Od czego zacząć remont starego domu?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
kreo
Forumowicz
Forumowicz

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: kreo » 27 sie 2018, 19:41

Za każdym razem mówię to samo: remont zaczynamy od PLANOWANIA. Jeśli mamy już plan, to robimy resztę. Ostatnio postanowiłem, że dorobię kilka swoich akcentów i okazało się, że wyrzynarki nie są takie drogie, jak myślałem. Patrzcie: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzi ... wyrzynarki -jeśli ktoś ma zdolności, to może się bawić. Dodatkowo warto zapytać się kogoś, kto zna się na rzeczy, czy idziemy w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika
silmethul
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: silmethul » 28 sie 2018, 21:05

Sądzę, że jest to kwestia dla specjalisty. Wiele trudności można sobie dzięki temu oszczędzić.
jjusti18
Level 2
Level 2

Postautor: jjusti18 » 29 sie 2018, 20:11

Mam już dość odnawiania ścian, dlatego zastanawiam się nad położeniem kasetonów ściennych w mojej sypialni. Znalazłem już nawet odpowiednie dla mnie kasetony, które jestem w stanie sam położyć, są to kasetony firmy https://eurodeco.pl/ i chyba będę je zamawiał, dzięki temu moja sypialnia będzie wyglądać jak nowa.
niva
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: niva » 31 sie 2018, 23:10

no chyba od planowania, ja pierwsze co to zawsze planuje co mam robić. Teraz jestem na etapie remontowania tarasu na piętrze i kupuje balustrady szklane wrocław , bardzo mi się podobają. Generalnie remont to dużo pracy, ale jak widać efekty to człowiekowi aż lepiej na sercu że praca zaczyna przynosić jakieś konkretne rzeczy.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1

Postautor: DorisAxline » 01 wrz 2018, 12:06

a czy ktoś z Was używał https://farbyspecjalistyczne.pl/produkt ... ca-bandax/ takich farb do posadzek?
bella91
Level 1
Level 1

Postautor: bella91 » 14 wrz 2018, 09:59

Na pewno będziesz miał sporo gruzu do wywiezienia dlatego warto zamówić kontener lub worki BIG-BAG z http://tomgruz.pl/
Firma działa na terenie Warszawy i okolic, ceny mają przystępne a ofertę rozbudowaną. Sama myślę o zamowieniu kontenera stamtąd.
ewelina8393
Level 2
Level 2

Postautor: ewelina8393 » 28 wrz 2018, 08:16

Potrzebni fachowcy? To szybko wchodź sobie na stronę https://ogloszenia.taelo.pl/ W kilku prostych krokach dodajesz ogłoszenie i sprawa gotowa. Wszystko jest darmowe, a do Ciebie trafią propozycje od samych fachowców. Potem wybierzesz sobie tą najbardziej korzystną.
Zazi
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Zazi » 29 wrz 2018, 22:48

Bardzo ogólne pytanie. Zbyt ogólne. To się nie da tak jednoznacznie odpowiedzieć. Jest tyle aspektów, że nie sposób bez żadnych danych tego rozstrzygnąć. Ja remontuję stary dom, ale nie kupowałam go, tylko dostałam po rodzicach. Z pewnością wyburzenie i budowa nowego kosztowałyby o wiele więcej. A żeby pobudować nowy, trzeba mieć działkę. Remont remontowi tez nie jest równy. Czasem wystarczą kosmetyczne poprawki, odświeżenie i niewielkie zmiany. Niekiedy trzeba sporo zainwestować i wiele rzeczy odnowić, wymienić, dodać i tak dalej. Myśleliśmy, że pójdzie nam szybciej i łatwiej, ale niestety koszty się piętrzą i wszystko przeciąga się w czasie. Powiem tylko, że mąż zepsuł już dwie pilarki spalinowe, ale może to tylko pech albo jego niezgulstwo.
DamianSom
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: DamianSom » 04 paź 2018, 09:29

Moim zdaniem warto wziąć sie najpierw za dach zadbać o jego uszczelnienie oraz renowację, aby później już nie obawiać się o jakiekolwiek powstające przecieki itd. W nazym przypadku w Warszawie zajęła się tym firma alpinistyczna Rope Expert, którą jak najbardziej mogę polecić ze względu na profesjonalizm oraz dokładność w wykonywanych realizacjach. Mają świetnie przygotowaną ekipę, która dobrze ze sobą współpracuje dzięki czemu nie ma w ich przypadku mowy o niedokładnościach, czy chałturze, pomimo że mają jeden z najlepszych cen względem konkurencji.
foczka
Level 2
Level 2

Postautor: foczka » 04 paź 2018, 12:41

W stylistykę starego domu na pewno dobrze wpasuje się drewno. Mam na myśli wykończenia drewniane - jak na przykład schody i balustrady. Bardzo ciekawe opcje w ofercie ma stolarnia kraków. Jestem pewna, że ich praca zostanie wykonana w pełni profesjonalnie.
Vectra34
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Vectra34 » 06 paź 2018, 20:39

Największym problemem był u nas chyba remont schodów. Musieliśmy zakupić balustradę, a to nie jest prosta sprawa. Na rynku jest spora oferta, ale tak naprawdę ciagle obijaliśmy się o ludzi nie znających się na rzeczy. Dopóki nie trafiliśmy do kam-inox https://kam-inox.pl/ , gdzie otrzymaliśmy fachową, naprawdę fachową pomoc. Gorąco polecam.
Fransiiscas2
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: Fransiiscas2 » 07 paź 2018, 12:23

Może od najgorszej rzeczy czyli od łazienki?:D jak już ją zrobicie i kuchnie to będziecie mogli tam mieszkać i na spokojnie remontować inne rzeczy. jak będziecie zabierać się za łazienkę to zajrzyjcie na stronę https://krzemien.com.pl Tam znajdziecie spory wybór nowoczesnych produktów do łazienek, głownie w moim ukochanym szkle
gregorekrk
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: gregorekrk » 12 paź 2018, 14:54

W przypadku remontu swojego starego domu warto pamiętać o schodach, które muszą być w dobrym stanie - w końcu zależy nam nad bezpieczeństwem :cool: Znalazłem schody producent radom, którzy posiadają bardzo szeroki wybór, więc teraz sam zastanawiam się nad remontem. :hyhy:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 10:21 przez gregorekrk, łącznie zmieniany 1 raz.
omigalic
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: omigalic » 12 paź 2018, 17:25

Myślę, że najlepiej zacząć od założenia domu
:wstyd: :wstyd: :wstyd:
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz

Postautor: zofialipska » 15 paź 2018, 22:08

Ja równie zabrałabym sie najpierw za oględziny dachu, jeśli dom jest stary to dach pewnie jest mocno zanieczyszczony i należałoby zacząć od jego czyszczenia

Wróć do „Off Topic”