Od czego zacząć remont starego domu?

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
Zazi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 29 wrz 2016, 03:38

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Zazi » 29 wrz 2018, 22:48

Bardzo ogólne pytanie. Zbyt ogólne. To się nie da tak jednoznacznie odpowiedzieć. Jest tyle aspektów, że nie sposób bez żadnych danych tego rozstrzygnąć. Ja remontuję stary dom, ale nie kupowałam go, tylko dostałam po rodzicach. Z pewnością wyburzenie i budowa nowego kosztowałyby o wiele więcej. A żeby pobudować nowy, trzeba mieć działkę. Remont remontowi tez nie jest równy. Czasem wystarczą kosmetyczne poprawki, odświeżenie i niewielkie zmiany. Niekiedy trzeba sporo zainwestować i wiele rzeczy odnowić, wymienić, dodać i tak dalej. Myśleliśmy, że pójdzie nam szybciej i łatwiej, ale niestety koszty się piętrzą i wszystko przeciąga się w czasie. Powiem tylko, że mąż zepsuł już dwie pilarki spalinowe, ale może to tylko pech albo jego niezgulstwo.
Vectra34
Level 1
Level 1
Posty: 362
Rejestracja: 19 lis 2017, 15:00

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Vectra34 » 06 paź 2018, 20:39

Największym problemem był u nas chyba remont schodów. Musieliśmy zakupić balustradę, a to nie jest prosta sprawa. Na rynku jest spora oferta, ale tak naprawdę ciagle obijaliśmy się o ludzi nie znających się na rzeczy. Dopóki nie trafiliśmy do kam-inox https://kam-inox.pl/ , gdzie otrzymaliśmy fachową, naprawdę fachową pomoc. Gorąco polecam.
Fransiiscas2
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:58

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Fransiiscas2 » 07 paź 2018, 12:23

Może od najgorszej rzeczy czyli od łazienki?:D jak już ją zrobicie i kuchnie to będziecie mogli tam mieszkać i na spokojnie remontować inne rzeczy. jak będziecie zabierać się za łazienkę to zajrzyjcie na stronę https://krzemien.com.pl Tam znajdziecie spory wybór nowoczesnych produktów do łazienek, głownie w moim ukochanym szkle
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: gregorekrk » 12 paź 2018, 14:54

W przypadku remontu swojego starego domu warto pamiętać o schodach, które muszą być w dobrym stanie - w końcu zależy nam nad bezpieczeństwem :cool: Znalazłem schody producent radom, którzy posiadają bardzo szeroki wybór, więc teraz sam zastanawiam się nad remontem. :hyhy:
Ostatnio zmieniony 06 lis 2018, 10:21 przez gregorekrk, łącznie zmieniany 1 raz.
omigalic
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2018, 17:17

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: omigalic » 12 paź 2018, 17:25

Myślę, że najlepiej zacząć od założenia domu
:wstyd: :wstyd: :wstyd:
zofialipska
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:15

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: zofialipska » 15 paź 2018, 22:08

Ja równie zabrałabym sie najpierw za oględziny dachu, jeśli dom jest stary to dach pewnie jest mocno zanieczyszczony i należałoby zacząć od jego czyszczenia
mamakaroliny89
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2017, 16:23

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: mamakaroliny89 » 22 paź 2018, 07:03

Ważnym elementem w każdym domu są schody, można powiedzieć że są sercem mieszkania/domu. Kobamet https://www.kobamet.pl/ wykona schody ze szkła w dowolnych kolorach lub z nadrukami. Sama zastanawiam się nad szklanymi schodami w moim domu, ale musze to jeszcze skonsultować z mężem. Ale ja jestem na tak, strasznie podoba mi sie taki efekt. uz widze mój wykonczony dom z takim efektem, bedzie pięknie.
unikoripl
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2018, 15:52

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: unikoripl » 24 paź 2018, 15:56

Należało by zacząć od doboru dobrego Pana jakim jest projektant wnętrz Mielec On podpowie wszystko co potrzeba ;)
Rabadasz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2018, 01:52

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Rabadasz » 24 paź 2018, 23:56

Od wyrzucenie wszystkiego starego, zniszczonego, śmierdzącego... xP
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: gregorekrk » 02 lis 2018, 09:54

Jeśli będziesz wykonywał remont starego domu to weź pod uwagę kupno:
listwy przysufitowe
listwy okienne
gzyms elewacyjny
gzymsy styropianowe
Produkt jest bardzo dobrej jakości i wymieniając ostatnio listwy i gzymsy to uważam, że prezentują się one bardzo dobrze :ok:
motochlopak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 16 paź 2018, 11:38

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: motochlopak » 03 lis 2018, 15:32

ja bym najpierw ogarnął wynajem samochodów dostawczych Kraków. Później wywiózł wszystko samemu na wysypisko - aby oszczędzić. Samemu w wolnych chwilach zajął się remontem i na koniec poszukałbym firmy oferującej montaż monitoringu i kamer Kraków oraz alarmy Kraków. Warto się zabezpieczać :padam:
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: bella91 » 05 lis 2018, 15:22

Myślę, ze na początek warto zamówić wywóz gruzu i odpadów poremontowych
Podczas remontu starego domu na pewno będzie tego sporo. Poza tym zaplanuj sobie całe to przedsięwzięcie żeby nie robić wszystkiego a raz i szybko się nie zniechęcić
moniaa3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2018, 23:37

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: moniaa3 » 05 lis 2018, 23:39

Od przeliczenia, czy to aby na pewno się opłaca ;)
Pestka
Level 2
Level 2
Posty: 521
Rejestracja: 09 kwie 2018, 18:03

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: Pestka » 16 lis 2018, 14:01

My na wiosne planujemy taki generalny remont. Chyba zaczniemy od dachu bo jest w najgorszym stanie. Jak przetrwa zime to będzie naprawdę cud. Dach jest z papy więc serio jest juz dośc mocno podniszczony. Znalazłam taką firmę www.dohmann.pl/naprawa-dachu-z-papy , która zajmuje się naprawą dachów z papy. Korzystał ktoś z Was z ich usług? Własnie im chce zlecić naprawę.
Awatar użytkownika
DorisAxline
Level 1
Level 1
Posty: 415
Rejestracja: 12 maja 2016, 18:56

Re: Od czego zacząć remont starego domu?

Postautor: DorisAxline » 18 lis 2018, 12:36

a szukałeś farb na https://farbyspecjalistyczne.pl/ ? To idealny sklep z farbami specjalistycznymi

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość