzięki białym certyfikatom będzie można odzyskać część zainwestowanych środków. Oprócz tego powstały programy, dzięki którym można uzyskać fundusze na działania takie jak: termomodernizacja, wymiana źródeł ciepła czy też modernizacja oświetlenia. O białych certyfikatach można przeczytać tutaj: https://ellipsisenergy.pl/e-2017-04-14.html
Awatar użytkownika
nydiss
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2018, 08:12

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: nydiss » 17 sie 2018, 09:42

Wywóz segregowanych śmieci jest zdecydowanie tańszy niż tych zmieszanych. Nie dość, że dbamy o ekologię, to jeszcze o nasz domowy budżet. Praktycznie każdy plastik idzie odzyskać, na wysypiskach śmieci istnieją sortownie ręczne, w których klasyfikuje się rodzaj plastiku, następnie jest on sprzedawany i ponownie przetwarzany. Aby zadbać o nasz domowy budżet można też spróbować sprzedawać makulaturę. Przestarzałe książki czy ulotki oraz tego typu podobne rzeczy do niczego się nam nie przydadzą, a pozwolą odzyskać kilka złotych na codzienne wydatki lub coś ekstra. Oczywiście nie każdy stosuje się do norm społecznych i zdarza się, że znajdujemy śmieci w lesie lub leżące gdzieś na ulicy. Jest to przykre, bo wiadomo, że świat jest na skraju załamania.
Roxi
Level 2
Level 2
Posty: 837
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:17

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: Roxi » 25 sie 2018, 09:42

Dla mnie recycling jest bardzo ważny i uważam, że każdy powinien o takie kwestie dbać. Najlepiej więc zainteresować się taką opcją jak kontenery na śmieci, które mają specjalny podział na selekcję śmieci. Taki kontener można postawić na przykład na swojej działce. Ułatwi to segregację na dużą skalę.
morgo
Level 1
Level 1
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2016, 10:16

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: morgo » 07 wrz 2018, 08:02

Myślę, że nie ma co wpadać w skrajności ale jeśli można wybrać produkt ekologiczny to dlaczego nie. My ostatnio kupowaliśmy obrzeża trawnikowe do ogrodu i udało mi się znaleźć takie wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyclingu: http://geoproduct.pl/produkty/obrzeze-trawnikowe-geoborder/ Zawsze warto rzucić okiem na to z czego są wykonane rzeczy, które kupujemy.
jesscaba
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2018, 15:23

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: jesscaba » 07 wrz 2018, 15:29

Hej!Tak, staram się jak mogę, ale czasami to nie wychodzi. Segreguję śmieci, staram się nie wyrzucać jedzenia, gasić światło jak jest niepotrzebne, odłączać ładowarki gdy odpinam jakiś sprzęt itd. Wydaje mi się, że takie małe rzeczy i zachowania składają się na całość i obraz naszego świata. Fajnie jakby każdy dbał o takie małe sprawy ;) ;) Może kogoś zainteresuje:tutaj
Meteora
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 08 sty 2018, 10:31

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: Meteora » 11 wrz 2018, 15:11

Nie jestem jakimś ekologicznym świrem, ale staram się minimalizować ilość plastiku, z reguły filtruję wodę zamiast kupować w butelkach, segreguję śmieci itp. Uważam to za coś naturalnego.
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: gregorekrk » 23 paź 2018, 12:44

Uważam, że w dzisiejszych czasach dbanie o segregowanie śmieci powinno być na pierwszym miejscu każdego mieszkańca jeśli chodzi o ekologie :super: Ja korzystam z firmy wywóz śmieci wieliczka. Korzystam u nich z wywozu gruzu i śmieci i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli :ok:
ZamowMariana.pl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:58

Re: Dbacie o ekologię?

Postautor: ZamowMariana.pl » 24 mar 2019, 12:15

Jasne! Mam lekkiego świra na tym punkcie. Zawodowo: https://zamowmariana.pl i prywatnie. W tym tygodniu na moim blogu pojawi się wpis o zerwo waste. Wpadnijcie:)

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość