Zalety kantoru internetowego

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Zalety kantoru internetowego

Postautor: igam » 14 cze 2018, 21:55

Ja zdecydowanie preferuję bezgotówkowe przewalutowania, bez względu na cel. Tak forma ma szereg zalet, m.in. to, że kantor online jest 24/7 dostępny, nie trzeba czasu tracić czy liczyć się z godzinami otwarcia/zamknięcia. Co was najbardziej przekonuje do e-kantorów lub czemu wolicie stacjonarne?
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: igam » 19 cze 2018, 00:31

Bez cienia wątpliwości, ja też w usłudze internetowych przewalutowań widzę liczne zalety. Poza tym co napisałeś kantor online idealnie zastępuje np. firmy trudniące się transferami środków za granicę. Niby płaci się za przelew mniej więcej tyle samo, dajmy na to 5 zł czyli tanio i tu i tu, ale przewalutowanie pieniędzy korzystniejsze jest w e-kantorze. Ja zawsze prosto z kantoru robię przelew, tak szybciej i korzystniej jak już nie ma innych pośredników.
Mireczek47
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:17

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: Mireczek47 » 20 cze 2018, 13:24

Szybkość wymiany i dobre ceny w porównaniu z takimi stacjonarnymi kantorami :P
olisia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2018, 20:18

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: olisia » 20 cze 2018, 20:22

A jak wychodzi cenowo? Tak samo jak w kantorze stacjonarnym? W sumie wszędzie ten sam kurs powinien być
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: Asmodeusz » 25 cze 2018, 11:38

Nie może być taki sam, bo czym wyróżniałyby się poszczególne kantory? Ja zwracam uwagę na kurs, choć nie tylko. W Cinkciarzu wiem po prostu, że to renomowana firma, istniejąca od wielu lat, więc nie boję się tam przelać swoich pieniędzy. A z innymi to różnie - niektóre nazwy słyszę pierwszy raz w życiu. Więc wolę pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: igam » 26 cze 2018, 01:23

Kantory różnią się też pomiędzy sobą jakością realizacji usługi. W tych internetowych to ma duże znaczenie- jak dla mnie kantor online musi działać sprawnie, niedopuszczalne jest przetrzymywanie pieniędzy, usterki techniczne itp. Wybrałam do stałej taki, który spełnia te warunki, ale po drodze jak eksperymentowałam w tym temacie bywało zarówno lepiej jak i gorzej. Co do kursów- internetowy wycenia uczciwiej niż stacjonarny, korzystniej znacznie. Można sobie porównać, a nawet trzeba jak ktoś ma wątpliwości.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: Mari » 31 lip 2018, 23:14

Zgadzam się. Dla mnie najważniejsze to to by kantor online, realizował przewalutowanie natychmiastowo, niezależnie od pory dnia i nocy. Inna kwestia, to kwestia bezpieczeństwa (czyli odpowiedniego zabezpieczenia strony) oraz kwestia sprawnie działające infolinii (czasami człowiek ma potrzebę się coś dopytać, czy upewnić). Ale wiadomo, że każdy może mieć trochę inne wymagania co do kantoru online, a na rynku jest ich obecnie tyle, że jest w czym wybierać.
igam
Level 1
Level 1
Posty: 333
Rejestracja: 09 lis 2017, 00:27

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: igam » 07 sie 2018, 00:00

Ja się kontaktuję teraz z obsługą często przez czat internetowy, dobrze, że kantor online oprócz infolinii ma jeszcze coś takiego, np. taka forma kontaktu wydaje mi się niezastąpiona dla nowego klienta, który rozmawiając z konsultantem może na bieżąco wraz za jego wskazówkami działać na stronie kantoru. O zalecie w postaci korzystnych kursów wie chyba każdy kto miał okazję wymieniać walutę przez Internet, ja już coraz rzadziej porównuję wycenę w e-kantorze z bankiem czy placówkami bo tyle razy się przekonałam, że w kantorze internetowym jest najtaniej, że takie weryfikacje są stratą czasu- wynik oczywisty.
Asmodeusz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 25 cze 2018, 11:22

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: Asmodeusz » 07 sie 2018, 09:36

To prawda igam, też raz musiałem skorzystać z obsługi klienta w Cinkciarzu, bo nie wiedziałem dokładnie, jak działają transakcje społecznościowe. Na infolinii wszystko mi wytłumaczyli, założyłem pierwszą transakcję w ten sposób i nawet sporo zaoszczędziłem, bo udało mi się wymienić euro po ustalonym przeze mnie kursie :)
kiffi
Level 1
Level 1
Posty: 348
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:37

Re: Zalety kantoru internetowego

Postautor: kiffi » 02 lut 2019, 10:43

U nas to samo, tylko w kantorze internetowym teraz. Mam konto już jakiś czas na Pluskantor - https://www.pluskantor.pl/ i tylko z niego sobie korzystam. Szybko i bezpiecznie - a to dla mnie najważniejsze

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość