Ogrzewanie gazowe

Off Topic: dyskusje o wszystkim i o niczym
kawula3
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2018, 09:39

Ogrzewanie gazowe

Postautor: kawula3 » 09 sty 2018, 09:40

Czy ogrzewanie gazowe się opłaca? Jak wyglądają jego koszty zimą?
kamonkaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2018, 11:11

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: kamonkaa » 09 sty 2018, 11:13

Ogrzewanie gazowe jest wygodne, ale należy do jednego z najdroższych więc z opłacalnością to średnio.
opatka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 05 paź 2017, 18:13

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: opatka » 16 kwie 2018, 11:39

U mnie w domu jest ogrzewanie gazowe i myślę, że jak najbardziej się opłaca, a dodatkowo jest przyjazne dla środowiska. Tylko jeśli chodzi o instalację gazową i sam piec to trzeba pamiętać o jego przeglądach. Dużo się słyszy o różnych nieszczęściach czy zatruciach dlatego lepiej dmuchać na zimne. My korzystamy w tym celu z usług firmy http://www.lublin.przeglady-budowlane24.pl/ która zajmuje się przeglądami domowych instalacji oraz ogólnie przeglądami budowlanymi. Myślę, że warto im zaufać, gdyż do każdego zlecenia podchodzą bardzo indywidualnie i z dużą znajomością tematu
Marek87
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 16 gru 2016, 15:21

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: Marek87 » 25 wrz 2018, 13:27

My u nas w Krakowie staramy się własnie o dofinansowanie do wymiany pieca. Skoro mowa o ogrzewaniu gazowym - spenetrujcie ten temat, być może i Wam się należy.
kaszka6
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 19 paź 2016, 15:01

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: kaszka6 » 25 wrz 2018, 14:14

A ja zapytam tak nieśmiało - może warto też zainteresować się tzw "solarami". Wiecie może na czym ta technologia polega? Wiele się o niej ostatnio mówi, ale chętnie dotarłabym do jakiegoś profesjonalnego źródła w tym temacie.
werona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2017, 14:39

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: werona » 25 wrz 2018, 16:10

Nie da się ukryć, że w internecie informacje bywają różne. Dlatego może zainteresowałbyś się szkoleniem http://www.fotowoltaika.edu.pl/ ? Sam planuję wybrać się na coś takiego, ponieważ niebawem montujemy panele solarne na domu dziadków na wsi.
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: gregorekrk » 16 paź 2018, 11:24

Ja korzystam z usług instalacje gazowe żywiec. Zamontowali mi instalacje gazową LPG po bardzo małych kosztach dlatego nie pozostaje mi nic innego jak ich polecić :ok:
karolina1918
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 03 lut 2018, 13:53

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: karolina1918 » 15 lis 2018, 11:08

Ja długo zastanawiałam się, czy wybrać ogrzewanie gazowe, czy piecem wolnostojącym i ostatecznie wybrałam drugą opcję. Piece wolnostojące pięknie się prezentują i idealnie wpasowują w klimat niemal każdego pomieszczenia. Polecam Ci zainteresować się tematem, bo jest to naprawdę bardzo opłacalny sposób ogrzewanie. Jeśli się zdecydujesz, to zaglądnij do Galerii Kominków. Mają tam bardzo duży wybór w atrakcyjnych cenach: https://www.galeriakominkow.pl/produkty/piece-wolnostojace.html.
Awatar użytkownika
agaa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2016, 10:02

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: agaa » 22 lis 2018, 11:22

Ogrzewanie gazowe wg mnie jest strasznie drogie. Mamy piec gazowy i centralne na ekogroszek, więc mamy porównanie: węglowe jest tańsze. Niestety, ale przy takich cenach prądu i gazu ogrzewanie nimi jest po prostu za drogie. Słyszałam dziś w radio, że ceny prądu wzrastają dlatego, żeby zmotywować ludzi do alternatywnych sposobów ogrzewania (czyli panele)... no cóż. Może w krajach o lepszych zarobkach to ma sens, ale nie w Polsce, gdzie najniższa krajowa to 1500 zł, a koszt paneli to ok. 40 tys. (tak liczyliśmy z narzeczonym, to wyliczenie pokrycie panelami naszego dachu).
Aurinka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:34

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: Aurinka » 02 gru 2018, 22:40

To chyba trudno tak jednoznacznie powiedzieć, bo zależy od wielkości domu, od tego czy dogrzewa się go chociażby kominkiem. Poza tym jedni ustawią niższą temperaturę, inni wyższą. Dla jednych jakaś kwota będzie znośna, dla innych nie do przyjęcia. wiele osób wybiera gazowe ogrzewanie, ale ja stawiam bardziej na odnawialne źródła energii jak solary, pompy ciepła, fotowoltaika http://www.parkiet.com/Gospodarka/18071 ... -nimi.html Poczytaj, może coś Cię przekona, zainteresuje.
Mari
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 11 lip 2018, 07:22

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: Mari » 06 gru 2018, 10:52

monikabert90
Level 4
Level 4
Posty: 1544
Rejestracja: 11 gru 2016, 10:17

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: monikabert90 » 07 gru 2018, 14:51

A czy ktoś z Was korzysta w domu z nowoczesnych kotłów gazowych do ogrzewania? Chodzi mi o takie urządzenia jak na przykład te na stronie https://remont.biz.pl/piec-kociol-gazowy-de-dietrich-i-baxi/. Podobno pozwalają one sporo zaoszczędzić, są ekologiczne i ekonomiczne. Zgadzacie się w tym? Po jakim czasie może się zwrócić koszt samego urządzenia?
gregorekrk
Level 1
Level 1
Posty: 210
Rejestracja: 11 paź 2018, 13:15

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: gregorekrk » 20 gru 2018, 09:22

Ogrzewanie gazowe z pewnością się opłaca jeśli macie działający piec w 100%, ponieważ w moim przypadku dopiero naprawa pieca szczecin coś pomogła :) Warto skorzystać z usługi naprawa junkers szczecin gdyż spowoduje to zdecydowanie mniejszy koszt rachunków na Wasze konto :ok:
bella91
Level 2
Level 2
Posty: 671
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:25

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: bella91 » 20 gru 2018, 23:05

Ja jakos nie jestem wielka fanką ogrzewania gazowego. Jakby nie patrzeć jest strasznie drogie. Moim zdaniem lepiej postawić na ogrzewanie powietrzem. To nowoczesny system dostępny na http://problast.com.pl/ Dzięki niemu szybko ogrzejesz lub ochłodzisz pomieszczenie w zależności od potrzeby.
toddler00
Level 1
Level 1
Posty: 209
Rejestracja: 14 lis 2018, 10:32

Re: Ogrzewanie gazowe

Postautor: toddler00 » 04 sty 2019, 10:31

W zeszłym roku zrezygnowałem z ogrzewania gazowego na rzecz pieca na pelet łódź. Zdecydowałem się na ten krok głównie dlatego, że pellet to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów. Cechuje się naturalnym składem i niską emisją spalin. Sam piec jest świetną alternatywą dla klasycznego kominka, polecam :)

Wróć do „Off Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość